Fotografia dekoracyjna w Twoim domu

Obraz na ścianę, ale jaki?

Wybór obrazu ściennego powinien być traktowany z równą rozwagą jak zakup pozostałych elementów wyposażenia. Pamiętajmy, że to właśnie obraz przyciągnie największą uwagę, podkreśli stylistykę wnętrza i nada mu określonego charakteru. Nowoczesne obrazy stanowią odzwierciedlenie gustu domowników, dlatego warto dobrać je z wyjątkową starannością oraz rozmysłem.

Przed zakupem zwróćmy uwagę na unikalność. Niestety wiele grafik na obrazach ściennych pochodzi z banków zdjęć. Kupno takiego produktu nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na unikalności, wysokiej jakości i niepowtarzalności dekoracji ściennej. Warto zaznaczyć, że jakość niektórych grafik z banków zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Dlatego znacznie lepszym pomysłem będzie kupno unikalnych obrazów, pochodzących z autorskich kolekcji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że grafika nie powtarza się w wielu ofertach handlowych. Co za tym idzie, nie spotkamy jej na ścianie w mieszkaniu swoich znajomych. To właśnie unikalność obrazów wyróżni nasze pomieszczenia i nada im indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Dobrym przykładem będą produkty oferowane przez sklep www.fotografiadekoracyjna.pl. Znajdziemy tam unikalne obrazy ścienne, których zakup wiąże się z gwarancją posiadania grafik najwyższej jakości.

Fotoobraz

Jak dopasować obraz do stylu aranżacji?

Efektowne wnętrze powinno posiadać niepowtarzalny, spersonalizowany charakter. Każdy element dekoracyjny to wizytówka domownika. Spersonalizowane obrazy na ścianę są skutecznym, a jednocześnie prostym sposobem na podkreślenie własnej indywidualności. Na szczęście w ofertach takich sklepów jak fotografiadekoracyjna.pl każdy znajdzie dekorację dla siebie. Osoby, które nie są do końca pewne jakie zdjęcie będzie pasowało do ich wnętrza, powinny przejrzeć dział inspiracji. To miejsce dla użytkowników, którzy szukają własnego stylu i chcą bliżej poznać możliwości dekoracji pomieszczeń.

Podczas dopasowywania obrazu warto też zwrócić uwagę na warunki naszego wnętrza. Grafika powinna stanowić uzupełnienie aranżacji. Warto dopasować ją zarówno pod względem kolorystycznym jak i rozmiarowym. Dobrze dopasowana dekoracja ścienna doda pomieszczeniom energii lub delikatnie je wyciszy. Jej zadaniem będzie wywołanie emocji oraz podkreślenie naszego stylu życia. Dlatego zawieśmy ją w miejscu, które przyciąga wzrok.

Unikalne obrazy powinny też współgrać ze stylem aranżacyjnym. Dobrze dobrane mogą łamać konwencje lub elegancko ją podkreślać. Wszystko zależy od naszych preferencji i efektu dekoracyjnego, który chcemy osiągnąć.

fotografia dekoracyjna

Do jakich wnętrz pasują obrazy na ścianę?

Większość obrazów trafia na ściany naszych salonów. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie każdego mieszkania. Przemyślana aranżacja salonu stanie się manifestacją naszego unikalnego stylu i upodobań. Spersonalizowany efekt dekoracyjny osiągniemy dzięki unikalnym zdjęciom. Obrazy do salonu podkreślą indywidualizm wnętrza, a jednocześnie nadadzą mu odpowiedni ton. Wystarczy zawiesić je w centralnym punkcie widocznej ściany lub bezpośrednio nad kominkiem. Zwróćmy przy tym uwagę na to, że zdjęcie powinno znajdować się na linii oczu. Wieszanie obrazów ściennych zbyt wysoko jest jednym z najczęściej popełnianych błędów aranżacyjnych.

Obrazy mogą też znaleźć zastosowanie w nowoczesnych kuchniach. Bez wątpienia jest to jedno z pomieszczeń, w którym prowadzimy życie rodzinne. Codzienne przygotowywanie i spożywanie posiłków wymaga efektownej oprawy wizualnej. Dobrze dopasowane obrazy do kuchni dodają pozytywnej energii pomieszczeniu i wzmacniają jego harmonię. Warto zaznaczyć, że zachowanie symetrii oraz kompozycji barw wzmaga poczucie bezpieczeństwa domowników. Dlatego warto wybrać efektowny obraz i umieścić go przy stole jadalnym, bądź na wyeksponowanej ścianie kuchennej.

Kolejnym pomieszczeniem, do którego pasują obrazy na ścianę jest sypialnia. To następne miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Ma być dla nas azylem spokoju oraz harmonijnym miejscem wypoczynku. Dobrze dobrany obraz do sypialni potrafi tchnąć energię do pomieszczenia lub całkowicie je stonować. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i efektu, który chcemy osiągnąć. Przed zakupem obrazu przemyślmy dokładnie jego lokalizacje. Dekoracje przeważnie mocuje się tuż za wezgłowiem łóżka. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zawieszać je na ścianach przeciwległych. Dzięki temu możemy oglądać grafikę podczas wieczornego wypoczynku.

Czy warto?

Fotografia dekoracyjna to rozwiązanie dla osób zdecydowanych, które pragną podkreślić własny styl lub wprowadzić do wnętrza harmonię. Zdjęcia na ścianach wpływają pozytywnie na wszystkich domowników. Mogą wytłumiać emocje, skłaniać do refleksji lub ożywienia. To także prosty, a jednocześnie skuteczny sposób na wykonanie oryginalnej aranżacji pomieszczenia. Jednak musimy pamiętać, że najlepsze obrazy na ścianę są dziełami unikalnymi. Dlatego nie warto inwestować w obrazy, których grafiki zostają pobrane z dobrze znanych banków zdjęć. W ten sposób nie podkreślimy indywidualności pomieszczenia. Znacznie lepszym, a przy tym efektowniejszym rozwiązaniem są obrazy ze zdjęciami autorskimi. Oprócz oryginalności wyróżnia je lepsza jakość wykonania i zwiększone walory dekoracyjne. Dobrze dobrany obraz ścienny będzie koncentrował nasz wzrok przez wiele lat. Dlatego warto zainwestować w produkt o najwyższych walorach dekoracyjnych.

Fotoobraz z firmy Fotografia DekoracyjnaFotoobraz z firmy Fotografia Dekoracyjna
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 40,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny