Taśmy LED - praktyczne wzbogacenie łazienkowej aranżacji

Jeśli ktoś traktuje oświetlenie w sposób typowo użytkowy, popełnia duży błąd, pozbawiając się ogromnych możliwości, by wzbogacić łazienkę w wyjątkowej urody aranżację. W przeszłości, gdy nie istniała jeszcze technologia LED, było to zrozumiałe. Brak dostępu do takich rozwiązań ograniczał pole manewru, sprawiając, że w łazience decydowano się oczywiście na światło główne i dodatkowe, na przykład koło lustra. 

Jakkolwiek takie pomieszczenie byłoby pięknie urządzone, brakowało w nim aranżacyjnej mocy światła, które dobrze, pomysłowo rozlokowane potrafi zdziałać cuda. Taśmę LED, czyli elastyczny pasek z diodami emitującymi światło, można umieścić praktycznie w każdym miejscu w łazience, wzbogacając jej wygląd, zarówno gdy mowa o bardziej, jak i mniej oczywistych rejonach tego pomieszczenia. 

Wybieramy zestaw LED - o czym pamiętać?

Oczywiście, nim zdecydujemy się na odpowiednią taśmę LED, powinniśmy wybrać produkt spełniający wymagania trudnych warunków panujących w łazience. Jak wiadomo, króluje tu wysoka wilgotność powietrza, a co gorsza - w niektórych zakamarkach, czyli tam, gdzie często umieszcza się taśmę LED, może nawet zbierać się woda. Jeśli wybierzemy produkt wadliwy, z niepewnego źródła możemy nie tylko przeżyć rozczarowanie, gdy taśma przestanie działać, ale i nawet stworzyć niebezpieczeństwo dla siebie i swojej rodziny. 

Najważniejsze to więc, aby taśma była wodoodporna. Tak samo podwyższoną szczelność powinien mieć zasilacz, dzięki któremu diody mogą świecić. Zwracajmy też uwagę na instalator. Odpowiada on za zabezpieczenie połączenia zestawu, dzięki czemu nawet w warunkach bardzo wysokiej wilgotności zapewnia on optymalną pracę. Pamiętając o tym, mamy pewność, że nie grozi nam niebezpieczne zwarcie, a cały zestaw (taśma LED, zasilacz, instalator) nie jest podatny na szybkie zużycie. 

Lustro - centralny punkt w łazience

Łazienka to miejsce, w którym możemy zadbać o swoje ciało, co wpływa jednocześnie na lepszy dobrostan psychiczny. Człowiek po gorącej kąpieli bądź prysznicu czuje się jak nowonarodzony. Żeby jednak te wszystkie czynności były możliwe, trzeba zainwestować w duże lustro i taśmę LED do jego podświetlenia. To rozwiązanie zapewnia zarówno efekt wizualny, jak i ma ogromny wymiar praktyczny. Nie tylko prezentuje się ono ciekawie, zachwycając aranżacyjnym kunsztem, ale w zdecydowany sposób ułatwia prowadzenie zabiegów higienicznych oraz pielęgnacyjnych. Zawsze zwracajmy uwagę na moc świetlną diod LED. W tym wypadku niezwykle istotny jest współczynnik CRI odpowiadający za odwzorowanie barw. Im wyższa jego wartość, tym lepiej.

Taśmy LED jako główne źródło światła? Oczywiście!

Może się wydawać, że diody LED sprawdzają się tylko jako dodatkowe światło, ale tak oczywiście nie jest, gdyż w wielu łazienkach stosuje się je jako główne oświetlenie. Jeśli też o tym myślimy, pamiętajmy, aby paski cechowały się średnim lub wysokim poziomem mocy. Dobrze też instalację wyposażyć w ściemniacz, dzięki czemu będziemy mogli sterować intensywnością światła. To wygodne i praktyczne, bo niezależnie od tego, jakie czynności wykonujemy w łazience (pielęgnacyjne, do czego potrzeba mocniejszego światła, czy relaksujemy się, np. biorąc kąpiel) idealnie dopasujemy warunki oświetleniowe.

Zdecydowanie warto postawić na taśmy LED w łazience (zresztą nie tylko tam), bo to energooszczędne, praktyczne, cechują się walorami estetycznymi rozwiązanie. Szukając sprawdzonych produktów najlepszych marek, zapraszamy pod adres https://sklep.neonica.pl.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej