Sprzęty kuchenne to zakup na lata. Ich wybór nie może być przypadkowy. Musisz uwzględnić wiele czynników, by potem móc się cieszyć komfortem i estetycznym designem.

Jakie sprzęty do zabudowy kuchennej wybrać?

Aktualnie panuje moda na wnętrza minimalistyczne, urządzone w taki sposób, by ułatwić utrzymanie w nich porządku. W kuchni jak najwięcej przedmiotów ukrywamy w szafkach, za frontami. Takie podejście pozwala stworzyć spójną, a przy tym bardzo funkcjonalną przestrzeń. O ile kiedyś decydowano się na zabudowaną kuchnię głównie przy małym metrażu, o tyle obecnie korzystają z tego rozwiązania również właściciele dużych domów.

Do sprzętów, które najczęściej zabudowujemy, należą: zmywarka, lodówka, piekarnik, płyta grzewcza, okap, mikrofalówka. Kiedy każde z tych urządzeń stoi w kuchni swobodnie, może tworzyć efekt chaosu, schowanie ich za jednolitymi frontami zapewni od razu efekt ładu i schludności.

Urządzenia kuchenne do zabudowy! Jak je wybrać?Urządzenia kuchenne do zabudowy! Jak je wybrać?
Urządzenia kuchenne do zabudowy! Jak je wybrać?

Od czego zacząć wybór urządzeń kuchennych?

Podstawą dobrej aranżacji jest projekt. Możesz zlecić jego wykonanie profesjonalnemu architektowi lub zabrać się do niego samodzielnie. Dziś dostępnych jest w sieci mnóstwo darmowych aplikacji, programów, które pomogą Ci stworzyć nowoczesną wizualizację. Nie zapomnij oczywiście o jednolitej palecie barw – elegancka i stonowana kuchnia pasuje do każdego domu.

Podczas planowania swojej kuchni, koniecznie uwzględnij najważniejsze strefy: przechowywania, przygotowywania posiłków, zmywania, wyposażenia. Zadbaj o to, by podczas gotowania mieć pod ręką wszystkie przyprawy, łyżki czy noże. Bardzo wygodne jest również, kiedy po wyjęciu naczyń ze zmywarki nie musisz chodzić z nimi po całej kuchni. Uwzględnij również zasadę trójkąta roboczego, zgodnie z którą lodówka, zlewozmywak oraz płyta grzewcza nie są umieszczone w jednej linii lub za sobą, ale właśnie tworzą trójkąt o ostrych kątach.

Projekt pomoże Ci określić wymiary sprzętów, na które możesz sobie pozwolić. Wysokość, szerokość i głębokość poszczególnych urządzeń jest w przypadku zabudowy absolutnie kluczowa.

Płyta grzewcza do zabudowy

Dziś już rzadko kto decyduje się na zakup klasycznej kuchenki gazowej z wystającymi palnikami i piekarnikiem. Aktualnie bardziej ekonomicznym, estetycznym, a jednocześnie higienicznym rozwiązaniem są płyty grzewcze indukcyjne i ceramiczne. Osadzone w blacie tworzą z nim jedność, nie rzucając się w oczy, szczególnie jeśli są w podobnej kolorystyce. Wybieraj między indukcją a ceramiką. Płyta indukcyjna jest nieco droższa, lecz potem oszczędzasz na podgrzaniu każdego posiłku. Koniecznie zwróć uwagę na napięcie wymagane przez płytę grzewczą, by Twoja instalacja była w stanie ją obsłużyć.

Piekarnik do zabudowy

Kiedy już wiesz, gdzie umiejscowiony będzie Twój piekarnik, wybierz jego pojemność oraz funkcje adekwatnie do Twoich potrzeb. Wartym rozważenia jest funkcja "mały grill", idealnie sprawdzająca się kiedy chcesz podgrzać niewielką porcję jedzenia, zabezpieczenie przed dziećmi, automatyczny wyłącznik oraz termoizolacyjne przeszklenie, które zapobiegnie nieprzyjemnym skutkom przypadkowego dotknięcia. Świetnie sprawdza się funkcja samoczyszczenia gorącą parą, która znacząco przyspiesza mycie piekarnika i ogranicza konieczność stosowania silnych środków chemicznych.

Okap do zabudowy

Nie chcesz, by Twój okap był widoczny? Wybierz model podszafkowy. Rzadziej klasycznym rozwiązaniem są okapy wyspowe wmontowane w konstrukcję kartonowo - gipsową. Przy zakupie kieruj się głośnością pracy urządzenia, jego wydajnością i poziomem energooszczędności.

Zmywarka do zabudowy

Jeśli metraż w kuchni na to pozwala, w przypadku rodziny 3-4-osobowej warto już rozważyć większe modele o szerokości 60 cm. Zwróć uwagę na rodzaj dostępnych programów oraz energooszczędność urządzenia. Świetnie jeśli jest opcja mycia eko, połowa wsadu i szybkie zmywanie.

Niemieckie urządzenia kuchenne pod zabudowę KKT KOLBE

Jeśli szukasz godnych zaufania, świetnej jakości sprzętów do kuchni, w atrakcyjnych cenach, koniecznie sprawdź ofertę niemieckiej marki, która wkracza na polski rynek. W KKT KOLBE znajdziesz szeroki przekrój urządzeń w wersji podstawowej oraz premium. Jeśli masz jakieś pytania, pracownicy chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem i pomogą zorganizować wygodną, cieszącą oko kuchnię, z pięknymi urządzeniami do zabudowy.

Urządzenia kuchenne do zabudowy! Jak je wybrać?
Urządzenia kuchenne do zabudowy! Jak je wybrać?

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej