Zatrudnianie pracownika zgodnie z obowiązującymi przepisami

Zacznijmy od najważniejszego powodu, dla którego pracodawcy z branży energetycznej poszukują w pierwszej kolejności pracowników z uprawnieniami tzw. SEP. Polskie przepisy nakazują, aby specjalistyczne prace zlecać wyłącznie osobom posiadającymi odpowiednie kwalifikacje. Oczywiście, te kwalifikacje muszą być potwierdzone ważnym certyfikatem. Właśnie dlatego:

  • uprawnienia elektryczne – pozwalają wykonywać prace związane z eksploatacją, dozorem urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną,
  • uprawnienia cieplne – umożliwiają na wykonywanie pracy, które są związane z eksploatacją, dozorem urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną,
  • uprawnienia gazowe — pozwalają wykonywać prace związane z eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających, zużywających paliwa gazowe.

Dzięki zatrudnianiu pracowników z potwierdzonymi kwalifikacjami pracodawca może zgodnie z prawem realizować podpisane kontrakty.

Zdobycie uprawnień sygnalizuje, że pracownik chce poszerzać swoje kwalifikacje

Osoba, która ma kwalifikacje tzw. SEP, jest pozytywnym sygnałem dla pracodawcy, że pracownik pragnie się rozwijać i inwestować w swój rozwój. Oznacza również, że pracownik traktuje poważnie podejście do zawodu oraz dba o bezpieczeństwo. Każda forma inwestycji w rozwój, szczególnie podczas wykonywania tak trudnego zawodu, jakim jest praca w branży energetycznej, dobrze świadczy o pracowniku.

Gdzie zdobyć takie uprawnienia? Fundacja Start Energetyka Polska to szkolenia w formie stacjonarnej i online, które pomogą Ci w zdobyciu uprawnień G1,G2,G3 – dzięki nim, bez trudu zdasz egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki.

Uprawnienia elektryczne pozwalają na zaktualizowanie wiedzy

Szkolenia tzw. SEP organizowane przez https://fundacjastartenergetykapolska.pl/ doskonale przygotowują do egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną. Jednak kolejnym ważnym elementem kursu jest przekazanie słuchaczom aktualnie obowiązujących informacji z zakresu obowiązujących przepisów, bezpieczeństwa i jakości wykonywanych prac.

Pracodawca ma prawo wymagać od pracownika potwierdzenia posiadania aktualnej wiedzy branżowej, znajomości technologii i narzędzi pracy, bez inwestowania w czasochłonne oraz niezwykle kosztowne wdrożenie w firmie.

Aby zapisać się na kurs, wystarczy wejść na naszą stronę internetową, a następnie wybrać najbardziej interesujące Cię szkolenie. Podczas jego trwania masz możliwość między innymi zapoznać się z przykładowymi pytaniami.

Podsumowanie: dlaczego pracodawcy szukają specjalistów posiadających kwalifikacje tzw. SEP?

Na polskim rynku brakuje specjalistów mających aktualne uprawnienia tzw. SEP. Fachowiec, który ma potwierdzone kwalifikacje znajdzie bardzo szybko pracę w branży energetycznej. Pracodawcy zależy, aby dobrze utrzymać wykwalifikowanego pracownika jak najdłużej, co zapewnia mu silną pozycję negocjacyjną, kiedy dojdzie w przyszłości do rozmowy np. w sprawie awansu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej