Jak urządzić mały pokój dla niemowlaka?

Jak umeblować mały pokój dla niemowlaka?

Urządzając pokój dziecięcy dla niemowlaka, powinniśmy pamiętać o odpowiednich meblach. Maluszek musi czuć się w pełni bezpiecznie, dlatego wszystkie meble muszą być dopasowane do jego wieku. Nie mogą być wyprodukowane z materiałów wywołujących alergię. Dodatkowo ich konstrukcje nie powinny składać się z małych elementów, które mogą zostać przez dziecko swobodnie wzięte, ponieważ w takich sytuacjach istnieje ryzyko zakrztuszenia.

Jak umeblować mały pokój dla nowego członka rodziny? Na pewno w zestawie musi znaleźć się łóżeczko, z możliwością obniżania i podwyższania materaca. Przyda się również przewijak, który świetnie komponuje się z komodą lub inną szafką na dziecięce ubranka oraz akcesoria. Jeżeli maluszek wymaga jeszcze częstego karmienia, warto zadbać o wygodne miejsce dla świeżo upieczonej mamy. Może to być wygodny fotel lub specjalne krzesło przeznaczone do karmienia. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także ten artykuł z pomysłami na pokój dziecięcy.

Pokój dziecięcy - miejsce do zabawy

Małe dziecko, które zaczyna interesować się światem, powinno mieć również wyznaczone miejsce do zabawy. Czasami wystarczy rozłożenie maty interaktywnej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się również na popularne namioty. Wykonane są one nie tylko z bezpiecznych, ale również przyjemnych dla oka materiałów.

Na środku pokoju możemy umieścić przyjemny w dotyku dywanik oraz poduszki. Kiedy dziecko będzie w wieku od 1 do 3 lat, na pewno chętnie zainteresuje się farbami, kredkami oraz innymi tego typu rzeczami, dlatego ustawienie mu do zabawy małego stolika z krzesełkiem również okaże się świetnym pomysłem.

Pokój dla niemowlaka - dekoracje na ścianę i kolory

Pomysłów na dekorację pokoju dla małego dziecka jest naprawdę wiele. W rzeczywistości najlepiej jest się skupić na dekoracjach, które idealnie dopasują się do jego wieku. Mogą to być na przykład tiulowe pompony, różnego rodzaju girlandy, czy też przyjemne oświetlenie w postaci cotton balls.

Istotna jest również kolorystyka. Przy zastanawianiu się, jak urządzić mały pokój, by go jeszcze przez przypadek optycznie nie pomniejszyć, warto wybierać jasne kolory. Najprzyjemniej zaprezentują się wszelkie pastelowe odcienie, które stworzą miły i delikatny klimat. Mogą one być neutralne, czyli dopasowane dla chłopca i dziewczynki, jak i również pasujące wyłącznie do konkretnej płci dziecka.

Problem z posadzką?

Szukasz produktów dobrej jakości, łatwych w użyciu i szybkoschnących?

Poznaj farby, uszczelniacze oraz inne materiały firmy Watco, pozwalające na szybkie, wytrzymałe i długotrwałe utrzymanie posadzek technicznych i przemysłowych. Dzięki nam wykonasz więcej zleceń w tym samym czasie!

Sprawdź!

Jak umeblować mały pokój dla chłopca i dziewczynki?

Jak urządzić wąski pokój dla dziewczynki?

Mając za zadanie urządzenie wąskiego pokoju dla dziewczynki, należy dobrać meble w taki sposób, by można podstawić je w linii prostej pod ścianą lub w kształcie litery „L”. Dzięki temu całe wyposażenie znajdzie swoje miejsce, jednocześnie tworząc klimatyczny pokoik dla dziecka. Sprawdź także w tym artykule inspiracje na urządzenie pokoju dziecięcego.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się umeblowanie takiego pokoju, poprzez zagospodarowanie ścian od dołu do samej góry. Jest to sprytny pomysł na to, jak urządzić wąski pokój, a także każde inne pomieszczenie. W przypadku pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się łóżka piętrowe, pod którymi zaaranżowano miejsce do nauki lub do zabawy.

Pokój dla dziewczynki - meble i kolorystyka

Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, jeżeli wśród dominujących kolorów pokoju dla dziewczynki pojawi się róż. Małe dziewczynki wprost uwielbiają za tym kolorem. Jeżeli jednak nie chcemy się ograniczać wyłącznie do niego, możemy z powodzeniem przełamać róż innymi barwami. Świetnie sprawdzą się takie kolory jak żółty, pomarańczowy, turkusowy, chabrowy, a także biały i szary. Mile widziane są także wszelkie pastele i cukierkowe odcienie.

Pokój dziecięcy dla małej damy, powinien oczywiście zawierać wszystko, co potrzeba. Wygodne łóżko jak dla księżniczki, komodę i szafę z dużym lustrem, biurko, regał na książki, a także miejsce na wszystkie swoje skarby. Jeżeli tylko można, warto stworzyć również dziecku miejsce do przyjmowania koleżanek i kolegów. Przeczytaj także ten artykuł o najlepszych meblach dziecięcych.

Pokój dla nastolatki to nie lada wyzwanie. Aranżacje powinny być dopasowane do jej upodobań i zainteresowań. Inspiracje i galerie podpowiadają pastelowe wnętrza.
Top 10 pomysłów jak urządzić mały pokój dla dziecka - aranżacje, inspiracje, galerie

Pokój młodzieżowy - dla małej nastolatki

Mała nastolatka na pewno coraz bardziej interesuje się modą, a nawet makijażem. Dlatego warto zadbać, by w swoim pokoju czuła się już jak prawdziwa, mała kobietka. Oczywiście mogą w tym pokoju dominować nadal typowe dla dziewczynek kolory. Jednak z drugiej strony należy wybierać meble dopasowane do jej wieku.

Ciekawym dekorem na ścianę okażą się różnego rodzaju fototapety. Niekoniecznie takie, które przedstawiają piękne krajobrazy. Raczej powinny one być dopasowane do okresu dojrzewania dziecka jednocześnie. Mogą to być różnego rodzaju grafiki lub zdjęcia dopasowane do aktualnych zainteresowań nastolatki.

Jak urządzić mały pokój dla chłopca?

Myśląc o tym, jak umeblować mały pokój dla chłopca, tak naprawdę znajdziemy niewielkie różnice pomiędzy tym pokojem a przestrzenią aranżowaną dla dziewczynki. Na pewno wybierając kolorowe meble, ich odcienie powinny być bardziej „męskie”. Świetnie sprawdzą się zatem wszelkie odcienie błękitu, brązu, zieleni, a także szarości. Mogą one zostać przełamane kolorem czerwonym oraz pomarańczowym.

W pokoju dziecięcym dla małego chłopca nie powinno zabraknąć również akcentów związanych z jego zainteresowaniami. Jak się można domyślać, najczęściej jest to piłka nożna lub muzyka. Dlatego stwórzmy kącik do słuchania ulubionych płyt lub wprowadźmy dekoracje w stylu futbolowym.

Pokój młodzieżowy - dla małego nastolatka

Rodzice dorastającego nastolatka często twierdzą, że pokój dzienny w aranżowaniu jest znacznie łatwiejszy, niż pokój młodzieżowy. Mowa jest już o coraz większym indywidualizmie, który daje się odczuć poprzez bunt młodzieńczy. Pozwólmy zatem dorastającemu mężczyźnie, na podejmowanie coraz większej liczby decyzji. Uczymy go w ten sposób nie tylko coraz większej odpowiedzialności, ale również zostanie on przez nas bardzo doceniony.

Młodemu nastolatkowi należy stworzyć idealne warunki do nauki oraz wypoczynku. Najlepiej, by te strefy znajdowały się w dwóch różnych miejscach pokoju. Jednak, jeżeli borykamy się z rozterkami jak umeblować mały pokój, to warto zdecydować się na wcześniej wspomniane rozwiązanie. Są to tzw. kombajny meblowe. Czyli całe meble składające się zarówno z łóżka, biurka, a czasem nawet szafy na ubrania.

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa?

Jak umeblować mały pokój dla rodzeństwa?

Problem polegający na tym, jak urządzić mały pokój dla jednego dziecka jest niczym w porównaniu, gdy w niewielkim pomieszczeniu ma być zaaranżowane miejsce dla rodzeństwa. Na szczęście znowu z pomocą przychodzą nam łóżka piętrowe, a także tak zwane kombajny meblowe.

Zastanawiając się jak urządzić wąski pokój dla bliźniaków, warto wybierać wszystko takie samo, ale oczywiście w podwójnej liczbie. Ponieważ bliźniaki często oczekują, że wszystko będą mieć takie samo. W tym przypadku meble powinny być raczej delikatne, niezajmujące zbyt wiele miejsca. Czasami warto w takim przypadku zdecydować się na meble na zamówienie, które będą wielofunkcyjne. W ten sposób będzie można zaoszczędzić sporo miejsca. Więcej inspiracji znajdziesz w tym artykule o urządzaniu pokoju dla rodzeństwa.

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa - dodatki

W małych pokojach dla dzieci dobór dodatków nie stanowi raczej problemu. Znajdziemy naprawdę wiele ciekawych możliwości, którymi możemy udekorować pokój dziecięcy. Jednak aranżując niewielką przestrzeń, w której dodatkowo musi pomieścić się dwoje maluchów, należy uważać z przesytem różnych ozdób. Lepiej pod tym względem stawiać na minimalizm. Ciekawym rozwiązaniem, niezajmującym zbyt wiele miejsca, są wszelkie dekoracje na ścianę. Mogą to być ozdobne tapety oraz fototapety.

Jeżeli okaże się, że pomieszczenie dwójki dzieci w malutkim pokoiku dziecięcym nie będzie możliwe, można zastanowić się nad podziałem innego pomieszczenia. Taką propozycją może okazać się pokój dzienny, przedzielony ścianką działową bądź meblościanką. Maluch zyska swoje cztery kąty, jednocześnie nie czując większego skrępowania, mieszkając na niewielkim metrażu ze swoim rodzeństwem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny