Wkrętarka z udarem – jaka?

Funkcjonalność i wygoda stosowania, czyli wkrętarka z udarem

Ten typ elektronarzędzia daje możliwość wiercenia w różnych rodzajach materiałów. Przy użyciu udaru da się borować w betonie oraz innych materiałach mineralnych o dużej twardości. Bez używania udaru możliwe jest natomiast wiercenie w takich materiałach, jak:

 • Drewno
 • Metale
 • Tworzywa sztuczne

W przypadku prac remontowo – budowlanych narzędzie to sprawdza się z powodzeniem, a jego zakup to inwestycja na wiele lat. Warto jednak pamiętać, by wybrać model wiodącego producenta, by cieszyć się jego niezawodnym działaniem przez długi czas.

Popularni producenci wkrętarek z udarem - Makita

Na polskim rynku dostępnych jest wiele egzemplarzy, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i właściwościami.

Jednym z często wybieranych w naszym kraju rozwiązań jest zakup wkrętarki Makita. Ten japoński producent narzędzi elektrycznych oraz spalinowych pochwalić się może ponad dziesięcioma dekadami doświadczenia w branży. W opiniach użytkowników te wkrętarki udarowe charakteryzują się niezawodnością działania.

Docenia się także wyposażenie ich w szereg dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie z urządzeń. Zadbano o detale w postaci ergonomicznej rękojeści czy też lekkiej konstrukcji, aby użytkownicy mogli w sposób komfortowy z nich korzystać.

Jak kształtują się ceny modeli Makita? Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa to koszt rzędu około 1000 złotych. Za niewielkich rozmiarów wkrętarkę udarową kompatybilną z akumulatorem BL1840 zapłacimy nieco ponad 400 złotych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wkrętarkach akumulatorowych.

Wkrętarki Stanley i ich popularność

Marka Stanley działa już od ponad 170 lat, co czyni ją jednym z niekwestionowanych liderów w branży. Produkuje narzędzia ręczne oraz elektronarzędzia, a także akcesoria i elementy wyposażenia warsztatów.

Wkrętarki Stanley wybierane są zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów, którzy pragną ułatwić sobie prace remontowo-budowlane czy składanie mebli.

Najtańsze modele marki zakupić można już za mniej niż 300 złotych, wiele egzemplarzy dostępnych jest w cenach rzędu 400-600 złotych. Są one uzależnione między innymi od wyposażenia danej wersji czy też jej dodatkowych funkcji.

Innymi producentami wkrętarek udarowych oraz wiertarko wkrętarek z udarem są między innymi:

 • Graphite
 • Hitachi
 • Dewalt
 • Panasonic
Wiertarko wkrętarka z udarem i wkrętarka udarowa na białym tle i polecane wkrętarki udarowe
Jaka wkrętarka z udarem, i wiertarko wkrętarka z udarem są godne uwagi

Polecane wkrętarki w internetowych cenach

Wkrętarka z udarem czy wiertarko wkrętarka z udarem?

Zakup wkrętarki z udarem pozwoli na wkręcanie i rozkręcanie, a także na czyszczenie powierzchni czy ich szlifowanie (choć do tych celów rzadziej bywa stosowana).

Pamiętajmy jednak o tym, że wkrętarka udarowa jest narzędziem o większej mocy niż klasyczna i pozwala na zdecydowanie więcej opcji, gdy chodzi o jej wykorzystanie. Cieszy się dobrymi opiniami wśród profesjonalistów oraz amatorów, którzy z powodzeniem stosują ją przy różnego typu pracach.

Wiertarko wkrętarka z udarem natomiast łączy w sobie funkcje dwóch narzędzi, będąc elementem o wszechstronnym działaniu. Stosowana być może z powodzeniem jako egzemplarz do tworzenia otworów w drewnie, betonie czy też metalu.

Praktyczne wkrętarki z udarem dla wymagających

Wygoda i funkcjonalność, czyli wkrętarka bezprzewodowa

Wkrętarki bezprzewodowe dostępne na polskim rynku są cenione przez kupujących za to, że ich wyposażenie w akumulator pozwala na wykonywanie prac w różnych miejscach, także tych oddalonych od warsztatów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby bezprzewodowa wkrętarka była dobrze naładowana przez rozpoczęciem działań. Gdyby było inaczej, mogłoby się okazać, że podczas korzystania z niej odmówiła współpracy, bowiem rozładował się akumulator.

Wiodący producenci wyposażają swoje modele w szereg dodatkowych funkcji i udogodnień, aby korzystanie z nich mogło być ułatwione.

Wiertarka akumulatorowa i jej właściwości

Wiertarki akumulatorowe umożliwiające wykonywanie prac poza zasięgiem sieci cieszą się dużym powodzeniem. Wyposaża się je w dodatkowe elementy i funkcje, jak choćby:

 • gumowana, bardzo wygodna rękojeść
 • wskaźnik poziomu naładowania baterii
 • funkcja szybkiego ładowania
 • obudowa przekładni pochłaniająca wibracje
 • dioda LED oświetlająca obszar roboczy

Wiertarka akumulatorowa z uwagi na swoje niewielkie rozmiary nadaje się do pracy w trudno dostępnych miejscach.

Wkrętarki akumulatorowe – wybór odpowiedniego modelu

Producenci proponują kupującym modele wkrętarek akumulatorowych w bardzo różnych wydaniach oraz cenach. Ich bogate wyposażenie sprawia, że okazują się być elektronarzędziami pomocnymi podczas wykonywania szeregu prac. Jeszcze bardziej uniwersalne działanie obserwujemy w przypadku wiertarko wkrętarek z udarem.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki lub wiertarko wkrętarki?

 • Typ zasilania – wyposażenie modelu w akumulator okazuje się być rozwiązaniem niezwykle wygodnym i dziś takie właśnie modele są najczęściej przez kupujących wybierane
 • Waga – choć egzemplarze ciężkie wyróżniają się stabilnością, to przy długim czasie użytkowania zdecydowanie wygodniejszymi okazują się być te lekkie
 • Cena – choć nie powinna być ona głównym wyznacznikiem, kupujący zwracają na nią uwagę. W opinii specjalistów jednak warto zainwestować nieco wyższą kwotę, by cieszyć się niezawodnym działaniem urządzenia przez długie lata
 • Dodatkowe funkcje i udogodnienia, dzięki którym z urządzenia korzysta się wygodniej i bardziej komfortowo
 • Liczba biegów – pamiętać należy o tym, że niższe wartości są odpowiednie przy pracach wymagających precyzji, wyższe zaś sprawdzą się choćby przy szlifowaniu

Nowoczesne wkrętarki akumulatorowe z udarem czy wiertarko wkrętarki zakupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i drogą internetową.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 63,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny