VPN - nie daj się śledzić

Monitoring użytkownika w sieci jest zjawiskiem powszechnym. Nasze dane są przekierowywane i przetrzymywane przez rządy czy reklamodawców. Każdy użytkownik jest w pewien sposób śledzony i obserwowany, a na domiar złego istnieją jeszcze hakerzy, którzy chętnie wykradają wrażliwe dane lub infekują system naszych urządzeń złośliwym oprogramowaniem. Dostawca usług internetowych rejestruje każdy wirtualny krok użytkownika, a zebrane dane może sprzedawać osobom trzecim.

Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu można się przed tym procederem obronić. Mowa o VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej. Jest to najprostszy i zarazem najskuteczniejszy sposób do ochrony prywatności w świeci. Działa on na zupełnie innych zasadach niż klasyczny tryb incognito w przeglądarce, bo ten pozwala jedynie na usunięcie historii przeglądania czy plików cookie, ale wciąż pozostawia widoczny ślad użytkownika w internecie. VPN to znacznie bardziej zaawansowane narzędzie, które umożliwia maskowanie adresu IP i tym samym lokalizacji użytkownika, a także szyfrowanie przeglądanych przez niego danych. W rezultacie, może on swobodnie poruszać się w internecie bez obaw, że ktoś zdecyduje się go śledzić lub zbierać o nim informacje.

Zadbaj o bezpieczeństwo w domowym zaciszu

Nie jest tajemnicą, że z internetu korzystają również dzieci, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak niebezpieczna bywa cyberprzestrzeń. W tym celu warto wykorzystać także VPN dla smart TV (sprawdź na: https://surfshark.com/pl/), który pozwoli zamaskować przeglądane dane również podczas używania telewizora.

Warto tutaj dodać, że publiczne sieci Wi-Fi z łatwością mogą być przechwytywane przez hakerów. VPN zwiększa diametralnie cyfrowe bezpieczeństwo i sprawi, że przestaniesz być bombardowany niezliczonymi reklamami czy atakami cyberprzestępców. VPN to swoista blokada internetowa, która utrudnia hakerowi dostęp do twoich prywatnych danych. Ponadto nawet jeśli uda im się namierzyć router, to nie będą w stanie odszyfrować zakodowanych w nim informacji.

VPN pozwala też obejść wszelkie zapory sieciowe, jakie są stosowane w niektórych krajach przez rząd. Oczywiście, mowa m.in. o cenzurze czy innych ograniczeniach. W rezultacie, VPN można wykorzystać do przeglądania informacji niedostępnych w kraju, w którym aktualnie się znajdujemy. Wirtualna sieć prywatna chroni prywatność Twoją i Twojej rodziny online oraz w czasie rzeczywistym - dostawcy usług internetowych nie będą w stanie gromadzić na ten temat danych i sprzedawać ich swoim klientom. POnadto unikniesz drażniących reklam i wyskakujących zewsząd banerów. Warto tutaj też dodać, że VPN pomaga chronić m.in. kamery i inne urządzenia - w tym smartfony.

Telefony są narażone na atak hakerów w równym stopniu, co komputery. Zazwyczaj bowiem automatycznie łączymy się z publiczną siecią, która narażona jest na działalność hakerską. Aplikacje VPN mogą zminimalizować ryzyko zainfekowania urządzenia szkodliwym oprogramowaniem i skutecznie chronić prywatność użytkownika w sieci, zapewniając mu pełną anonimowość. W dzisiejszych czasach jest to narzędzie bezcenne, tym bardziej, że w ciągu najbliższych lat wiele obszarów życia codziennego znajdzie swoją alternatywną wersję w świecie online.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny