Lampa stojąca

Lampy stojące dostępne są w sklepach w wielu różnych wzorach do wyboru. Możemy zdecydować się na modele przeznczone do ustawienia na podłodze, na komodzie, parapecie czy na biurku. Do dyspozycji mamy lampy stojące w stylu klasycznym i nowoczesnym, pasujące do modnych obecnie wnętrz skandynawskich i loftów. Dzięki różnorodności modeli bez problemu będziemy mogli dobrać coś interesującego.

Jak dobierać lampy stojące?

Gdy chcesz, aby w twoim domu zagościła także lampa stojąca, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej styl. Powinna ona wpisywać się w aranżację wnętrza. Do pokojów urządzonych w stylu klasycznym, tradycyjnym, dobrze sprawdzają się lampy z florystycznymi elementami, szklanymi kloszami, lampy, które zawierają ozdobne ornamenty z metalu. Do wnętrz nowoczesnych często wybierane są lampy na trójnogach, które są teraz bardzo modne, ponadto lampy industrialne z metalowymi kloszami, możemy znaleźć w sklepie Filo-Shop.pl. Do wnętrz urządzonych w stylu shabby chic czy prowansalskim możemy dobrać lampy z drewnianymi podstawami, lekko przecieranymi dla efektu vintage oraz z materiałowymi kloszami. Z kolei do wnętrz bardzo eleganckich, w stylu nowojorskim czy francuskim, możemy wybrać lampy o podstawach przypominających pękate wazy.

Nie tylko do dekoracji

Gdy potrzebna będzie nam lampa dająca nie tylko światło do dekoracji wnętrza, ale też do czytania, wybierzmy taką, która ma regulowany reflektor – wtedy będziemy mogli łatwo skierować snop światła w odpowiednią stronę. Także pamiętajmy o tym, dobierając lampy biurkowe – dobrze sprawdzą się modele przypominające lampy kreślarskie czy modele o przemysłowym wzornictwie, ale wyszukamy też lampy na biurko w bardziej klasycznym stylu, na przykład charakterystyczne lampy bankierskie z zielonymi kloszami.

Kwestie praktyczne

Oczywiście, zwróćmy uwagę, gdzie lampa stołowa, podłogowa czy biurkowa miałyby stanąć. Sprawdźmy, czy długość kabla jest wystarczająca, aby dosięgnąć do najbliższego gniazdka, ponieważ w przeciwnym przypadku będziemy musieli zastosować przedłużacz. Sprawdźmy też, jakie żarówki potrzebne są do lampy – obecnie najbardziej popularne to żarówki ledowe, które możemy kupić w trzech głównych temperaturach barwowych, czyli chłodnej, neutralnej oraz ciepłej.

Gdzie kupować lampy stojące?

Jeżeli interesują cię lampy stojące, wiele ciekawych modeli można znaleźć obecnie w sklepach internetowych. Możemy kupować w nich wygodnie i szybko, bez potrzeby wychodzenia z domu. Do dyspozycji mamy ogrom różnorodnych modeli, które świetnie sprawdzają się w różnych aranżacjach. W sieci znajdziemy też te lampy, które nie są dostępne w okolicznych sklepach z artykułami oświetleniowymi. Co więcej, w sieci znajdziemy też modele, które są na każdą kieszeń.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 30,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny