Wagi kiedyś i dziś

Sprzęt do pomiaru masy ciała znajdował się w większości domów już dawno temu, ale w niewielkim stopniu przypominał on wagi elektroniczne na mi-store.pl, które mamy do dyspozycji obecnie. Tak naprawdę jedyne, co łączy te produkty, to podstawowa funkcja i ewentualnie kształt. W przypadku pozostałych kwestii możemy już wspominać wyłącznie o różnicach. Czym różni się zatem klasyczna waga od elektronicznej?

Rozwiązania mechaniczne mają analogowy mechanizm działania. Wyposażone są w tarczę ze wskazówką, która porusza się, kiedy na sprzęcie umieszczone zostanie obciążenie i na tej podstawie możemy sprawdź, ile wynosi waga nie tylko człowieka, ale i jakiegoś przedmiotu. Niestety minusem tego rozwiązania jest jego niedokładność. Możliwe, że nasza waga według tego urządzenia będzie się różnić o kilogram, a nawet o więcej, od rzeczywistej. Oczywiście w tym przypadku nie mamy do dyspozycji żadnych funkcji dodatkowych, lecz wyłącznie tę podstawową – ważenie. To jednak nie oznacza, że te sprzęty nie mają żadnych zalet. Po pierwsze są długowieczne. Ze względu na prosty mechanizm są mało awaryjne i mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Takie urządzenia są odporne na wodę, a ich użytkowanie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami – nie wymagają one wymieniania baterii. Mimo dużej niedokładności, wagi mechaniczne w dalszym ciągu pozostają rozwiązaniem wykorzystywanym w wielu domach. Ci, których interesują jednak urządzenia nowoczesne, dające duże możliwości, powinni zainteresować się rozwiązaniami elektronicznymi.

Waga elektroniczna – co warto o niej wiedzieć?

Dla użytkowników tradycyjnych rozwiązań służących do pomiaru masy ciała wręcz niemożliwe mogą się wydawać funkcje urządzeń produkowanych obecnie. Tak naprawdę  niewiele mają one wspólnego z klasycznymi sprzętami. Oto dlaczego warto zwrócić uwagę na nowoczesne wagi elektroniczne:

 • Precyzyjny pomiar – urządzenie jest w stanie podać naszą wagę z dokładnością nawet do 50 g, ale wszystko zależy od modelu sprzętu, na który się zdecydujemy. Możliwe jest ważenie rzeczy o masie od 100 g do ponad 100 kg. Tak więc sprzęt ten możemy wykorzystać również do sprawdzania wagi produktów spożywczych.
 • Kontrolowanie wielu parametrów naszego ciała – urządzenie może wyliczyć BMI, wskaźnik tkanki tłuszczowej, masę kości, poziom wody w ciele, zawartość białka tkanki mięśniowej i nie tylko. Oczywiście wszystko zależy od możliwości danego produktu.
 • Test balansu ciała – kolejna ciekawa funkcji, dzięki której możemy poprawić równowagę i zmniejszyć ryzyko obrażeń stawów.
 • Minimalistyczny, atrakcyjny wygląd – nie jest to sprzęt, który musimy chować w szafie. Będzie on dobrze prezentować się w naszej łazience.
 • Energooszczędny wyświetlacz – uaktywnia się, kiedy na urządzeniu pojawi się obciążenie, następnie poda wagę i gaśnie. Dzięki temu jeden zestaw baterii wystarczy na długi okres.
 • Sparowanie z aplikacją – w telefonie możemy obserwować, jak zmienia się masa naszego ciała czy inne wskaźniki.
 • Zapamiętywanie informacji o wielu użytkownikach – urządzenie może automatycznie rozpoznawać wielu korzystających i zapisywać ich wyniki. Możliwe jest również używanie sprzętu w ramach trybu gościa – bez zapamiętywania danych.
 • Solidne wykonanie – w przypadku takich rozwiązań wykorzystuje się materiały, które ograniczają ryzyko uszkodzenia, np. bardzo mocne szkło hartowane.

Jeśli zależy nam na zakupie sprzętu funkcjonalnego, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie waga elektroniczna. Natomiast optymalnym zakupem, jeśli porównamy cenę do możliwości urządzenia, będzie jeden ze sprzętów Xiaomi. Który wybrać?

Waga łazienkowa Xiaomi – polecane modele

W oficjalnym sklepie Xiaomi – mi-store.pl – można kupić jedną z kilku wag tej marki. Oto modele, na które warto zwrócić uwagę:

 • Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – dzięki tej wadze można kontrolować 13 różnych parametrów ciała. Jest ona wykonana z mocnego szkła hartowanego i może wykryć zmianę masy nawet do 50 g. Zakres ważenia wynosi w przypadku tego urządzenia od 100 g do 150 kg. Dostęp do danych uzyskujemy w aplikacji. Sprzęt waży zaledwie 1,7 kg. Za jego pomocą możemy przeprowadzić test balansu ciała.
 • Xiaomi Mi Smart Scale – kolejny nowoczesny sprzęt, który powinien spełnić oczekiwania wymagających klientów. Waży on z dokładnością do 50 g, dlatego wykryje wzrost wagi nawet wtedy, jeśli zjesz niewielki posiłek. Maksymalne obciążenie wagi może wynosić 150 kg. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD i jest kompatybilne z aplikacją Mi Fit, w której można śledzić, jak zmieniają się nasze wyniki.
 • Xiaomi Mi Smart Scale 2 – to urządzenie jest dostępne w niższej cenie niż opisane powyżej modele, ale również zapewnia nam wiele funkcji, dzięki którym możemy kontrolować wyniki naszych treningów. Na podstawie naszego wzrostu, wieku i innych danych sprzęt określi, ile wynosi nasza optymalna waga. Może on rozpoznawać korzystających z urządzenia i obsługiwać do 16 osób. Dostępny jest również tryb gościa. Zakres ważenia w przypadku tego produktu wynosi od 100 g do 150 kg. Urządzenie to jest bardzo lekkie – waży zaledwie 1,2 kg.

Waga elektroniczna to sprzęt, który przyda się w dosłownie każdym domu. Umożliwia on kontrolowanie nie tylko naszej masy, ale również wielu parametrów ciała. Dzięki wadze możemy skutecznie dbać o stan naszego zdrowia, a także uzyskiwać dokładne pomiary.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej