Rozdzielczość ekranu

Decydując się na zakup mniejszego telewizora, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na rozdzielczość, którą ma dany model. W przypadku większych urządzeń, większość osób decyduje się na wybór wariantu z największą wartością rozdzielczości. Jeśli jednak mówimy o telewizorze 32-calowym, rozdzielczość Full HD o wartości 1920x1080 pikseli to opcja optymalna. Obecnie telewizory Full HD to norma na rynku, dlatego fakt ten nie wpłynie znacząco na cenę urządzenia, tym bardziej że korzystając z usług telewizji kablowych lub satelitarnych, do wyboru mamy co najmniej kilkadziesiąt kanałów opatrzonych dopiskiem HD. Jeśli więc zależy nam na satysfakcjonujących efektach oglądania, telewizor z rozdzielczością Full HD będzie dobrym wyborem.

Matryca telewizora

Matryca, w jaką telewizor 32-calowy jest wyposażony, rzadko kiedy jest czynnikiem, od którego uzależniamy kupno modelu telewizora. Jest to jednak bardzo ważna cecha, która w dużej mierze odpowiada za jakość obrazu. Poniżej propozycje 32-calowych telewizorów dostępnych w rankingu: https://terdeals.com/pl/ranking/106/ranking-top-10-najlepszych-telewizorow-32-calowych,

Jeżeli zastanawiasz się, jaki kupić telewizor 32 cale, powyższe zestawienie z pewnością okaże się pomocne. Możemy zauważyć, że w opisach przewijają się dwa warianty matrycy - VA oraz IPS. W przypadku matrycy IPS możemy cieszyć się prawdziwą głębią kolorów oraz doskonałym kontrastem wyświetlanego obrazu, jednak za tak pozytywne wrażenia wizualne zapłacimy długim czasem reakcji. Z kolei w przypadku matrycy VA możemy liczyć na głębie czerni, szybki czas reakcji, jednak wprawne oko wychwyci blaknięcie kolorów w zależności od kąta spoglądania na telewizor. 

Funkcjonalności, w które wyposażony jest 32-calowy telewizor

Obecnie wiele modeli 32-calowych telewizorów posiada dodatkowe funkcjonalności, które mogą być bardzo atrakcyjnym dodatkiem dla użytkowników. Po pierwsze Smart TV, która umożliwia łatwy dostęp do ulubionych aplikacji streamingowych oraz innych. Warto zwrócić również uwagę na pozornie nieistotną cechę telewizora, jaką jest liczba złączy. Decydując się na dodatkową rozrywkę, w ramach na przykład gry na konsoli, musimy być pewni, że telewizor dysponuje odpowiednimi portami umożliwiającymi sprawne połączenie obu urządzeń. Tradycyjnie podczas zakupu jakiegokolwiek sprzętu RTV czy AGD, powinniśmy zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia, która odpowiada za poziom zużycia energii przez nasz telewizor. 

Technologia LED czy OLED?

Telewizory LED są wyposażone w ekran ciekłokrystaliczny, skonstruowany z komórek, kryształów i elektrod. Wymienione elementy oddziałują na siebie i tworzą polaryzację światła. Jednak, aby odbierać obraz, niezbędne jest odpowiednie podświetlenie ekranu. W tym celu montowane są diody LED. Konstrukcja telewizorów OLED bazuje na matrycy diodowej, zbudowanej z polifenylenowinylenu. Urządzenia w tej technologii nie są wyposażone w dodatkowe podświetlenie. Telewizory OLED gwarantują doskonały kontrast, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się rzeczywistym obrazem i żywymi kolorami. Jedyną wadą urządzeń OLED jest fakt, iż usterka jednej diody wymaga wymiany całego panelu.

Jaki wybrać telewizor 32 cale?

Zarówno urządzenia LED, jak i OLED gwarantują wysoką jakość obrazu. Niestety, pierwsze z nich wolniej reagują na zmiany i często ulegają degradacji barw w kątowym widzeniu. Zatem, jeśli chcesz zainwestować w profesjonalny sprzęt, który gwarantuje kinową jakość, wybierz urządzenie w technologii OLED.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny