Czym jest tynk renowacyjny?

Uszkodzenia tynku wpływają nie tylko na stronę wizualną – gorzej chronione są również ściany oraz cała konstrukcja. Poza tym niezabezpieczone ubytki bardzo szybko się rozszerzają, co prowadzi jedynie do większych problemów. Tynk renowacyjny to specjalna masa tynkarska, która służy przede wszystkim do uzupełniania niedoskonałości i ubytków w powłoce tynków strukturalnych, ale może pełnić również funkcje dekoracyjne i trafiać bezpośrednio na pionowe podłoża z betonu czy innych zapraw cementowych.

Produkt nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Renowację elewacyjnych tynków strukturalnych należy przeprowadzać metodą natryskową, a powierzchnie ścian wewnętrznych w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, tj., pacą lub natryskiem.

Odkryj nową twarz swojego domu: Tynk renowacyjny jako Twój sprzymierzeniec w rewitalizacji elewacji

Rzecz jasna elewacje są szczególnie narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim opadów atmosferycznych, grzybów, porostów, promieniowania UV czy uszkodzeń mechanicznych. Jak im zapobiec? Oto, co zyskujesz z tynkiem renowacyjnym Lakma Tynksil QS Repair, który znajdziesz w tym miejscu: https://lakma.pl/tynksil_qs_repair,pid-1689:

  • Hydrofobowość (niska wchłanialność wody),
  • Odporność na czynniki atmosferyczne,
  • Paroprzepuszczalność – odprowadzanie wilgoci gromadzącej się wewnątrz konstrukcji
  • Możliwość zastosowania na zróżnicowanych podłożach,
  • Trwałość.
Profesjonalna silikonowa masa tynkarska od LAKMA
Profesjonalna silikonowa masa tynkarska od LAKMA

Jak maksymalnie wykorzystać potencjał tynku renowacyjnego?

Aby renowacja przebiegła zgodnie z planem, musisz zadbać o odpowiednie warunki. Przede wszystkim dobierz właściwy dzień. Temperatura podczas aplikacji tynku renowacyjnego powinna wynosić od +5°C do +25°.

Zwróć również uwagę na odpowiednie przygotowanie ściany: usuń luźne i uszkodzone elementy, a w przypadku agresji biologicznej zastosuj odpowiednie preparaty pozwalające zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów. Samą masę tynkową najlepiej nakładać za pomocą agregatu tynkarskiego lub urządzenia profi gun.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny