Trendy aranżacyjne 2017

Monstera

Wśród roślin na salonach zdecydowanie króluje monstera. W aranżacjach pojawia się nawet częściej, niż bezkonkurencyjne dotychczas sukulenty. Monstera to roślina pnąca o charakterystycznych, sercowatych i dużych liściach. Jej grube łodygi mogą piąć się po podporze lub swobodnie opadać. Roślina nie dość, ze efektownie wygląda, to jest jeszcze łatwa w uprawie – aby dobrze rosła, należy jej zapewnić jasne stanowisko, unikając bezpośredniego eksponowania na działanie promieni słonecznych, a także regularnie podlewać i zraszać liście.

Co ciekawe monstera w aranżacji wnętrz pojawia się nie tylko jako roślina – jej podobizna zdobi również plakaty, dekoracyjne tekstylia czy różnego rodzaju podkładki. Motywy botaniczne są także bardzo modne, dlatego obok żywych roślin, wykorzystaj także dekoracje, na których je uwieczniono.

Trendy w aranżacjach 2017

Zieleń

Z kolei w świecie barw niekwestionowanym liderem w 2017 roku jest zieleń. Wprawdzie instytut Pantone jako ten najmodniejszy wskazał groszkowy odcień zieleni, jednak inne również cieszą się ogromną popularnością. Przygaszona zieleń, wpadająca w szarość, czyli barwa jarmużu oraz butelkowa zieleń to znakomita propozycja dla osób poszukujących ciekawych rozwiązań w aranżacji wnętrz.

Obok zieleni prym wiedzie szarość i biel, czyli kolory typowe dla wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. Estetyka ta przez wzgląd na swój uniwersalny charakter wciąż króluje na salonach.

Heksagony

Sześcioboczne płytki ceramiczne zdecydowanie wypierają tradycyjne kwadratowe lub prostokątne odpowiedniki. Heksagony mają postać mozaiki, czyli składają się z niewielkich części lub mają formę większych płytek. W obu tych przypadkach uzyskany geometryczny efekt przypomina plastry miodu, dzięki czemu podłoga lub ściana wykończona przy ich użyciu wygląda znakomicie. Tego typu płytki będą idealnym uzupełnieniem minimalistycznych wnętrz i sprawdzą się znakomicie zarówno w pokoju dziennym, jak i w kuchni czy łazience.

Co w tym roku święci triumfy w aranżacjach naszych wnętrz?

Heksagony mogą mieć minimalistyczną formę i być jednokolorowe np. białe lub czarne. Równie modne są jednak także płytki heksagonalne z motywem patchworkowym.

Retro

Niektóre trendy we wnętrzarskiej modzie rozgościły się na salonach na dobre, i tak, jak styl skandynawski, nie przestają być aktualne od kilku sezonów. Inne z kolei powracają co jakiś czas, ale robią to w wielkim stylu. Tak właśnie jest w przypadku mody retro, która jest coraz chętniej wykorzystywana w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Przykładem może być kultowy model fotela projektu Józefa Chierowskiego, którego prostota i wygoda są obecnie na topie. Innymi tego typu meblami są krzesła „patyczaki” czy szafki w stylu PRL-u wykończone na wysoki połysk.

Jeśli chciałbyś poznać więcej inspirujących trendów, porad oraz aranżacji, znajdziesz je na stronach serwisu domifikacje.pl

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny