Urządzenie salonu w bloku

Najtrudniejszym do urządzenia zdaje się salon, który zazwyczaj musi pełnić wiele funkcji.

  • jadalni
  • pokoju dziennego
  • sypialni
  • pokoju gościnnego

Jednak nie wszystko stracone. Udowodnię dzisiaj, że nawet nie największy, bo dajmy na to salon o powierzchni 25 metrów kwadratowych może zaspokoić nasze potrzeby i jednocześnie świetnie się prezentować.

Przegląd mebli do małego salonu w bloku

Pierwsze wycieczki po sklepach z meblami mogą być mylące, bo to, co w nich znajdziemy, może sugerować nam, że wygodny narożnik z funkcją spania i pojemnikiem na pościel i najlepiej dużą powierzchnią spania, musi zajmować bardzo dużo miejsca i przytłoczy nasz salon (w bloku). Niekoniecznie!

Są bowiem modele, które oprócz wspomnianych cech mają też atrakcyjny i nowoczesny wygląd,  zdecydowanie nadadzą się do małych pomieszczeń w bloku. Przykładowo narożnik prezentowany poniżej zajmuje tylko 5 metrów kwadratowych i z lekkim zapasem pozwoli rozsiąść się 5 osobom, a dwóm wyspać.

Rozkładany narożnik Bangkok mini

Rozkładany narożnik Kanton Mini (274x182x83 cm)

Blok - jadalnia w małym salonie?

Zaplanowaliśmy już strefę wypoczynkową, a teraz przejdziemy do wybrania stołu i krzeseł tak by w jadalni swobodnie mogły usiąść  4 osoby. Wybór nie wydaje się skomplikowany, do czasu, aż nie wejdziemy na sklep internetowy z meblami i okaże się, że możemy wybrać ponad setkę różnych zestawów. Na szczęście nie musisz tego już robić, bo mam dla Ciebie świetną propozycję. Biały zestaw z szarą tapicerką. Stół jest solidnie wykonany i przede wszystkim stabilny, a i krzesłom niczego nie brakuje.

Stół z krzesłami dla czterech osób

Stół z krzesłami dla 4 osób V17
Wymiary stołu: 80x80x76 cm, wymiary krzesła: 100x45x45 cm

Strefa RTV w małym salonie

Możemy już się wygodnie rozsiąść, a nawet zjeść kolacje przy eleganckim stole. Przydałoby się jeszcze miejsce na telewizor i przedmioty przydatne w salonie. Aby trzymać się założeń i nie przytłoczyć naszego małego salonu, wybrałem meblościankę z szafką rtv, które wykonano w minimalistycznym stylu, a co za tym idzie, jej obecność nie buduje poczucia „zagracenia”. Zestaw mebli również jest w białym kolorze i w dodatku z połyskującymi frontami. Wygląda naprawdę zjawiskowo i nowocześnie. Jej wiszące szafki i niska komoda rtv z lekkością w komponują się w każdy blokowy salon, nawet ten mały.

Biała meblościanka
Meblościanka Pixso 1 (300x190x42 cm)

Efekt końcowy – nowoczesny salon, nawet w małym salonie

Zbierzmy teraz wszystkie te meble w jedną aranżację, a uzyskamy zaskakująco efektowny widok. Oprócz walorów wizualnych mamy tutaj zestaw praktycznych mebli, które sprawiają, że salon może pełnić różną rolę i w każdej świetnie się sprawdzi. Być może projekt, który dziś przedstawiłem, nie do końca Cię przekonuje i masz ochotę zmienić co nie co, a nawet wszystko. Wtedy zapraszam Cię do naszego internetowego sklepu meblowego pod adresem www.mirjan24.pl, gdzie na własną rękę będziesz mogła zabawić się w dobieranie mebli do wnętrz.

maly-salon-w-bloku
Projekt małego salonu w bloku

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny