Wanna

Wanna to podstawowe urządzenie sanitarne przeznaczone do kąpieli. Stanowi ważny element wyposażenia łazienek. W najniższym punkcie wanny znajduje się instalacja odpływowa. Nieco powyżej górnego brzegu produktu montuje się baterie doprowadzającą wodę. W ofertach handlowych znajdują się wanny o zróżnicowanych rozmiarach oraz kształtach. Materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest przeważnie akryl oraz włókno szklane. Wanna może być też wykonana z żeliwa, metalu bądź porcelany.
Jak wybrać i zamontować parawan nawannowy?
Jak wybrać i zamontować parawan nawannowy?
Czy wanna wolnostojąca pasuje do małej łazienki?
Czy wanna wolnostojąca pasuje do małej łazienki?
Która bateria wannowa będzie najlepsza do łazienki?
Która bateria wannowa będzie najlepsza do łazienki?
Baterie łazienkowe - prysznicowe, umywalkowe, wannowe - przegląd
Baterie łazienkowe - prysznicowe, umywalkowe, wannowe - przegląd

Wanna do domu i mieszkania

Zapoznaj się z informacjami na temat wanna. Nasze sprawdzone porady związane z wanna pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Wanna - ceny, porady, testy - co warto wiedzieć przed zakupem

Wanna stała się nieodłącznym elementem wyposażenia łazienek. To właśnie w niej relaksujemy się po ciężkim dniu i zażywamy przyjemnych kąpieli. Przed zakupem wygodnej wanny warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Są nimi rozmiary, kierunek (wanna prawa, lewa), cena, a także materiał wykonania.

Najtańsze wanny to produkty z cienkiego akrylu bądź metalu. Niestety tania wanna akrylowa bądź metalowa to często produkt pochodzący z Chin. Podejrzanie niska cena łączy się tutaj z ryzykiem szybkiego uszkodzenia. Cienka wanna akrylowa nie będzie zbyt odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei tanie, metalowe wanny prostokątne i kwadratowe mogą szybko korodować. Dlatego przed zakupem upewnijmy się, czy wanna i dołączone do niej akcesoria są warte naszej uwagi. Lepszej jakości wanny są nieco droższe, jednak ich żywotność może być nawet kilkukrotnie wyższa. Jest to wydatek, który ponosimy raz na wiele lat, dlatego warto zainwestować w produkt, który zaspokoi nasze oczekiwania.

Kolejna istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przed wyborem wanny jest jej kształt. W ofertach handlowych znajdziemy zarówno modele wolnostojące, jak i wanny przeznaczone do montażu przy ścianie. W tym drugim wypadku zwróćmy uwagę na wyprofilowanie. Do wyboru będzie wanna prawa bądź lewa. Wybierzmy model w taki sposób, by pasował do układu naszej łazienki. Zarówno wanna prawa jak i lewa mogą być efektownym elementem wyposażenia łazienki.

W ofertach producentów znajdują się wanny o różnej pojemności, rozmiarach i kształtach. Dużą popularnością cieszy się wanna prostokątna. Najczęściej służy do montażu przy ścianie. Wanny prostokątne wyróżniają się możliwością optymalnego zagospodarowania przestrzeni łazienkowej. Odpowiednio dopasowana wanna prostokątna nie zajmie zbyt dużo miejsca, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w niewielkich łazienkach. Alternatywą są wanny owalne, które montuje się na środku pomieszczenia. Tego rodzaju wanna akrylowa bądź metalowa może wyglądać bardzo efektownie, jednak jest rozwiązaniem dedykowanym wyłącznie do większych pomieszczeń.

Istnieje wiele firm produkujących wanny i kabiny prysznicowe. Do bardziej znanych należą firmy Marmite, Cersanit, Piramida, Koło, Ravak, Besco, Sanplast oraz Roha.

Jeśli interesują Cię wanny i akcesoria łazienkowe, zajrzyj do działu poniżej. Znajdziesz w nim porady dotyczące wyboru armatury sanitarnej, podpowiemy Ci jak wykonać remont, a także jak wyposażyć niewielką łazienkę. Na dole strony znajdziesz też powiązaną listę tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij