Aranżacja pokoju dla niemowlaka – od czego zacząć?

Metraż dziecięcego pokoju oraz jego ukształtowanie muszą zostać wzięte pod uwagę w pierwszej kolejności, aby właściwie dopasować meble dla niemowląt. Wszelkiego rodzaju wnęki muszą zostać uwzględnione. Podobnie jest w przypadku skosów, które są często obecne, gdy pokój urządzany jest na poddaszu. Cała przestrzeń powinna zostać dokładnie wymierzona i dopiero wtedy można rozplanować ustawienie mebli.

Meble bezpieczne dla dziecka – jakie wybrać?

Dziecko jest bezbronne i od pierwszych chwil życia wymaga opieki, a przede wszystkim warunków do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju. Dlatego drewniane meble dla niemowlaka są najlepszą propozycją wyposażenia jego pokoju. Naturalny materiał nie zawiera substancji chemicznych, które mogłyby wywoływać alergie i podrażnienia lub inne problemy zdrowotne. Ważny jest jednak nie tylko materiał, ale również sposób wykończenia mebli, ponieważ jakość idzie w parze z bezpieczeństwem. Wszystkie meble do pokoju dla niemowlaka powinny charakteryzować się trwałością i stabilnością. Nie mogą mieć ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się uderzyć, wyrządzając sobie przy tym krzywdę. Powierzchnia również musi spełniać rygorystyczne wymogi – musi być perfekcyjnie gładka, bez żadnych zadziorów. Należy sprawdzić, czy wyposażenie jest pokryte farbą ekologiczną. Atesty potwierdzające brak szkodliwości weryfikują, czy meble są bezpieczne dla dziecka. Trzeba wziąć pod uwagę, że dzieci na etapie poznawania świat wykorzystują wszystkie zmysły, w tym zmysł smaku, dlatego chętnie wkładają do buzi nie tylko to, co jest do jedzenia. Może się zdarzyć, że będą np. lizać szczebelki łóżeczka, a w takiej sytuacji, gdyby były pokryte toksyczną farbą lub lakierem, stanowiłyby poważne zagrożenie dla dziecka.

Funkcjonalność – ważny aspekt wyboru mebli

Dzieci szybko rosną, dlatego warto wybrać meble dla niemowląt, które posłużą nieco dłużej. Świetnym wyborem będzie łóżeczko, które później może służyć jako tapczanik. Odpowiednia konstrukcja pozwala na bezproblemową transformację, a wtedy łóżeczko będzie służyło kilka lat. Rozmaite drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka można kupić, odwiedzając stronę https://www.pinio.com.pl. Dobrym rozwiązaniem są łóżeczka z przewijakami lub komody z przewijakami. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego miejsca na przechowywanie rzeczy, zdecyduj się nie tylko na komodę, ale również na łóżeczko z szufladą. Możesz w niej schować wszystko, co jest niezbędne do podstawowej opieki nad dzieckiem. To dobre miejsce, aby schować kilka pieluch, butelki, smoczki, zabawki, a także śpioszki, koszulkę czy kocyk.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej