Odkurzacze do sierści zwierząt – które są najlepsze?

Najlepszy robot do odkurzania zwierzęcej sierści. Czy taki istnieje?

Odkurzacz do sierści zwierząt to niezbędne urządzenie w każdym domu, gdzie mieszkają liniejące psy czy też koty. Odkurzacz tego typu jest również nieodzownym sprzętem dla wszystkich właścicieli zwierząt, którzy zmagają się z alergią na sierść. Wiadomo, zwierzę w okresie zmiany szaty letniej na zimową może narobić sporego zamieszania – właśnie wtedy sierść większości długowłosych psów bądź kotów wypada, „robiąc miejsce” na cieplejsze futerko. To samo dzieje się, kiedy zwierzęta wymieniają sierść zimową na letnią. Samemu nie jesteśmy w stanie na bieżąco usuwać sierści. Na rynku są jednak specjalistyczne urządzenia, które mogą się tym zająć automatycznie i bez naszej ingerencji.

Brak odpowiedniego odkurzacza to brak szans na równą walkę ze zwierzęcą sierścią. Miotła, zmiotka i szufelka owszem, mogą pomóc, jednak tylko na chwilę – przedmioty te nie podołają bowiem dywanom czy meblom, na których co chwilę osadza się sierść. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za alternatywnym rozwiązaniem, jakim może być specjalistyczny odkurzacz do sierści zwierząt. Dzięki niemu można efektywnie usunąć problem, jakim jest fruwająca po mieszkaniu sierść psów i kotów – a wraz z nią uczulające alergeny.

Czy urządzenia do usuwania zwierzęcej sierści naprawdę działają? Na 100 zapytanych właścicieli futrzaków aż 43% stwierdziło, że nigdy – mimo wielu prób – nie udało im się znaleźć dobrego sprzętu do usuwania sierści. 51% uznało, że robot potrafi pozbyć się sierści, a 4% ankietowanych wybrało inne urządzenia jako bardziej efektywne. Na podstawie ankiety oraz aktualnych rankingów sprzedaży w głównych serwisach zakupowych wyłoniliśmy trzy roboty odkurzające, które są w stanie skutecznie pochłonąć zwierzęcą sierść. Właśnie one mogą bez większego problemu wessać włosy, a następnie automatycznie opróżnić zebrane nieczystości.

Skuteczne odkurzacze, które usuną zwierzęcą sierść – TOP 3 urządzenia

roidmi eve plus
roidmi eve plus

Odkurzacz nr 1: Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Podobnie jak większość produktów Xiaomi ten robot próżniowy do zaoferowania ma zaawansowane funkcje w naprawdę korzystnej cenie. Z jego pomocą można sterylizować fruwającą sierść zwierząt, ale teżinne odpady. Aby utrzymać higienę w domu, Xiaomi ROIDMI Eve Plus zamyka nieczystości w specjalnej stacji kurzu, a następnie automatycznie je utylizuje. Co jeszcze potrafi ten odkurzacz?Zamiata, mopuje i odkurza. Urządzenie ma moc ssania 2700 Pa, a więc żaden kurz, psia sierść czy ludzkie włosy nie będą mu straszne. Odkurzacz ten posiada również funkcję sterylizacji i dezodoryzacji, więc przy okazji pozbywa się też nieprzyjemnych zapachów.

Warto wiedzieć, że szczotka odkurzacza Xiaomi ROIDMI Eve Plus jest w kształcie litery V, zatem doskonale dopasowuje się do podłoża i wsysa do pojemnika każdą, nawet głęboko ukrytą pod kanapą sierść. Szczotki boczne odkurzacza dopasowane są tak, aby mogły zbierać sierść psów i kotów, zamiast odrzucać ją na bok, jak robi wiele tradycyjnych sprzętów tego typu. W stacji odkurzacza mieści się worek na brudy, który ma aż 3 litry pojemności. Zapełnienie go trwa około dwóch miesięcy, więc o sprzątaniu sierści zwierząt można zapomnieć przez naprawdę długi czas.

Odkurzacz Xiaomi DOIDMI Eve Plus możesz kupić w tym miejscu.

iRobot Roomba i7+
iRobot Roomba i7+

Odkurzacz nr 2: iRobot Roomba i7+

Urządzenie jest bardzo skuteczne i prestiżowe, a także niesamowicie designerskie. W porównaniu do poprzednika jest jednak o wiele droższe. Jakie opcje posiada iRobot Roomba i7+? Otóż ma bardzo wydajny pojemnik na odpady, który zapełnia się przez długi czas, starczając na przynajmniej miesiąc codziennego odkurzania. Ciekawym elementem robota odkurzającego jest jedna z podwójnych gumowych szczotek, która zbiera włosy – druga z kolei je podnosi. Odkurzacz można zaprogramować tak, aby czyścił dom nawet wtedy, gdy nikogo w nim nie ma. Można więc sterować nim za pomocą smartfonu, instalując dedykowaną aplikację.

W przeciwieństwie do Xiaomi ROIDMI Eve Plus, to urządzenie nie ma opcji mopowania podłóg, więc nie poradzi sobie z dużą ilością uporczywej sierści. Mimo wszystko wybiera z podłogi dużą część drobnoustrojów, pozbywa się alergenów oraz pyłków. Duża w tym zasługa specjalnego filtra AeroForce. Dodatkową wygodę w użytkowaniu odkurzacza zapewnia stacja dokująca z automatycznym opróżnianiem nieczystości.

ECOVACS Deebot T8 AIVI
ECOVACS Deebot T8 AIVI

Odkurzacz nr 3: ECOVACS Deebot T8 AIVI

Odkurzacz ten automatycznie rozpoznaje przeszkody, przez co może bardzo dokładnie wyczyścić każde mieszkanie. Dzięki systemowi stabilizacji ciśnienia ECOVAS, a także technologii mopowania OZMO PRO, urządzenie jest w stanie poradzić sobie z każdą zwierzęcą sierścią. Nie dość, że robot odkurza i mopuje podłogi, to w dodatku ma płytę mopującą zasilaną elektrycznie, żeby skutecznie usuwać plamy. Za pomocą wbudowanej w robota kamery można skierować go w określone miejsce, które chce się wyczyścić.

Mimo że urządzenie ma moc ssania zaledwie 1500 Pa, co w porównaniu z Xiaomi ROIDMI Eve Plus nie robi szczególnego wrażenia, żaden automatyczny odkurzacz nie potrafi tak dobrze szorować plam – i to z pocieraniem podłogi 480 razy na minutę! Mając duże problemy z psią czy kocią sierścią, naprawdę warto będzie rozważyć to urządzenie. ECOVACS Deebot T8 AIVI pozwoli bowiem na calutki miesiąc bez odkurzania – po tym czasie należy opróżnić pojemnik na kurz. Warto dodać, że jedno pełne naładowanie baterii odkurzacza to aż trzy godziny nieprzerwanej pracy. Przez ten czas wysprzątać można urządzeniem ok. 300 mkw domu z sierści zwierząt.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny