Umywalka

Umywalka to podstawowy element wyposażenia łazienki. Służy do mycia rąk oraz twarzy. Umywalka przybiera kształt misy, a na jej dnie znajduje się instalacja odpływowa. Bezpośrednio nad nią umieszcza się baterię, która doprowadza ciepłą i zimną wodę. Większość umywalek powstaje z materiałów ceramicznych. Jednak w ofertach producentów znajdziemy też modele z żeliwa, kamienia naturalnego, szkła, stali nierdzewnej bądź tworzyw sztucznych.

Nowoczesne umywalki do każdej łazienki

Zapoznaj się z informacjami na temat umywalka. Nasze sprawdzone porady związane z umywalka pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Szafka pod umywalkę - przegląd ciekawych produktów

Szafka pod umywalkę - przegląd ciekawych produktów

Rozplanowanie mebli łazienkowych jest bardzo istotne dla funkcjonalności samej łazienki. Szafka pod umywalkę należy do mebli, które pozwolą na wygodne korzystanie z umywalki oraz zasłonią wszelkie nieestetyczne elementy instalacyjne. Jednak to nie wszystko. Szafki łazienkowe powinny być wykonane z takich materiałów, aby woda nie powodowała ich szybkiego niszczenia. Sprawdzamy, jakie są rodzaje szafek oraz, które rozwiązania najlepiej odpowiadają na potrzeby i będą się doskonale prezentować w różnych łazienkach.
, 28 lutego 2017

Sposoby na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w łazience

Sposoby na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w łazience

Dysponujesz bardzo małą łazienką? Wbrew pozorom nadal masz spore szanse na to, by urządzić ją w taki sposób, aby była naprawdę wygodna w użytkowaniu. Wystarczy trochę poeksperymentować z jej aranżacją oraz wyposażeniem.
, 16 lutego 2017

Najlepsze umywalki nablatowe - przegląd

Najlepsze umywalki nablatowe - przegląd

Wybór odpowiedniej umywalki do łazienki jest bardzo ważny. Należy ja dostosować wymiarowo i stylistycznie do wielkości i aranżacji łazienki - nie zapominając przy tym o funkcjonalności i wygodzie użytkowania tego ważnego sprzętu. Umywalka nablatowa - umywalka stawiana czy też wpuszczana w blat a może wolnostojąca? Możliwości jest wiele, więc mamy w czym wybierać. Jednak w większości łazienek świetnie zda egzamin umywalka nablatowa i nią właśnie zajmiemy się dzisiaj. Doradzimy który model wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
, 17 września 2016

Stylowa łazienka: dobrze dobrana armatura łazienkowa

Stylowa łazienka: dobrze dobrana armatura łazienkowa

Stworzenie stylowej łazienki wymaga dobrego zaplanowania przestrzeni, precyzyjnego dopasowania elementów wyposażenia takich jak toaleta, czy umywalka, a także pomysłowej aranżacji pod kątem kolorystyki, stylu i wykorzystanych materiałów. Zobacz ciekawe pomysły na aranżację łazienki.
, 27 marca 2017

Jak niedrogo wykończyć łazienkę w domu jednorodzinnym?

Jak niedrogo wykończyć łazienkę w domu jednorodzinnym?

W poprzedniej części artykułu obliczyliśmy, że budowa domu z poddaszem o powierzchni użytkowej 160 m2 do stanu deweloperskiego to wydatek około 250 tysięcy złotych. Stan deweloperski jest jednak jak nowe mieszkanie kupione od dewelopera – posadzki, ściany, kaloryfery, okna już niby są, ale jednak cały dom trzeba wykończyć pod klucz. Dlatego w kolejnych artykułach zastanowimy się nad kosztami wykończenia kolejnych pomieszczeń do stanu nadającego się do natychmiastowego wprowadzenia. Na pierwszy ogień pójdzie łazienka - uwzględnimy tu położenie płytek podłogowych, malowanie ścian i sufitu, zakup i montaż umywalki, kabiny prysznicowej, toalety i innych elementów wyposażenia.
, 28 kwietnia 2016

Łazienka o powierzchni 14 m2 – remont za 15 500 zł

Łazienka o powierzchni 14 m2 – remont za 15 500 zł

Dobrze wykończona łazienka może stać się przytulną przestrzenią, która skłania do relaksu i ułatwia odpoczynek. Jej przestrzeń powinna być przytulna, a zarazem funkcjonalna. Okazuje się, że wykonanie takiej aranżacji wcale nie musi być kolosalnym wydatkiem. Sprawdźmy zatem, jak wygląda kosztorys wykończenia łazienki o powierzchni 14 m2 za rozsądną kwotę 15 400 zł. Uwzględnimy w nim wymianę płytek łazienkowych, malowanie ścian i sufitu, wymianę instalacji wodociągowych, jak również elementów sanitariatu - umywalki, toalety, kabiny prysznicowej.
, 28 kwietnia 2016

Najlepsze sposoby na cieknący kran

Najlepsze sposoby na cieknący kran

Cieknący kran jest najprostszą drogą do zwiększenia naszych rachunków za wodę. Jakby tego było mało, spływające krople tworzą na umywalkach i zlewozmywakach nieestetyczny nalot kamienny. Okazuje się jednak, że tego typu awarie możemy łatwo usunąć samodzielnie – wystarczy posiadać niezbędne narzędzia oraz odrobinę wiedzy z zakresu hydrauliki. Oto zestaw porad, jak naprawić cieknący kran.
, 29 kwietnia 2016

Najlepsze sposoby na usuwanie kamienia z armatury łazienkowej i zlewozmywaka

Najlepsze sposoby na usuwanie kamienia z armatury łazienkowej i zlewozmywaka

Armatura łazienkowa i kuchenna jest stale narażona na kontakt z twardą wodą. W ten sposób na umywalce i zlewozmywaku często pojawia się uporczywy osad z kamienia. Dodatkową niedogodnością są też ślady naszych palców oraz tłuste, nieestetyczne plamy. Czyszczenie armatury nie zawsze jest proste, jednak istnieje kilka praktycznych sposobów, które znacznie ułatwią nam tą nielubianą czynność.
, 29 kwietnia 2016

Projekty łazienek – gdzie ich szukać?

Projekty łazienek – gdzie ich szukać?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które poza estetyką musi być funkcjonalne i praktyczne. Dlatego przy zmianie aranżacji pierwszym krokiem będzie zaopatrzenie się w stosowny projekt, który pomoże nam na wizualizację przyszłego wystroju i uwzględnienia wymogów funkcjonalnych stawianych przed tym pomieszczeniem. W projekcie łazienki przewidzimy wszystkie niezbędne elementy - znajdzie się tam kabina prysznicowa lub wanna, umywalka, toaleta i przynajmniej minimalna liczba szafek. Dzięki temu nasze pomieszczenie będzie przemyślane i pozbawione spontanicznych, ale mało funkcjonalnych rozwiązań. Zobacz, gdzie możesz znaleźć projekty łazienek.
, 28 kwietnia 2016

Umywalka podwieszana czy naszafkowa? Co wybrać?

Umywalka podwieszana czy naszafkowa? Co wybrać?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. To przed nią rozpoczynamy i kończymy każdy kolejny dzień. Od niej zależy nie tylko wygląd całej łazienki, ale również jej funkcjonalność. Najpopularniejszymi typami umywalek są konstrukcje podwieszane oraz wbudowane w szafki – każda z nich charakteryzuje się nieco innymi zaletami i sprawdza się w odmiennych przestrzeniach aranżacyjnych.
, 17 kwietnia 2016

Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet jest dodatkowym elementem wyposażenia, który podnosi walory użytkowe nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu możemy się szybko odświeżyć i zadbać o higienę intymną. Dla niektórych osób jest to urządzenie zbędne, z kolei inni uważają go za podstawowy element wyposażenia łazienka, tak samo jak wc, umywalka czy wanna.
, 28 kwietnia 2016

Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Pytanie, ile kosztuje remont łazienki zadaje sobie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu całego mieszkania lub tylko tego pomieszczenia. Koszt remontu małej łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Czy na przykład musimy zmieniać płytki łazienkowe? Co z sanitariatem - kabiny prysznicowe, toalety, umywalka czy wanna? Rezygnując z wymiany niektórych elementów możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.  Zobaczymy więc, jaki będzie ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 7 m2 ze ścianami o łącznej powierzchni 23 m2. Ceny w artykule zostały zaktualizowane na II kwartał 2014.
, 9 maja 2017

Umywalki - ceny, sposób montażu i inne porady na kb.pl

Umywalki stały się jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia łazienek. To właśnie od ich użytkowania rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Dobrze dobrana umywalka podkreśla zamierzony efekt dekoracyjny pomieszczenia, a jednocześnie ułatwia utrzymanie higieny.

W domach i mieszkaniach przeważnie montuje się umywalki podwieszane bądź wbudowane w szafkę. Oba rozwiązania posiadają odmienne wady i zalety. Umywalka podwieszana zostaje zamontowana bezpośrednio w ścianie. Sposób montażu jest bardzo prosty i nie powinien sprawić większych problemów. Tego rodzaju umywalki przybierają nieco surowy, minimalistyczny wygląd. Dolna powierzchnia pod umywalką nie jest zabudowana. Instalacje odpływowe są delikatnie zamaskowane. Dużą zaletą tego rodzaju produktów pozostaje oszczędność miejsca i walory praktyczne. Umywalki podwieszane sprawdzają się w szczególnie małych łazienkach. Z łatwością dopasujemy do nich akcesoria i elementy wyposażenia (baterie do umywalek, wanny).

Drugi typ produktów to umywalki wbudowane w szafki. Dobrej jakości modele (np. firmy Koło, czy Roca) zwiększają walory dekoracyjne całego pomieszczenia. Umywalka wbudowana w szafkę jest też rozwiązaniem praktycznym. Z łatwością dopasujemy ją do pozostałych elementów wyposażenia (meble, wanna, baterie do umywalek). Dodatkowa szafka pomieści drobne akcesoria łazienkowe i pomoże zorganizować przestrzeń. Na uwagę zasługuje także łatwy sposób montażu. Umywalka wbudowana w szafkę będzie nieco droższa niż modele podwieszane. Jednak jej możliwości wykorzystania są znacznie większe.

Wybierając umywalki warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Największą popularnością cieszą się produkty ceramiczne. Jednak w ekskluzywnych łazienkach można też zamontować umywalki z kamienia naturalnego, szkła bądź żeliwa. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i wiodącej stylistyki aranżacyjnej. Wybierzmy także funkcjonalne baterie do umywalek (dopasowane rozmiarowo oraz stylistycznie).

Do popularnych producentów umywalek należą firmy Koło, Roca, Sanitti i Andaro. Jeśli interesuje Cię aranżacja łazienki zapraszamy do działu poniżej. Dowiesz się w nim jaka umywalka pasuje do Twojej łazienki, zapoznasz się z pomysłami na niedrogie wykończenie tego pomieszczenia, a także zapoznasz się ze specyfiką doboru armatury łazienkowej. Na dole strony odnajdziesz też powiązaną listę tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij