Terakota drewnopodobna - wzory

Drewno posiada wiele cennych właściwości, które niestety kosztują. Zastąpić je możemy tańszymi zamiennikami, które są łatwe w układaniu i dostępne na rynku. Wykorzystując terakotę drewnopodobną, możemy niewielkim kosztem zaaranżować wnętrze, w tym salon, kuchnię, czy łazienkę.

Współczesne możliwości upiększania zimnych płytek ceramicznych sprawiają, że doskonale naśladują one ciepłe drewno. Producenci terakoty drewnopodobnej proponują płytki odzwierciedlające rozmaite wzory, które wyglądem przypominają drewno egzotyczne, jasny parkiet, a nawet spękane deski.

Naśladowanie odnosi się nie tylko to palety kolorystycznej, ale również wzornictwa, które jest charakterystyczne dla drewnianych elementów. Terakota drewnopodobna doskonale łączy parametry techniczne płytek ceramicznych z estetyką naturalnego surowca – drewna. Płytki drewnopodobne będą więc idealnym uzupełnieniem pomieszczeń, które jest narażone na wszelkie zabrudzenia. A także kontakt z wodą. Mimo wszystko, terakota coraz częściej staje się podstawowym elementem pokoju dziennego i sypialni, czyli w miejscach, w których niegdyś dominowało drewno, panele, czy też wykładzina. Efekty wykorzystania terakoty drewnopodobnej są niepowtarzalne, dzięki czemu stale podbijają serca Polaków. Podłoga może wyglądać niczym surowa posadzka niegdyś popularna w wiejskiej chałupie, jak i przypominać finezyjne wzornictwo obecne w pałacach, które wykonane jest ze szlachetnych gatunków drewna.

Zastosowanie i pielęgnacja terakoty drewnopodobnej

Terakota drewnopodobna to przede wszystkim duże możliwości aranżacyjne, bowiem można zastosować je tam, gdzie drewniana posadzka się nie sprawdzi. Mowa przede wszystkim o wilgotnych pomieszczeniach, które dodatkowo podatne są na zabrudzenia, czyli łazience i kuchni. Ponadto nie musisz martwić się, że na zakupionej terakocie będą widoczne zarysowania. Są one odporne na wszelkie uszkodzenia. Z biegiem czasu nie utracą również swoich kolorów.

Terakota jest bardzo łatwa w pielęgnacji, co zdecydowanie przekłada się na jej korzyść, zwłaszcza gdy w domu znajdują się najmłodsi. Wystarczy mieszanka detergentu z wodą, aby pozbyć się wszelkich śladów.

Terakota jest bardzo łatwa w pielęgnacji, co zdecydowanie przekłada się na jej korzyść, zwłaszcza gdy w domu znajdują się najmłodsi. Wystarczy mieszanka detergentu z wodą, aby pozbyć się wszelkich śladów.

Terakota drewnopodobna to również mniejsza cena niż tradycyjne drewno. Szczególnie jeśli porównamy ją z gatunkami egzotycznymi. Tego typu rozwiązanie jest w stanie imitować wszelkie gatunki drewna. Proponowane są w tak rozmaitych wymiarach, że decydująco pozostawiają w tyle ten naturalny, trwały surowiec. Jeśli domownikom doskwierać będzie zimno płytek, mogą zastosować ogrzewanie podłogowe. Terakota doskonale przewodzi ciepło.

Z racji dużych rozmiarów terakoty drewnopodobnej, ich montaż stanowi nie lada wyzwanie. Miłośnicy drewnianych akcentów są zdania, iż nawet doskonała imitacja płytek nie jest w stanie zastąpić popularnego drewna.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny