Subiektywny ranking najlepszych e-sklepów marketów budowlanych

Oceniając najlepsze e-sklepy warto zwrócić uwagę na ich jakość, dostępność asortymentu oraz przejrzystość i funkcjonalność całej strony www. Opierając się o takie wytyczne, możemy przedstawić poniższy ranking marketów internetowych.

Miejsce I - Leroy Merlin

Logo sieci marketów budowlanych Leroy MerlinNa pierwszym miejscu najlepszych internetowych marketów znajduje się Leroy Merlin. Strona internetowa tej sieci jest bardzo rozbudowana, oferowane produkty są przystępnie opisane i profesjonalnie przedstawione za pomocą bardzo dobrej jakości zdjęć. Na uwagę zasługuje także bogaty wybór produktów, wchodząc na stronę internetową mamy wrażenie, że asortyment jest jeszcze większy niż w przypadku sklepu tradycyjnego.

Miejsce II - Praktiker

Logo sieci marketów budowlanych PraktikerDrugie miejsce zajmuje strona internetowa Praktikera.  Jest to mała sieć marketów, zrzeszająca zaledwie 20 sklepów tradycyjnych. Jednak ich strona internetowa jest bardzo przejrzysta, pozwala na wykonywanie zakupów w sposób intuicyjny i bardzo przystępny. Dostępność asortymentu jest bardzo duża, klienci mogą też liczyć na regularne promocje oraz wygodną wyszukiwarkę, pomocną w odnalezieniu wielu produktów.

Miejsce III - NOMI

Logo sieci sklepów z artykułami budowlanymi NOMINa trzecim miejscu znajduje się sklep internetowy NOMI. Strona jest bardzo przejrzysta i wykonana w sposób przyjazny dla klienta. Zakupy są bardzo ułatwione poprzez zastosowanie filtrów wyszukiwania, dzielących produkty według marki, ceny, rodzaju itp. W sklepie internetowym NOMI można też znaleźć dział pomocy, w którym zawarto przydatne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dostępność asortymentu jest dość duża, a dodatkowo załączono praktyczny dział porad.


Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!Miejsce IV - Polskie Składy Budowlane

Logo sieci hurtowni z materiałami budowlanymi Polskie Składy Budowlane PSBPoza podium znalazły się tym razem Polskie Składy Budowlane. Co ciekawe PSB posiadają aż 44 małe sklepy internetowe - PSB Mrówka. Dzięki temu każdy może znaleźć internetowy sklep w swoich okolicach, zamówić towar i odebrać na miejscu. Dostępność asortymentu jest tu bardzo zróżnicowana, na lepszych stronach można skorzystać z wyszukiwarek, listy najpopularniejszych produktów oraz katalogu produktów objętych promocjami.

Miejsce V - Castorama

Logo sieci marketów DIY CastoramaNa przedostatnim miejscu znajduje się internetowy sklep Castoramy. Wchodząc na stronę tego marketu od razu możemy zauważyć, że sprzedaż koncentruje się w sklepach tradycyjnych. Menu strony www jest mało przejrzyste, niektóre produkty nie posiadają oznaczeń cenowych, a dostępny asortyment jest dość ograniczony.

Miejsce VI - Brico Marche

Brico Marche - logo francuskiej sieci handlującej artykułami budowlanymiOstatnie miejsce zajmuje strona Brico Marche. Co prawda znajdziemy na niej wiele przydatnych informacji, obejrzymy gazetkę reklamową, zapoznamy się z dostępnymi produktami i ofertą wyprzedażową, jednak nie będziemy mogli dokonać zakupów za pośrednictwem Internetu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny