Proste i góralskie projekty domów drewnianych

Drewniany dom jest idealnym przykładem pięknego, niskiego dachu. Otoczony bujną zielenią dom powstał z naturalnego surowca, który idealnie prezentuje się z ciemnym pokryciem dachowym. Asymetryczny dach rozciąga się z jednej strony, tworząc zadaszenie dla samochodu. Dzięki tak szerokiej geometrii, jest on tak niski, że możemy go bez problemu dotknąć.

Mały, górski dom z drewna składa się z klasycznego zadaszenia, centralnego kominka, schodów, dwóch pięter z 3 sypialniami, sauny, kuchni, jadalni i salonu. Jest to architektura w stylu domków letniskowych z częściowymi sklepieniami i wyeksponowanymi drewnianymi belkami. Dom pokryty jest drewnem i ma wiele intrygujących elementów. Zimą duże okiennice znajdujące się na rogu będą idealnym źródłem naturalnych promieni słonecznych, które będą również ogrzewać wnętrze.

Projekty domów drewnianych - ergonomia i innowacja

Jedno jest pewne – jest to jeden z najbardziej ergonomicznych domków drewnianych. Uwagę przyciąga przede wszystkim ciekawe połączenie drewnianych dodatków z wielkimi okiennicami. Na pozór prosta konstrukcja odznacza się przede wszystkim nowoczesnością.

Gdzie zamówić projekt domu?

Jeżeli szukasz inspiracji w zakresie wyboru projektu domu, sprawdź te materiały. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu.

Sprawdź!

Zwykle domy znajdujące się w Słowenii są poważnie zaawansowaną technologicznie konstrukcją uwzględniającą naturalne drewno. Tylko niewielki obszar całej konstrukcji ma rzeczywiste podparcie na ziemi, reszta zaś wisi w powietrzu. To oryginalność, która zaskakuje każdego, kto na niego spojrzy. Czy byłbyś skłonny zamieszkać w takim domku? Jeśli zastanawiasz się, czy postawić dom murowany czy też drewniany, wątpliwości rozwieje lektura tego artykułu.

Domki na hiszpańskich wsiach doskonale kontrastują z otoczeniem. Prostokątna budowla drewniana przywodzi na myśl domek modułowy, który nieustannie podbija serca Polaków. Urzekająca jest przede wszystkim otwarta przestrzeń, która będzie idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Dom w kształcie litery C, znajdujący się w Casey Key w stanie Floryda, jest w zasadzie projektem w pełni ekologicznym. Gdy jesteś w środku, nie tylko otaczasz się wspaniałymi zakrzywionymi belkami drzewnymi, ale również wierzchołkami drzew. Te wspaniałe łuki są doskonałym przykładem tego, co można zrobić z drewnem jako materiałem budowlanym. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, tylko twoja wyobraźnia.

Najlepsze pompy ciepła - sprawdź promocje!

Nowoczesne projekty domów drewnianych

Niezwykły dom z drewna może być oświetlany od dołu. Całe piękno tkwi w prostocie. Domownicy z pewnością nie narzekają na promienie słoneczne, wdzierające się przez potężne okna. Kolejny dowód na to, że możliwości wykorzystania drewna jest co niemiara.

Duże okiennice i zastosowanie drewna przekłada się na nowoczesność, która widoczna jest gołym okiem. Zaskakująco duży metraż wzbogaca kamień, którym otoczony jest dom drewniany. Projekty domów drewnianych mają to do siebie, że łączą prostotę z funkcjonalnością, a w ich wnętrzu wykorzystać możemy różne style - od nowoczesnego, aż po klasyczny.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny