Tulipany – najbardziej lubiane cebule kwitowe, które sadzimy jesienią 

Ogrodnicy uwielbiają tulipany za ich bogatą gamę kolorów i form, które dodają życia ogrodu wiosną. Cebule tulipanów sadzi się jesienią, od września do listopada, na głębokości 2-3 razy większej od średnicy cebuli. Mogą one służyć zarówno do upiększania kwietników, jak i na zielone rabaty. 

Hiacynty – rośliny cebulowe, które posadzisz początkiem jesieni

Hiacynty to rośliny o intensywnym, przyjemnym zapachu, które będą doskonałym uzupełnieniem twojego ogrodu. Cebulki hiacyntów najlepiej sadzić we wrześniu lub październiku, na głębokość około 15 cm. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i półcienistych, w przepuszczalnym, próchnicznym podłożu.

Krokusy – to one zakwitną najwcześniej

Krokusy uznawane są za pierwsze oznaki wiosny, które potrafią zakwitnąć tuż po stopnieniu śniegu. Cebulki krokusów sadzimy od września do listopada, na głębokość około 8 cm. Warto posadzić krokusy na trawniku lub pod drzewami, gdzie stworzą malowniczy dywan koloru.

Narcyzy – posadzisz je wyłącznie jesienią

Narcyzy, znanymi także jako żonkile, są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych wiosennych kwiatów. Ich żółte i białe kwiaty dodają blasku każdemu ogrodowi. Cebulki narcyzów sadzimy od września do listopada.

Czosnki ozdobne – ich cebulki posadzisz już wczesną jesienią

Czosnki ozdobne to rośliny o długim okresie kwitnienia i pięknych kwiatach. Cebulki czosnku ozdobnego sadzimy we wrześniu lub październiku. Warto jednak pamiętać, że potrzebują one dużo światła, więc najlepiej je posadzić na słonecznym stanowisku.

Szachownice – cebule kwiatowe, które posadzisz jeszcze w listopadzie

Szachownice to rośliny o niezwykle oryginalnych kwiatach, które przypominają szachownicę. Cebulki szachownicy sadzimy w listopadzie, na głębokość około 5-8 cm, na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Szafirki – cebule, które posadzisz jesienią, a zakwitną w kwietniu

Szafirki to kwiaty o niepowtarzalnym, szafirowym kolorze, które dodadzą uroku twojemu ogrodu. Cebulki szafirków sadzimy od września do listopada, na głębokość około 10 cm, na stanowisku słonecznym.

Pamiętaj, że wszystkie te rośliny cebulowe wymagają umiarkowanie wilgotnego, dobrze odwadnianego podłoża. Zaplanuj zatem odpowiednie miejsce w ogródku, tak aby cebulki miały jak najlepszym start w przygotowaniu do wiosennego kwitnienia. 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że rośliny pięknie zakwitną wiosną w Twoim ogrodzie, pamiętaj, żeby wybierać cebule kwiatowe ze sprawdzonych renomowanych miejsc. Takim miejscem z pewnością jest strona internetowa bilscy.info. Znajdziesz tam zdrowe sadzonki i cebule kwiatowe ze 100% zgodnością odmian. Z całą ofertą zapoznasz się pod linkiem https://www.bilscy.info/cebule-kwiatowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny