Charakterystyka umywalki podwieszanej podwieszanej

Umywalki podwieszane montowane są bezpośrednio do ściany. Przeważnie nie umieszcza się pod nimi żadnych szafek ani małych półek. Syfon jest zazwyczaj delikatnie osłonięty za pomocą ozdobnych postumentów przymocowanych do ściany bądź podłogi.

Najprostsze modele wyposaża się jedynie w ozdobne wykończenie syfonu, co komponuje się szczególnie dobrze w łazienkach zainspirowanych minimalistycznym stylem aranżacyjnym. Ten typ umywalek posiada opinie najprostszych a zarazem najtańszych.

Charakterystyka umywalki wbudowanej w szafkę

Drugi omawiany typ umywalki jest bezpośrednio zintegrowany z szafką, która spełnia jednocześnie funkcję podtrzymującą. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy możliwość efektownego zakamuflowania syfonu bądź kolanek.

Owe rozwiązanie pozwala także na zwiększenie ilości przydatnych schowków, dzięki czemu mamy więcej miejsca dostępnego na środki czyszczące niezbędne w każdej łazience.Z jakiego materiału umywalkę wybrać?

Zarówno umywalki podwieszane, jak i wbudowane w szafkę tworzy się z różnorodnych materiałów. Najpopularniejszymi z nich są: akryl, ceramika oraz metal. Konstrukcje akrylowe są łatwe do utrzymania w czystości a dodatkowo odporne na zarysowania. Ich dodatkowym atutem jest przystępna cena.

Umywalki ceramiczne są nieco bardziej trwałe i równie odporne na zarysowania, niestety charakteryzuje je także podatność na stłuczenia. 

Z kolei umywalki wykonane z metalu (najczęściej ze stali nierdzewnej, żeliwa i brązu) odznaczają się największą trwałością oraz efektownym, klasycznym wyglądem. Tego typu rozwiązanie dobrze sprawdza się zarówno w łazienkach prywatnych jak i w pubach czy restauracjach.

Gdzie lepiej sprawdzi się umywalka podwieszona a gdzie wbudowana w szafkę?

Wybór pomiędzy umywalką podwieszaną a wbudowaną w szafkę powinien być uzależniony od wielkości oraz stylistyki łazienki. Umywalki podwieszane przeważnie zajmują mniej miejsca i nie ograniczają wolnej powierzchni podłogowej, co może okazać się bardzo przydatne w przypadku szczególnie małych przestrzeni. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem staje się wybór małej konstrukcji podwieszanej o szerokości 40-50 centymetrów.

W nieco większych łazienkach,. których powierzchnia przekracza 6 metrów kwadratowych zaleca się zamontowanie umywalki o szerokości 60-70 centymetrów, będzie to rozwiązanie nieco bardziej praktyczne i eleganckie.

Typ umywalek wbudowanych w szafkę jest bardzo modnym a zarazem praktycznym rozwiązaniem, które dobrze sprawdza się w niemal wszystkich łazienkach o powierzchni przekraczającej 4 metry kwadratowe. Szafka umieszczona pod umywalką jest funkcjonalnym sposobem na ukrycie nieestetycznego syfonu, a dodatkowo daje nam dodatkową powierzchnię, którą możemy przeznaczyć na schowek.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny