Usługi remontowe

Usługi remontowe to prace polegające na odpłatnym przywróceniu funkcjonalności oraz wyglądu budynku. W zakres tego rodzaju usług wchodzą między innymi prace dekarskie, instalacyjne, demontażowe, prace związane z remontem podłóg oraz ścian. W Polsce znajdziemy wiele firm specjalizujących się w usługach remontowych. Zarówno zakres ich usług jak i cennik mogą być dość zróżnicowane.

Ekipa do remontu domu lub mieszkania

Zapoznaj się z informacjami na temat usługi remontowe. Nasze sprawdzone porady związane z usługi remontowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Cennik usług remontowych - sprawdź aktualne ceny remontów w całej Polsce!

Cennik usług remontowych - sprawdź aktualne ceny remontów w całej Polsce!

Cennik usług remontowych i prac wykończeniowych jest dość zróżnicowany. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału stał się region, w którym prace będą wykonane. Przed rozpoczęciem prac warto zapoznać się z cennikami lokalnych wykonawców. Poniżej wskażemy aktualne koszt najpopularniejszych usług remontowych. Ceny będą wyszczególnione w oparciu o średnie stawki w danym województwie oraz największych miastach naszego kraju
, 25 kwietnia 2017

Cennik usług hydraulicznych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik usług hydraulicznych 2017 w różnych regionach Polski

Budowa każdej nieruchomości wiąże się z koniecznością wykonania instalacji hydraulicznych. Podobnie jak remont łazienki czy kuchni. Koszty usług mogą być uzależnione od lokalizacji, w której prace będą przeprowadzane. Przyjrzyjmy się zatem, jak kształtują się orientacyjne cenniki usług hydraulicznych w różnych regionach oraz największych miastach Polski.
, 23 stycznia 2017

Cennik cyklinowania i układania parkietu 2017 po województwach

Cennik cyklinowania i układania parkietu 2017 po województwach

Podłoga jest jednym z ważniejszych elementów wykończenia każdego pomieszczenia mieszkalnego. To właśnie od jej wykonania zależy późniejszy komfort użytkowy oraz estetyka całego wnętrza. Ceny wykonania podłóg mogą wpłynąć na koszt wykończenia budynku. Dlatego poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik cyklinowania i układania parkietu 2017.
, 18 stycznia 2017

Cennik usług elektrycznych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik usług elektrycznych 2017 w różnych regionach Polski

Ceny najpopularniejszych usług elektrycznych mogą być dość zróżnicowane. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania prac, standardu usług oraz regionu, w którym prace będą wykonywane. Poniżej przedstawimy orientacyjny cennik najpopularniejszych usług elektrycznych w różnych regionach Polski.
, 12 maja 2017

Cennik usług glazurniczych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik usług glazurniczych 2017 w różnych regionach Polski

Nieodłącznym elementem wykończenia wnętrz bądź generalnego remontu jest wynajęcie dobrego glazurnika. Płytki ścienne i podłogowe powinny być montowane przez doświadczonych fachowców, dających gwarancję odpowiedniej jakości. Ceny podstawowych usług glazurniczych różnią się w zależności od regionu naszego kraju. Poniżej przedstawimy cenniki najczęściej wykonywanych robót związanych z glazurą i terakotą. Zobaczmy więc ile kosztuje położenie płytek w 2017 roku.
, 21 kwietnia 2017

Remont mieszkania – kiedy korzystać z pomocy fachowców

Remont mieszkania – kiedy korzystać z pomocy fachowców

Pomysł na aranżacje wnętrza, wybór farby, zabezpieczenie pomieszczeń, a w końcu malowanie i sprzątanie – to najważniejsze etapy, które wiążą się z remontem. Jeśli przez nie wszystkie przejdziemy, w nagrodę otrzymamy nowy wygląd pokoi i spokój na kolejne lata.
, 16 lutego 2017

Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

Wiele osób uważa, że remont łazienki wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Jednak nie zawsze musi tak być. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na samodzielne wykonanie remontu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Część usług remontowych możesz zlecić, ale zdecydowaną większość wykonasz samodzielnie. Najprostsze pomysły na poczynienie oszczędności opiszemy poniżej. Zobacz, jaki jest koszt remontu niedużej łazienki.
, 22 czerwca 2016

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Zobacz, do czego masz prawo!

Zalanie mieszkania może pociągnąć za sobą duże straty materialne. Koszty odnowienia pomieszczeń, gdy mieszkanie zostanie zalane -  niejednokrotnie przekraczają dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem otrzymanie odszkodowania nie zawsze jest prostym zadaniem. Dlatego warto wiedzieć, do czego mamy prawo i co zrobić, gdy ktoś zaleje nam mieszkanie.
, 24 kwietnia 2016

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Remont to kosztowna i mało lubiana czynność, z którą każdy właściciel mieszkania czy domu musi się raz na kilka lat zmierzyć. Część osób remont mieszkania przeprowadza samodzielnie, inni decydują się na wynajęcie sprawdzonej firmy od wykończenia wnętrz. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, jaki jest koszt generalnego remontu mieszkania 3-pokojowego o powierzchni 54 m2. W ramach prac remontowych wykończymy podłogi, ściany, wykonamy sufit podwieszany, wyposażymy łazienkę, kuchnię i pozostałe pomieszczenia. Oto nasz kosztorys inwestorski.
, 27 marca 2017

Adaptacja pomieszczenia gospodarczego na mieszkanie lub dodatkowy pokój

Adaptacja pomieszczenia gospodarczego na mieszkanie lub dodatkowy pokój

Pomieszczenia i budynki gospodarcze w świetle prawa budowlanego nie nadają się do zamieszkiwania. Ich adaptacja na cele mieszkalne wymaga przebudowy oraz dopełnienia formalności. W poniższym materiale wskażemy, jak zaadaptować pomieszczenie gospodarcze na mieszkanie lub dodatkowy pokój. Opiszemy też wymagane formalności oraz podpowiemy, jakich kosztów należy się spodziewać.
, 18 kwietnia 2016

Dla wygody i bezpieczeństwa

Dla wygody i bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to wartość nie do przecenienia. By zapewnić je sobie lub pracownikom, niekiedy wystarczy zadbać o podstawowe akcesoria - okulary i maski, odzież roboczą czy rękawice. Produkty takie - wykonane z dobrych materiałów, dostosowanych do różnych warunków i środowisk pracy - znaleźć można w asortymencie Högert Technik.
, 27 marca 2017

Energomocni, czyli wykonawcy superbohaterami na budowie

Energomocni, czyli wykonawcy superbohaterami na budowie

Liczne i atrakcyjne nagrody oraz pakiety dodatkowych korzyści czekają na firmy remontowe. Trwa druga edycja promocji dla najlepszych wykonawców budujących w systemie Ytong i Silka – Energomocni. Dowiedz się więcej, jak możesz zostać superbohaterem!
, 27 marca 2017

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Remont mieszkania jest nieodłącznie kojarzony z wieloma przeróbkami i wysokimi kosztami. Jednak okazuje się, że przy prawidłowym rozplanowaniu prac możemy wykonać go za stosunkowo niewielkie pieniądze. Poznaj najprostsze sposoby na poczynienie oszczędności przy wykończeniu wnętrz oraz prace i produkty, na których nie warto oszczędzać.
, 17 maja 2017

Jaki jest minimalny koszt wykończenia dwupokojowego mieszkania?

Jaki jest minimalny koszt wykończenia dwupokojowego mieszkania?

Wykończenie mieszkania oznacza dość duże wydatki. Dlatego przed przystąpieniem do prac wykończeniowych warto określić minimalny koszt całego przedsięwzięcia. W poniższym kosztorysie inwestorskim odpowiemy na pytanie, jaka jest minimalna kwota, którą trzeba przeznaczyć na wykończenie dwupokojowego mieszkania? Będziemy wybierać niedrogie elementy wykończeniowe, jak również niskobudżetowe wykończenie łazienki i tanie meble kuchenne.
, 28 kwietnia 2016

Zobacz, jak może wyglądać Twoje mieszkanie! Przyjdź na Dni Otwarte Wykończenia Wnętrz w inwestycji SkyLife

Zobacz, jak może wyglądać Twoje mieszkanie! Przyjdź na Dni Otwarte Wykończenia Wnętrz w inwestycji SkyLife

Choć wykończenie wnętrz mieszkania „pod klucz” to opcja oferowana przez większość deweloperów, to wciąż stosunkowo niewielu nabywców mieszkań się na nią decyduje. Ten trend chce odwrócić deweloper Nexity, który we wrześniu organizuje Dni Otwarte Wykończenia Wnętrz w inwestycji SkyLife na warszawskiej Woli, podczas których przedstawi ofertę wykończenia mieszkań „pod klucz”.
, 27 marca 2017

O czym pamiętać przed remontem?

O czym pamiętać przed remontem?

Dobra organizacja prac remontowych jest nie lada sztuką, która wymaga dobrego planu pracy i kosztorysu.  Remont jet jedną z tych czynności, która budzi mieszane uczucia. Z jednej strony mieszkanie w końcu będzie odnowione, budowa wykończona, wreszcie można  „być na swoim”. Z drugiej strony remont wymaga czasu, w którym należy przeorganizować dotychczasowy plan dnia, niejednokrotnie wymaga on wyprowadzki lokatorów na czas odświeżenia czy kompleksowego wyremontowania mieszkania lub wydłuża się w nieskończoność, nim w końcu będzie można wprowadzić się do wymarzonego mieszkania.
, 27 marca 2017

Gdzie szukać fachowców do remontu mieszkania?

Gdzie szukać fachowców do remontu mieszkania?

Rzetelna ekipa to połowa sukcesu podczas remontu. Dlatego przed rozpoczęciem prac warto odnaleźć sprawdzonych fachowców, którzy dają gwarancję wysokiej jakości usług remontowych. Poniżej wskażemy na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wykonawcy, a także gdzie szukać fachowców do remontu mieszkania.
, 28 kwietnia 2016

Firmy budowlane i remontowe w różnych regionach Polski - porównanie cen usług

Firmy budowlane i remontowe w różnych regionach Polski - porównanie cen usług

Przed wykonaniem remontu należy określić jego orientacyjny koszt. Największy wpływ na ostateczną cenę ma koszt zakupu materiałów oraz cena usług remontowych. Wielu inwestorów szuka wykwalifikowanych firm budowlanych i remontowych, które oferują atrakcyjne stawki. Wynagrodzenie fachowców działających w różnych regionach naszego kraju może być dość zróżnicowane. Dlatego poniżej przedstawimy orientacyjny cennik najpopularniejszych prac remontowych.  Wszystkie ceny pochodzą z I kwartału 2015 roku.
, 19 kwietnia 2016

Remont w Warszawie - przegląd cen usług remontowych w stolicy

Remont w Warszawie - przegląd cen usług remontowych w stolicy

Remont mieszkania może być dość kosztownym i wieloetapowym przedsięwzięciem. Skala wydatków zależy od wielu czynników. Istotny będzie metraż lokalu, skala prac remontowych, cena zakupu materiałów oraz koszt robocizny. Największe wydatki poniesiemy podczas remontu w Warszawie. Cena usług remontowych jest tam znacznie wyższa niż w wielu innych dużych miastach naszego kraju. Poniżej wskażemy orientacyjne ceny usług remontowych obowiązujące w Warszawie.
, 24 kwietnia 2016

Zlecenia budowlane - jak ustalić cenę?

Zlecenia budowlane - jak ustalić cenę?

Budowa oraz generalny remont nieruchomości to dość kosztowne przedsięwzięcia. Dlatego przed rozpoczęciem prac ustalamy orientacyjne ceny i tworzymy wstępny kosztorys inwestycyjny. Do wykonania tego typu dokumentów konieczne będzie ustalenie cen za zlecenia budowlane. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na szybkie wykonanie tej czynności. W niniejszym artykule opiszemy krok po kroku od czego zależy cena zleceń i jak ustalić miarodajną cenę.
, 19 kwietnia 2016

Ulga remontowa i ulga budowlana 2014 - jak z nich skorzystać?

Ulga remontowa i ulga budowlana 2014 - jak z nich skorzystać?

Dzięki uldze remontowej wielu właścicieli nieruchomości mogło skorzystać z preferencyjnych odliczeń podatku VAT, a koszt remontu był niższy. Jeszcze w 2013 roku można było odliczyć część podatku za niemal wszystkie materiały potrzebne do remontu lub budowy. Warto jednak pamiętać, że wraz z nastaniem 1 stycznia 2014 roku zasady ulgi remontowej zostały mocno ograniczone. Aktualne zapisy ustawowe wprowadzają szereg dotkliwych ograniczeń, a ulga remontowa staje się już tylko przywilejem dla nielicznych.
, 28 kwietnia 2016

Cennik prac remontowych przy remoncie mieszkania

Cennik prac remontowych przy remoncie mieszkania

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się zakup mieszkań pochodzących z rynku wtórnego. Zauważmy, że niemal każde z nich nadaje się do gruntownego remontu. Przed zakupem takiej nieruchomości warto oszacować wszystkie koszty. Czasem może się okazać, że cena odnowienia mieszkania jest zaskakująco wysoka.
, 21 grudnia 2016

Usługi remontowe - cenniki firm remontowych, porady, realizacje i referencje

Remont każdego domu bądź mieszkania powinien być dobrze zaplanowany. Warto przeanalizować własny budżet, określić skalę prac, a także wybrać najlepszą ekipę wykonawców. Usługi remontowe mogą być realizowane przez bardziej lub mniej doświadczonych fachowców. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego każdy inwestor jest w stanie znaleźć ekipę na miarę swoich oczekiwań.

Nie zaleca się jednak, by powierzać remonty najtańszym i niesprawdzonym wykonawcom. Niestety na polskim rynku nadal działają osoby, oferujące usługi remontowe na bardzo niskim poziomie. Oszczędności na kosztach robocizny mogą okazać się jedynie pozorne. Najtańsza firma remontowa przeprowadza realizacje bez żadnej umowy, a co za tym idzie, także bez gwarancji. Wszystkie niedoróbki odkryte po zakończeniu prac trzeba będzie wykonać korzystając z dodatkowych środków finansowych.

Dlatego lepsza, nieco droższa firma remontowa może być dobrym sposobem na bezproblemowe wykonanie zaplanowanych prac. Usługi remontowe (np. układanie glazury, biały montaż) powinny wiązać się z podpisaniem umowy. Godna zaufania firma remontowa jest też w stanie zaprezentować swoje referencje. Udokumentowana lista uprzednio wykonanych prac sprawia, że oferta staje się bardziej wiarygodna.

Najlepsza firma remontowa to taka, którą znajdziemy z polecenia. Wykonawca przeprowadzający remonty w profesjonalny sposób z pewnością będzie posiadał dobrą opinie. Dobrą praktyką jest też poszukiwanie informacji w Internecie. Warto sprawdzić, czy oferta na realizacje remontowe danej firmy posiada pozytywne opinie internautów. Często zdarza się, że usługi remontowe danej firmy (np. biały montaż, układanie glazury) są polecane przez poprzednich klientów. Jeśli firma remontowa będzie dodatkowo w stanie wskazać swoje referencje, możemy pomyśleć o podpisywaniu umowy.

Przeglądając cenniki na usługi remontowe znajdziemy także bardzo drogich wykonawców. Niestety droga oferta nie musi jeszcze oznaczać najlepszej jakości wykonania. Dlatego remonty warto powierzać jedynie tym fachowcom, którzy posiadają doświadczenie, udzielają gwarancji i cieszą się dobrymi opiniami. Remonty wykonywane przez drogich, niesprawdzonych fachowców nie wydają się być rozsądnym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług remontowych, zapraszamy do działu poniżej. Dowiesz się w nim jak wybrać najlepszych fachowców, jakie są cenniki usług remontowych w różnych regionach kraju. Podpowiemy Ci także, jak wykonywać remonty niewielkim kosztem. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij