Aktualne trendy w wystroju i aranżacji wnętrz - sprawdź je!

Architektura wnętrz to mocno zmieniająca się dziedzina. Praktycznie, co sezon pojawiają się nowe trendy. Chodzi tu zarówno o kolorystykę pomieszczeń jak i materiały, z jakich powstają elementy wyposażenia. Często do łask powracają rozwiązania stosowane przed laty. Pojawiają się w nieco zmienionych i unowocześnionych odmianach. W związku z tym przygotowaliśmy wiele interesujących artykułów. Sprawdzamy w nich, co jest obecnie w modzie a co straciło na popularności.

Modna aranżacja wnętrz

Do niedawna architektura wnętrz stawiała na nowoczesny minimalizm. W modzie był styl skandynawski odznaczający się surowością. W kwestii kolorów dominowała biel i chłodna szarość. Obecnie stopniowo odchodzi się od tej surowości. W pomieszczeniach pojawiają się barwy pastelowe. Najczęściej jest to jasnoliliowy, seledynowy, jasnożółty czy delikatny niebieski. Uznanie zdobyły też nieco wyrazistsze kolory. Z jednej strony jest to bordo, czerwień i śliwkowy fiolet. Z drugiej kolor musztardowy a obok niego ceglasty pomarańcz i ochra. Poza kolorami, nowe trendy na wystrój wnętrz zakładają wprowadzenie wielu roślin.

Trzeba pamiętać, że wykończenie ścian to nie tylko ich pomalowanie. Wykorzystuje się również inne materiały. Triumfalnym powrotem na salony mogą pochwalić się tapety. Występują w różnych odmianach, produkuje się je z kilku surowców. Mamy więc spore pole manewru. Trzeba też wspomnieć o wyglądzie tapet. Tu królują wzory geometryczne i mocno przeskalowane motywy dekoracyjne. Często stawia się też na warianty roślinne. Dobrym uzupełnieniem tapet są rozmaite plakaty, obrazy i grafiki. Klasyczne wykończenie ścian, jakim są płytki nadal cieszy się popularnością. Jednakże częściej sięga się po niecodzienne wzory. Więcej na ten temat jak i kwestii poruszanych powyżej można dowiedzieć się na naszej stronie.

Trendy dotyczące mebli tapicerowanych i dodatków

Meble tapicerowane takie jak kanapy, pufy czy fotele znajdują się niemal w każdym domu. Oczywiście ich obicia powstają z różnych materiałów. Który z nich jest obecnie najczęściej używany? Tą tkaniną jest aksamit. Jest to materiał uznawany za szlachetny, nic w tym dziwnego, bowiem prezentuje się efektownie. Zazwyczaj zestawia się go z ciemnymi kolorami. Warto też wspomnieć o innych meblach. Jeszcze niedawno stawiano na kanciaste krzesła, stoły i stoliki. Teraz powracamy do obłych kształtów, popularnych w latach 70 XX wieku. Nadal modne są meble w stylu retro oraz te powstające z metalu, lastryko i kamienia. To nadal nie wszystko, jeśli chodzi o wystrój wnętrz.

Jak widać po powyższych przykładach aranżacja wnętrz to bardzo zmienna dziedzina. Dotyczy to również dodatków, mających stworzyć odpowiedni klimat w domu i mieszkaniu. Projektanci oraz my ich klienci jesteśmy już znudzeni wytworami masowej produkcji. Dlatego też pojawiła się moda na rękodzieło i naturalne materiały. Każdy dodatek i dekoracja wykonana ręcznie odznacza się niepowtarzalnością. To sprawia, że takie elementy pojawiają się w domach. Łączy się z tym słuszna moda na ekologię i wszystko, co powstaje z surowców z recyklingu. Opisaliśmy tu tylko niektóre trendy. Znacznie więcej informacji znajduje się w artykułach na naszej stronie.