Przechowywanie w garażu

Warto przeznaczyć jedną ze ścian na półki, szafki, wieszaki i uchwyty, w których będą przechowywane różnego rodzaju przedmioty. W pojemnikach możemy umieścić stare zabawki, książki, piłki czy akcesoria biwakowe. Na hakach można powiesić rower, opony, rolki czy rakiety do tenisa. Jeżeli sezonowo korzystamy z urządzeń do ćwiczeń, takich jak na przykład rower elektryczny (sprawdź na: https://www.morele.net/kategoria/rowery-elektryczne-3086/,,,,,118422,,,0,,,,/1/) warto znaleźć w garażu odpowiednią przestrzeń również na ten sprzęt. W zależności od jego gabarytów można go albo powiesić na hakach, albo ustawić w kącie. Ze względu na to, że w garażu często przechowujemy również akcesoria ogrodowe, warto znaleźć dla nich odpowiednią przestrzeń. Wąż ogrodowy możemy powiesić na uchwycie na ścianie, a kosiarkę umieścić na półce metalowego regału.

Warsztat w garażu

Jeżeli dysponujemy wolną przestrzenią w garażu, warto wykorzystać ją do urządzenia domowego warsztatu. Podstawowym jego wyposażeniem jest stół roboczy i odpowiednie oświetlenie. Ważne jest, by znajdował się on w odpowiedniej odległości od parkującego samochodu, aby w razie nieuważnego wjazdu, auto nie zostało uszkodzone.

Lampa warsztatowa powinna oświetlać przestrzeń do pracy i dawać bardzo jasne światło, nawet około 300 lumenów. Niezwykle istotne są również gniazdka elektryczne, które powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od stołu, aby móc do nich podłączyć wszelkie elektronarzędzia. Żeby wszystkie akcesoria warsztatowe były odpowiednio zorganizowane, warto zaopatrzyć się również w listwy magnetyczne, półki i regały, haki oraz różnego rodzaju pojemniki.

Jak zaaranżować przestrzeń w garażu?

Garaż nie musi być brudną, zagraconą i nieprzyjemną przestrzenią. Warto postawić na ściany w neutralnym kolorze. Powinny być one łatwe w czyszczeniu, dlatego dobór odpowiedniej farby jest bardzo istotny. Warto postawić na taką, która dodatkowo przeciwdziała powstawaniu pleśni i jest odporna na wilgoć. Podłoga z kolei powinna być odporna na zarysowania i pęknięcia, ale przede wszystkim łatwa w utrzymaniu czystości i być antypoślizgowa. Możemy postawić na wylewkę betonową, żywiczną lub płytki. Materiał taki musi być jednak odporny na ścieranie i cechować się odpowiednią wytrzymałością, by utrzymać duży ciężar samochodu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły