Velux - przegląd asortymentu, ceny, opinie, porady praktyczne

Okna dachowe służą do doświetlenia poddaszy. Dzięki temu te pomieszczenia mogą być użytkowane jako mieszkalne. Wiele osób marzy o ładnym pokoju zaraz pod dachem. Do zrealizowania tego celu potrzebne są okna wysokiej jakości. Jednym z renomowanych producentów jest firma Velux. Na polskim rynku pojawiła się w 1990 roku. Na naszym portalu dokładniej przyglądamy się jej ofercie. Opisujemy najważniejsze produkty i podajemy ich ceny.

Okna Velux i inne popularne produkty

Velux jest duńskim przedsiębiorstwem, którego specjalnością są okna dachowe. Piszemy tu o modelach dostosowanych zarówno do zadaszeń płaskich jak i spadowych. Firma może poszczycić się długą historią. Została założona w 1941 roku przez Villum Kanna Rasmussena. Obecnie właścicielem marki jest duński holding VKR. W Polsce przedsiębiorstwo jest obecne od 1990 roku. Jego siedziba główna znajduje się w Warszawie. Velux wraz ze spółkami siostrzanymi zatrudnia ponad 4300 pracowników. Jest też największym producentem i eksporterem okien dachowych w kraju.

Asortyment firmy nie opiera się wyłącznie na oknach dachowych. Ważną jego część stanowią świetliki tunelowe. W ofercie można też odnaleźć rolety zewnętrzne. Obok nich funkcjonują rolety dekoracyjne oraz markizy. Weluksy to również bardzo przydatne moskitiery. Miłośników nowoczesnych rozwiązań z pewnością zainteresują elektryczne okna Velux. Dobrą opinią cieszą się wyłazy dachowe tej firmy. Jakie są ceny wymienionych produktów? Tego można dowiedzieć się w bardzo łatwy sposób. Wystarczy wejść na naszą stronę.

Okna Velux do poddaszy

Okna połaciowe Velux występują w wielu odmianach. By ułatwić rozeznanie się w ofercie zgrupowano je w trzy główne kategorie. Pierwsza to grupa produktów „Standard”. Stanowią one funkcjonalne i łatwe w obsłudze rozwiązanie. Są tu cztery typy okien do wyboru. Wersje drewniane z górnym lub dolnym otwieraniem. Inną opcją są weluksy drewniano-poliuretanowe również z górnym lub dolnym otwieraniem. Jak kształtuje się cennik tych okien? Na jaki wydatek trzeba się przygotować? Odpowiedź na to pytanie znajduje się na naszej stronie.

W drugiej ze wspomnianych kategorii znajdują się okna do poddaszy klasy „Standard Plus”.Czym różnią się od poprzedników? Przede wszystkim tym, że są to okna dwukomorowe z trzyszybowymi pakietami. To rozwiązanie podnosi ich cenę, ale też jakość. Do podobieństw z powyższymi welukasmi należy materiał, z jakiego powstają. Tu również stworzono wersje drewniane z dolnym i górnym otwieraniem. Alternatywą są produkty drewniano-poliuretanowe z takim samym sposobem otwierania. Więcej informacji na temat tej klasy opublikowaliśmy na naszym portalu.

Do opisania pozostała ostatnia z podstawowych klas. Nosi ona nazwę „Premium”. Co już można wywnioskować po oznaczeniu, znajdują się w niej okna z dodatkowym wyposażeniem. Jest to na przykład system wyciszający uliczny hałas i deszcz. Dostępna jest też powłoka zmywalna czy bezpieczne szkło. Opisywane okna do poddaszy wyposażono w górne otwieranie lub sterowanie elektryczne. Każdy klient może zażyczyć sobie klapowo-obrotowego systemu otwierania. Oczywiście za te dodatki trzeba sporo zapłacić. Na szczęście koszty mogą obniżyć atrakcyjne promocje.

Okna połaciowe do płaskich dachów

Firma Velux, której polska siedziba znajduje się w Warszawie, zajmuje się produkcją okien do dachów płaskich. Ta część oferty również obfituje w ciekawe propozycje. Pierwszą z nich jest sferyczny moduł powstający ze szkła odpornego na zarysowania. Dzięki zakrzywionej szybie świetnie odprowadza wodę opadową. Do dyspozycji klientów jest też płaski moduł oraz innowacyjna kopuła. To oczywiście nadal nie wszystko, co można zamontować na płaskim dachu. Asortyment Firmy Velux jest znacznie bogatszy.

Na każdym budynku swą przydatność okazuje wyłaz dachowy. Pozwala wejść na dach i dokonać niezbędnych napraw. Zalecane jest też zamontowanie okien oddymiających. W razie pożaru udrażniają drogi ewakuacyjne odprowadzając dymi ciepło. To może uratować życie. Produkty tego typu znajdują się oczywiście w ofercie opisywanego producenta. Do tego dochodzą również nieotwierane wersje okien. Więcej informacji na temat tej gałęzi asortymentu Velux i cennik znajduje się na naszej stronie. Co ważna to nadal nie koniec.

Moskitiery, rolety i inne propozycje

Kupując okna Velux warto nabyć do nich markowe dodatki. Jednym z nich są na przykład rolety zewnętrzne. Dają całkowite zaciemnienie niezależnie od pory dnia. Do tego znacznie podnoszą poziom zabezpieczeń przed włamaniem czy uszkodzeniem szyby. Dostępne są też rolety dekoracyjne, zaciemniające, plisowane czy też rzymskie. Okna do dachów płaskich warto wzbogacić o markizy. Ceny można uznać za atrakcyjne, szczególnie, gdy trafi się na promocje. Zdarzają się dość często.

Lato jest bardzo przyjemną porą roku, jednakże życie uprzykrzają komary. Da się przed nimi zabezpieczyć dom. Trzeba tylko zainwestować w moskitiery. Firma Velux zajmuje się produkcją tych przydatnych osłon. Co jeszcze znajduje się w jej ofercie? Bardzo ciekawe są dachowe świetliki tunelowe. Doprowadzają światło do wybranych pomieszczeń. Opisane tu produkty to tylko część propozycji marki Velux. Po więcej przykładów, dokładne opisy i ceny odsyłamy na naszą stronę.