Viessmann - produkty z opisami, ceny, opinie, porady praktyczne

Nowoczesne systemy grzewcze muszą odznaczać się kilkoma cechami. Ważne jest to by ich eksploatacja obniżała koszty utrzymania budynku. Urządzenia powinny maksymalnie wykorzystywać energię pochodzącą z danego paliwa. Rzecz jasna doby piec jest łatwy w obsłudze i przyjazny dla środowiska naturalnego. Każdą z wymienionych cech wyróżniają się produkty firmy Viessmann. Warto, zatem przyjrzeć się im nieco lepiej, poznać dostępny sprzęt i ceny.

Podstawowe informacje o solidnej marce

Viessmann jest prywatnym, niemieckim przedsiębiorstwem działającym nieprzerwanie od ponad stu lat. Jego siedziba oraz główne zakłady produkcyjne znajdują się w miejscowości Allendorf. Specjalizacja firmy to produkcja wydajnych systemów grzewczych. Chodzi tu zarówno o urządzenia pracujące w budynkach mieszkalnych jak i instalacje przemysłowe. W ofercie dostępne są między innymi kotły gazowe, olejowe, parowe, pompy ciepła. Przedsiębiorstwo jest także jednym z wiodących europejskich producentów systemów chłodniczych, wentylacji i klimatyzacji. Stosowanych w przemyśle, branży gastronomicznej czy też w sprzedaży.

Opisywana firma została założona w 1917 roku przez Johanna Viessmanna a do rozbudowy przyczynił się jego syn Hans. W pierwszych latach działalności zakład skupiał się na naprawie maszyn rolniczych. Dopiero w 1928 roku Johann zabrał się za budowę kotłów. W 1947 roku syn założyciela Hans przejął rodzinny interes. Od razu zajął się modernizacją zakładu oraz poszukiwaniem nowych rozwiązań. Warto wiedzieć, że interesujący nas producent, jako pierwszy na świecie zastosował w swych urządzeniach stal nierdzewną. Dzięki temu dziś ten materiał jest absolutnym standardem. Co jeszcze warto wiedzieć o tej solidnej marce?

Obecnie Viessmann należy do najbardziej znanych i największych producentów systemów grzewczych w europie i na świecie. Zatrudnia około 11 500 pracowników a obroty grupy sięgają 2,2 miliardów euro. W jej skład wchodzą 22 spółki produkcyjne działające w 11 krajach. Ponadto marka ma przedstawicielstwa w 74 krajach i przeszło 120 oddziałów handlowych. W Polsce ma pięć oddziałów we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Mysłowicach i Gdańsku. Natomiast na północy kraju i pod Legnicą znajdują się zakłady produkcyjne należące do tej firmy. Po rysie historycznym i ogólnej charakterystyce czas na opis urządzeń.

Kotły mające domowe zastosowanie

Viessmann produkuje urządzenia grzewcze do budynków mieszkalnych. W ofercie znajdują się:

  • nowoczesne kondensacyjne i niskotemperaturowe piece olejowe oraz gazowe,
  • piece na biomasę przystosowane do palenia drewnem w polanach, granulatem, peletem,
  • urządzenia hybrydowe, należą do nich chociażby piece zasilane gazem lub olejem opałowym,
  • systemy kogeneracyjne, innowacyjne urządzenia grzewcze zasilane ogniwami paliwowymi,
  • systemy solarne i instalacje fotowoltaiczne oraz coraz popularniejsze pompy ciepła.

Skoro wiadomo już, jaki sprzęt można kupić, warto nieco dokładniej opisać konkretne propozycje.

Produkty zbierające dobre opinie reprezentuje kocioł Vitorondens 200-T. Jest to urządzenie kondensacyjne zasilane olejem opałowym. Jego moc, w zależności od wybranego modelu, waha się w granicach 20,2 do 197,3 kW. Zatem montaż można przeprowadzić zarówno w domu jedno jak i wielorodzinnym. Przyszli użytkownicy z pewnością ucieszą się z wiadomości, że na ten sprzęt przyznawana jest 10-cio letnia gwarancja. Ten stojący kocioł został wyposażony w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Jak prezentuje się cennik? Otóż koszty zakupu egzemplarzy o mniejszej mocy zaczynają się w okolicach 18 000 zł.

W ofercie firmy Viessmann znalazł się także piec Vitoflex 300-RF. On w przeciwieństwie do poprzedniego jest zasilany paliwem stałym. Nic nie stoi na przeszkodzie by spalać w nim pelet, zrębki oraz wióry drewniane. Urządzenie jest wyposażone w automatyczny zapłon, podajnik ślimakowy, rotacyjne palenisko. Jego moc utrzymuje się w granicach 150-540 kW, pasuje, zatem do domów wielorodzinnych. To rzecz jasna tylko niewielki fragment oferty systemów instalowanych w budynkach mieszkalnych. Do wyboru jest znacznie więcej kotłów. Dokładne informacje o wspomnianych i innych można znaleźć na naszej stronie.

Produkcja i serwis przemysłowych systemów grzewczych

Przedsiębiorstwo Viessmann zajmuje się również produkcją sprzętu mającego zastosowanie przemysłowe. Zatem w jego bogatym asortymencie można odnaleźć następujące propozycje:

  • nowoczesne kotłownie parowe oraz kotłownie wodne wysokotemperaturowe,
  • innowacyjne kotły odzyskujące ciepło ze spalin powstających w procesach przemysłowych,
  • wydajne, przyjazne dla środowiska i praktycznie niezawodne instalacje zasilane biomasą,
  • instalacje biogazowe zasilane paliwem pochodzącym z fermentacji suchej albo mokrej.

Firma, poza sprzedażą, oferuje sprawny montaż oraz serwis gwarancyjny wspomnianych urządzeń.

Przyszedł czas na poglądowy opis wybranych przemysłowych systemów grzewczych. Pozytywnymi opiniami użytkowników mogą pochwalić się kotły z serii Vitomax 200-RS. Cechują je atrakcyjne ceny i sposoby pozyskiwania ciepła. Otóż te piece działają na dwa sposoby. Pierwszym jest wykorzystywanie gorących spalin powstających w procesach przemysłowych. Natomiast drugim jest używanie gorącego powietrza wydmuchiwanego przez inne maszyny. Zapewnia to spore oszczędności na ogrzewaniu. Warto też wspomnieć, że piece Vitomax 200-RS znakomicie współpracują z turbinami gazowymi i modułami kogeneracyjnymi.

Interesującą propozycją jest także kocioł parowy wysokociśnieniowy Vitomax 100-HS. Poza głównym zasilaniem daje opcjonalną możliwość zastosowania oleju opałowego lekkiego, gazu ciekłego lub ziemnego. Jego zalety to także atrakcyjne koszty zakupu, długa gwarancja i prosta konserwacja. Uwagę zwraca jeszcze fakt, że kocioł można połączyć z palnikami najpopularniejszych marek. Podobnie jak w przypadku urządzeń domowych, przedstawiliśmy tylko kilka systemów przemysłowych. Na opis pełnej oferty nie starczyłoby nam miejsca. Dlatego po szczegółowe informacje na jej temat oraz cennik zapraszamy do innych artykułów na naszej stronie.