Przepływowy elektryczny podgrzewacz wody – co to jest?

Terma elektryczna to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie elektryczne służące podgrzaniu wody do odpowiedniej temperatury (zwyczajowo 45°C). W tej kategorii znajduje się wiele sprzętów różniących się budową, działaniem i innymi aspektami. Można je podzielić na:

  • zbiornikowe – inaczej bojlery elektryczne, które najpierw nabierają wodę odpowiednią do objętości urządzenia,
  • przepływowe – podgrzewające wodę na bieżąco.

Drugi rodzaj elektrycznych podgrzewaczy wody montowany jest często w pobliżu punktu poboru wody i podnosi jej temperaturę dopiero po odkręceniu kurka. Urządzenie wyposażono w niewielki wymiennik ciepła, przez który przepływa woda i pobiera od niego energię do podniesienia temperatury. Ta dopiero wtedy dostaje się do instalacji wodociągowej budynku, aby dopłynąć do baterii, w której miesza się z wodą zimną.

Dlaczego warto wybrać przepływowy podgrzewacz wody?

Przepływowe podgrzewacze wody są energooszczędne

Większość elektrycznych podgrzewaczy wody o działaniu przepływowym posiada klasę energetyczną A. Szczególnie tyczy się to urządzeń sprawdzonych marek – takich jak np. Kospel – które znalazły zastosowanie już w wielu domach na całym świecie. Dzięki temu, że sprzęt pobiera energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, charakteryzuje się bardzo małym zużyciem prądu. Przyjmując, że 1 osoba zużywa ok. 1,5m3 ciepłej wody miesięcznie, koszt podgrzania jej w taryfie G11 wynosi tylko 32 zł.

Komfort użytkowania przepływowego elektrycznego podgrzewacza wody

Jeżeli priorytetem jest możliwość skorzystania z ciepłej wody użytkowej w każdym momencie dnia, przepływowy elektryczny podgrzewacz wody to idealny wybór. Urządzenie podnosi temperaturę wody w momencie jej przepływu, w związku z czym gwarantuje do niej nieograniczony, np. pojemnością zbiornika, dostęp. Właśnie dlatego odkręcając kurek, można spodziewać się strumienia wody o odpowiednio wysokiej temperaturze, aby była komfortowa do kąpieli.

Bezobsługowa praca i wysoka skuteczność

Po dokonaniu konfiguracji urządzenia nie trzeba robić właściwie nic więcej. Terma elektryczna automatycznie uruchamia się w momencie wykrycia przepływu wody przez instalację. Włączenie wywołuje się poprzez załączanie hydrauliczne lub elektroniczne. W przypadku pierwszego wymagany jest odpowiednio duży strumień przepływający przez kanalizację. Drugi za to jest dużo skuteczniejszy i może zapewnić, w porównaniu do poprzedniej opcji, do 30% oszczędności.

Czy warto wybrać przepływowy elektryczny podgrzewacz wody

Ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej jest niezwykle kuszący. Właśnie z tego względu warto zainteresować się przepływowym elektrycznym podgrzewaczem wody. To urządzenie jest w stanie zagwarantować, że niezależnie od pory dnia w baterii umywalki czy wanny znajdzie się woda o temperaturze ok 40°C. Przy tym to rozwiązanie jest niezwykle wygodne i oferujące spore oszczędności. Dlatego – jeżeli ma się do wyboru montaż pieca lub podgrzewacza – o wiele atrakcyjniejszym wyborem jest ten drugi. Warto zapoznać się z ofertą firmy Kospel - terma elektryczna renomowanego producenta to gwarancja niezawodnej pracy urządzenia przez długi czas.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej