Tkaniny

Tkaniny w dekoracji wnętrz

Tkaniny dekoracyjne stanowią bogatą grupę asortymentową produktów, które różnią się nie tylko kolorystyką i wzornictwem, ale również włóknem, z którego zostały wykonane, a także grubością i fakturą. Dlatego też jest to bardzo urozmaicona kategoria, a zastosowanie poszczególnych materiałów – bardzo szerokie. Za materiały dekoracyjne uznaje się zarówno te przeznaczone do tapicerowania kanap i foteli jak i znacznie lżejsze, delikatniejsze satyny na poduszki ozdobne czy pościel. Obok tradycyjnych materiałów takich jak wiskoza, len czy bawełna pojawiają się też różne innowacyjne mieszanki, które zyskują określone cechy fizyczne. Przykładowy dodatek elastanu powoduje, że materiał nie odkształca się zachowując pierwotnie nadaną mu formę. Obok nowych technologii, dzięki którym pojawiają się tkaniny mocne, wytrzymałe, odporne na przecieranie i plamienie na rynek wchodzą też nowe, niestandardowe wzory. Hurtownia materiałów tapicerskich w Warszawie jest firmą, w której ofercie znajdziesz między innymi kolekcje projektowane przez znanych artystów lub inspirowane określonymi tematami. Do takich zalicza się m.in. kolekcja Amara, które jest inspirowana klimatami afrykańskimi. Różnorodność tkanin i faktur oraz rozmaite wzory sprawiają, że sklep z tkaninami w Warszawie jest doskonałym miejscem do wyboru materiałów dekoracyjnych na nadchodzący rok.

Tkaniny na zasłony

Tekstylia z Warszawy - kolory modne w 2019 roku

Jak zwykle bywa w świecie dekoratorów wnętrz i kreatorów mody ogłoszenie trendów na nadchodzący rok łączy się z rozbieżnościami w kwestii konkretów. Za najbardziej wiarygodny uznaje się głos instytutu Pantone, który opracował uznawany na całym świecie system identyfikacji kolorów znany jako skala Pantone. Zgodnie z jej opinią kolorem 2019 roku będzie living coral, czyli ciepły różowo-pomarańczowy odcień przypominający określone gatunki koralowców. W asortymencie hurtowni tkanin z Warszawy wiodąca barwa jest reprezentowana w wielu kolekcjach. Zalicza się do niej m.in. kolekcja Fiji, w której poza odcieniem koralowym pojawiły się też inne barwy modne z nadchodzącym roku. Na licznych targach wnętrzarskich, jakie odbyły się w Bolonii, Londynie Kolonii, Mediolanie czy Warszawie zaprezentowano również inne odcienie, które wpisują się w trendy na 2019 rok. Są to kolory już znane z poprzednich lat, typowe dla tak lubianego klimatu dawnej Prowansji, chłodnego stylu skandynawskiego czy bliskiego naturze stylu morskiego i rustykalnego. Tekstylia z Warszawy w kolorach modnego przybrudzonego błękitu, seledynu, kolorów ziemi, jasnoliliowej lawendy czy tzw. koloru karmelowego spiced honey znajdziesz nie tylko w kolekcji Fiji, ale również kompozycjach Bilbao, Geneva i wielu innych.

Materiały Dekor

Sklep z materiałami w Warszawie - modny monochromatyzm

Jednym z trendów, jaki zapowiedziano na 2019 rok, jest utrwalanie się monchromatyzmu z akcentem. Oznacza to jednokolorowe, pozbawione wzorów tkaniny tapicerskie i dekoracyjne oraz dodatki w postaci pojedynczych poduszek w kontrastowych kolorach czy elementów tapicerowanych w innym odcieniu. Monochromatyzm nie oznacza tu jednak czerni z czerwonym dodatkiem, ale odnosi się również do barw modnych w przyszłym sezonie. Standardem będzie niebieska czy zielona tapicerka z dodatkiem żółtej poduszki. Niestarzejącym się zestawieniem jest połączenie czerni i bieli z małym dodatkiem koloru preferowanego w danym sezonie. Gama Styl - sklep z materiałami w Warszawie do takich aranżacji proponuje kolekcję Black & White z bogatym wyborem wzorów. W asortymencie jest też wiele propozycji tkanin jednobarwnych, które doskonale sprawdzą się jako materiał na modne tekstylne dodatki.

Hurtownia tkanin Warszawa - wzory tkanin polecane na 2019 rok

Kolorystyka pełna ciepła, która afirmuje życie i pozytywne emocje, a także kolorystyka zaczerpnięta ze świata natury, wyznaczają główne trendy w dziedzinie tkanin i materiałów dekoracyjnych na nadchodzący rok. Ich uzupełnienie stanowią wzory, które będą pojawiać się na tapicerkach, narzutach czy poduszkach ozdobnych. Pomimo dominacji monochromatyzmu pojawią się one na tkaninach. Jak przystało na styl bliski naturze nie zabraknie wśród nich motywów roślinnych. Ciekawym urozmaiceniem będzie też wprowadzenie motywu roślin tropikalnych. Na materiałach rozwiną swoje liście bananowce, palmy i inne egzotyczne gatunki. Jako uzupełnienie i zarazem niewielkie odstępstwo od przyjętego kierunku na tkaninach zagoszczą też wzory geometryczne, orientalne, azteckie, marokańskie i inne z różnych kultur etnicznych. Gama Styl to oferujący tkaniny sklep w Warszawie (https://www.gamastyl.pl/tkaniny/) , w którym znajdziesz wszystkie motywy modne w 2019 roku. Odkryjesz je w kolekcjach Amara, Zanzibar, Bukhara i wielu innych. Profesjonalni dekoratorzy wnętrz ze sklepu Gama Styl, tworzą z tych materiałów niepowtarzalne dekoracje okienne, gdyż tego rodzaju tkaniny idealnie sprawdzają się jako materiały na zasłony, które dodadzą stylowego uroku każdemu wnętrzu.

Tkaniny zasłonowe

Aranżacje bliskie naturze

Wybór kolorów i wzorów, jakie będą królować w 2019 roku nie jest przypadkowy. Stanowi on odpowiedź na nachalną technicyzację życia i nasycanie elektroniką wszystkich jego aspektów. Rezygnacja z kultury, teatru czy spotkań na żywo na rzecz kina domowego czy portali społecznościowych sprawiają, że zanikają umiejętności nawiązywania pozytywnych interakcji społecznych. Rok 2019 ma być ponownym zwrotem w kierunku natury, jej kolorów, wzorów i pozytywnych emocji, jakich dostarcza. Modne aranżacje to morska i rustykalna, które łączą w sobie szeroką gamę kolorów ziemi z rozbielonymi błękitami i zielenią. Z naturą kojarzą się też rozmyte pomarańcze, czerwienie i róże oraz żółcie, które pojawiają się na tle zieleni jak kwiaty na leśnej łące czy owoce w sadzie. Hurtownia materiałów tapicerskich w Warszawie jest idealnym miejscem, w którym znajdziesz materiały w kolorach i wzorach sprzyjających modnym aranżacjom. Gama Styl pomoże również w wyborze najlepszych wzorów i najciekawszych materiałów do realizacji Twojego projektu.

Tapicer - znajdź fachowca w Twoim mieście
Wybierz z ponad 2 800 polecanych specjalistów od tapicerowania i renowacji mebli z serwisu Fixly:

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny