Umywalka

Umywalka to podstawowy element wyposażenia łazienki. Służy do mycia rąk oraz twarzy. Umywalka przybiera kształt misy, a na jej dnie znajduje się instalacja odpływowa. Bezpośrednio nad nią umieszcza się baterię, która doprowadza ciepłą i zimną wodę. Większość umywalek powstaje z materiałów ceramicznych. Jednak w ofertach producentów znajdziemy też modele z żeliwa, kamienia naturalnego, szkła, stali nierdzewnej bądź tworzyw sztucznych.
Szafka pod umywalkę - przegląd ciekawych produktów
Szafka pod umywalkę - przegląd ciekawych produktów
Sposoby na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w łazience
Sposoby na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w łazience
Najlepsze umywalki nablatowe - przegląd
Najlepsze umywalki nablatowe - przegląd
Stylowa łazienka: dobrze dobrana armatura łazienkowa
Stylowa łazienka: dobrze dobrana armatura łazienkowa

Nowoczesne umywalki do każdej łazienki

Umywalki - ceny, sposób montażu i inne porady na kb.pl

Umywalki stały się jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia łazienek. To właśnie od ich użytkowania rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Dobrze dobrana umywalka podkreśla zamierzony efekt dekoracyjny pomieszczenia, a jednocześnie ułatwia utrzymanie higieny.

W domach i mieszkaniach przeważnie montuje się umywalki podwieszane bądź wbudowane w szafkę. Oba rozwiązania posiadają odmienne wady i zalety. Umywalka podwieszana zostaje zamontowana bezpośrednio w ścianie. Sposób montażu jest bardzo prosty i nie powinien sprawić większych problemów. Tego rodzaju umywalki przybierają nieco surowy, minimalistyczny wygląd. Dolna powierzchnia pod umywalką nie jest zabudowana. Instalacje odpływowe są delikatnie zamaskowane. Dużą zaletą tego rodzaju produktów pozostaje oszczędność miejsca i walory praktyczne. Umywalki podwieszane sprawdzają się w szczególnie małych łazienkach. Z łatwością dopasujemy do nich akcesoria i elementy wyposażenia (baterie do umywalek, wanny).

Drugi typ produktów to umywalki wbudowane w szafki. Dobrej jakości modele (np. firmy Koło, czy Roca) zwiększają walory dekoracyjne całego pomieszczenia. Umywalka wbudowana w szafkę jest też rozwiązaniem praktycznym. Z łatwością dopasujemy ją do pozostałych elementów wyposażenia (meble, wanna, baterie do umywalek). Dodatkowa szafka pomieści drobne akcesoria łazienkowe i pomoże zorganizować przestrzeń. Na uwagę zasługuje także łatwy sposób montażu. Umywalka wbudowana w szafkę będzie nieco droższa niż modele podwieszane. Jednak jej możliwości wykorzystania są znacznie większe.

Wybierając umywalki warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Największą popularnością cieszą się produkty ceramiczne. Jednak w ekskluzywnych łazienkach można też zamontować umywalki z kamienia naturalnego, szkła bądź żeliwa. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i wiodącej stylistyki aranżacyjnej. Wybierzmy także funkcjonalne baterie do umywalek (dopasowane rozmiarowo oraz stylistycznie).

Do popularnych producentów umywalek należą firmy Koło, Roca, Sanitti i Andaro. Jeśli interesuje Cię aranżacja łazienki zapraszamy do działu poniżej. Dowiesz się w nim jaka umywalka pasuje do Twojej łazienki, zapoznasz się z pomysłami na niedrogie wykończenie tego pomieszczenia, a także zapoznasz się ze specyfiką doboru armatury łazienkowej. Na dole strony odnajdziesz też powiązaną listę tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij