Uprawa kwiatów

Zanim kupisz – zaplanuj!

Planowanie to najważniejsza rzecz w ogrodnictwie, bez tego etapu nawet ogromny budżet przeznaczony na rośliny nie sprawi, że nasz ogród będzie robił pozytywne wrażenie – podkreślają eksperci z rolmarket.pl. Kolor i czas rozkwitu to dwa najważniejsze elementy do rozważenia podczas planowania sadzenia cebulek kwiatów. Bardzo pomocne może okazać się przygotowanie szkicu ogrodu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile ziemi i siatki ogrodowej potrzebujemy. Przyjrzyjmy się również swoim narzędziom ogrodniczym i oceńmy, czy ich stan jest zadawalający.

Cebulka cebulce nierówna

Pamiętajmy o tym, że niektóre cebulki (większości roślin, które sadzi się jesienią) są twarde i mogą pozostać w nienaruszonym stanie przez wiele lat, podczas gdy inne (większości roślin, które sadzi się wiosną) są kruche i mało odporne, więc muszą być przechowywane z dala od zimna.

Dobre przygotowanie gleby jest pierwszym krokiem do udanego przyjęcia się cebulek. Upewnijmy się, że ziemia ogrodnicza jest luźna i porowata. Dobre odprowadzanie wody jest koniecznością, aby nasze rośliny mogły zapuścić korzenie i nie zaczęły gnić. Czas chwycić narzędzia ogrodnicze. Glebę należy przekopać i dodać materię organiczną lub torf, który zapewni dobry rozwój kwiatów.

Jak sadzić kwiaty?

Głębokość sadzenia cebulek zależy od ich wielkości. Podstawowa zasada jest taka, że ​​głębokość musi wynosić trzykrotność ich średnicy. Małe sadzonki powinny być pokryte 3-5 cm gleby, podczas gdy duże należy sadzić na głębokości 15-20 cm.

Odstępy między cebulkami zależą w dużym stopniu od efektu, jaki próbujemy osiągnąć. Najbardziej skuteczną techniką sadzenia jest umieszczanie większości sadzonek w kępach, a nie w pojedynczych liniach. Grupujmy je w zależności od wysokości i kolorów, dzięki czemu stworzymy piękny naturalny obraz. Zanim pojawią się pierwsze pędy warto wszystkie grządki zabezpieczyć siatką ogrodową, aby uniemożliwić dostęp zwierzyny.

Jeszcze nie koniec

Po sadzeniu przykryjmy cebulki kwiatów ziemią ogrodniczą i ściółką z rozdrobnionych liśćmi. Wiosną, gdy pojawiają się pierwsze pędy, zdejmijmy ją i użyjmy specjalistycznej odżywki. To zachęci do kwitnienia, a także pomoże odbudować cebulkę na następny rok. Nie zapominajmy o regularnym podlewaniu, jeśli przez dłuższy czas nie pojawia się deszcz.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny