To bowiem malowanie wnętrza, a także wybór właściwych kolorów farb, powinno stać się priorytetem w zakresie podejmowanych prac remontowych. Kiedy mamy już skompletowaną paletę kolorystyczną, a co za tym idzie, także stylistykę wnętrza, to dobór pozostałego wyposażenia oraz dekoracji odgrywa już drugoplanową i przyjemną rolę w całym przedsięwzięciu.

Skąd czerpać inspiracje na aranżację wnętrz i kolory farb?

Możliwości jest naprawdę sporo. Mnóstwo ciekawych inspiracji dostarczają katalogi producentów farb do ścian (takie jak dekoratorium.pl), którzy swoje produkty umieszczają na planie konkretnie urządzonych wnętrz. Dzięki takiej obiektywnej personalizacji wnętrz produktami konkretnej marki, możemy dokładniej oszacować, jak określony kolor będzie prezentował się na tle podobnego wyposażenia oraz wybranych dodatków. Wybór jest wówczas znacznie łatwiejszy, ale i trafny.

Katalogi producentów inspirują i wskazują kierunek zastosowania określonych kolorów z dostępnej palety produktów, ale nie tylko. To w nich znajduję się także różnorodne akcenty dekoracyjne, które występują we wnętrzu tylko w określonym miejscu oraz stanowią idealny punkt centralny aranżacji. Dobrze sprawdzają się tu chociażby takie produkty, jak beton architektoniczny, czy też farba strukturalna, które aktualnie są jednymi z najczęściej stosowanych powierzchni dekoracyjnych w projektach nowoczesnych wnętrz.

Inspiracji może dostarczyć nam również profesjonalny dekorator wnętrz. Projektant poznając nasze potrzeby i indywidualne predyspozycje wie, które z kolorów będą odpowiednie oraz jak nimi dowolnie manewrować, by wnętrze dopasowało się do naszego charakteru, ale również dotrzymywało kroku najnowocześniejszym trendom.

Jeśli nie masz pomysłu na wnętrze, a sam dobór kolorów sprawia Ci nie lada trudności to oddaj się w ręce fachowców. Katalogi producentów i porady eksperta, docenisz patrząc na finalny odbiór wnętrza.

Trendy w farbach do ścian – dopasowanie stylistyczne to podstawa

To prawda, że w świecie farb do ścian, istnieją kultowe kolory, które pasują do dosłownie każdego wnętrza. Do takich barw z pewnością należy biel, czy szarość. To dwa bardzo mocno zakorzenione akcenty kolorystyczne wpasowujące się w stylistykę wnętrz urządzonych w duchu skandynawskim, ale także nowoczesnym. Wyobraź sobie wnętrze bliskie naturze, z jedną ścianą wykonaną z betonu architektonicznego, drugą obitą drewnem, a pozostałe skontrastowane białym kolorem farby. Takie zestawienie cudownie minimalistyczne i jednocześnie bardzo naturalne to hit aktualnych katalogów wnętrzarskich.

I trudno się temu dziwić, bowiem tworząc udaną aranżację wnętrza, sporo czasu poświęca się na stworzenie kunsztownie oryginalnej elegancji, ale także stosunkowo udanej klasyki, w której nawet po kilku latach, aż kipi od kreatywnej koncepcji.

Aktualne trendy kolorów farb do ścian, choć ciągle bliskie są naturze i nieprzejednanie uwielbiają naturalną paletę barw to starają się również wprowadzać do wnętrza odrobinę mocniejszego akcentu. Tutaj sprawdzi się chociażby sięganie po butelkową zieleń, granat, burgund, czy wiśnię, które zastosowane z rozwagą, wydobędą z wnętrza głębię i nadają mu indywidualnego charakteru.

Dobrze jest wprowadzać do wnętrza także pastele, idealnie wtapiające się we wnętrza wystylizowane na prowansalskie. Jaki kolor będzie tutaj najbardziej odpowiedni? Sprawdzić może się subtelny wrzos, czy też brudny róż, idealny do stylu glamour we wnętrzach. Jesteś przekonany do takiej palety?

A co z efektami dekoracyjnymi we wnętrzach?

Jedną z najbardziej pożądanych farb do ścian, należących do kategorii produktów dekoracyjnych może być np. farba strukturalna. Choć na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie trudnej do położenia na powierzchni to poradzi sobie z tym zadaniem każdy, kto będzie przestrzegał zasad aplikacji umieszczonych na opakowaniu.

Farba strukturalna to idealny materiał do zaakcentowania np. ściany tuż przy kominku lub wnęki, w której zamocujemy TV. Sprawdza się w roli dekoracyjnej tak samo dobrze, jak beton architektoniczny. Ten drugi produkt świetnie komponuje się w pomieszczeniach wystylizowanych na industrialne.

Nie wiesz, od czego zacząć aranżację wnętrza? Przemyśl, w obrębie jakiej kolorystyki chcesz się poruszać, a następnie rozpocznij poszukiwania idealnej farby do ścian. Potraktuj malowanie wnętrza, jako pierwszy i najważniejszy etap realizacji swojej koncepcji wnętrzarskiej. W drugim etapie rozejrzyj się za wyposażeniem, a dopiero na końcu za dodatkami. Taki schemat działań pozwoli Ci uniknąć kłopotliwych błędów na każdym w etapów realizacji projektu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły