Wanna

Wanna to podstawowe urządzenie sanitarne przeznaczone do kąpieli. Stanowi ważny element wyposażenia łazienek. W najniższym punkcie wanny znajduje się instalacja odpływowa. Nieco powyżej górnego brzegu produktu montuje się baterie doprowadzającą wodę. W ofertach handlowych znajdują się wanny o zróżnicowanych rozmiarach oraz kształtach. Materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest przeważnie akryl oraz włókno szklane. Wanna może być też wykonana z żeliwa, metalu bądź porcelany.

Wanna do domu i mieszkania

Zapoznaj się z informacjami na temat wanna. Nasze sprawdzone porady związane z wanna pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jak wybrać i zamontować parawan nawannowy?

Jak wybrać i zamontować parawan nawannowy?

Nie w każdej łazience można postawić zarazem wannę i kabinę prysznicową. Szczególnie w małej łazience może stanowić to spore utrudnienie. Właśnie z powodów praktycznych dobrym pomysłem są parawany nawannowe, dzięki którym można przekształcić wannę w kabinę prysznicową. Parawan nawannowy sprawdzi się doskonale w każdej łazience, lecz należy go dostosować do typu i rodzaju wanny. Sprawdzamy, który parawan nawannowy będzie zarówno funkcjonalny, jak i wysokojakościowy.
, 10 kwietnia 2017

Czy wanna wolnostojąca pasuje do małej łazienki?

Czy wanna wolnostojąca pasuje do małej łazienki?

Właściciele małej łazienki siłą rzeczy mają bardziej ograniczoną możliwość wyboru sprzętów i armatury łazienkowej. Mała łazienka wymaga rozwiązań które optycznie ją powiększą i sprawią, że przestanie być klaustrofobicznym pomieszczeniem. W małej łazience nie urządzimy salonu kąpielowego ale to nie znaczy, że mamy rezygnować z wanny wolnostojącej. Wanny wolnostojące bardziej nadają się do dużych łazienek, co nie oznacza, że nie da się ich wkomponować w małe wnętrze. Na rynku mamy coraz większy wybór wanien tego typu. Niektóre z nich mogą zostać postawione również w małej łazience. Przedstawiamy wybrane modele wanien do niewielkich wnętrz.
, 2 marca 2017

Która bateria wannowa będzie najlepsza do łazienki?

Która bateria wannowa będzie najlepsza do łazienki?

Wanna po okresowym wyparciu przez kabiny prysznicowe wraca pod dachy domów i mieszkań. Z tego też względu baterie wannowe są szeroko dostępne obok innego asortymentu łazienkowego. Baterie łazienkowe, a w tym wannowe, występują w wielu rodzajach i typach. Ponadto producenci oferują wiele funkcji dodatkowych, które pozwolą oszczędzić wodę. Przed zakupem warto poznać rodzaje baterii, aby wybór był trafny, a zakupy udane. 
, 17 listopada 2016

Baterie łazienkowe - prysznicowe, umywalkowe, wannowe - przegląd

Baterie łazienkowe - prysznicowe, umywalkowe, wannowe - przegląd

Baterie łazienkowe znajdziemy w każdym sklepie z armaturą oraz w większości sklepów wykończeniowych, a zwłaszcza w dużych hipermarketach. Baterie umywalkowe możemy kupić już za 20-30 złotych, ale są na rynku również modele za które zapłacimy tysiąc złotych, a nawet więcej. Baterie łazienkowe to nie tylko funkcjonalność i niezawodność, ale również estetyka. Warto więc poświęcić chwilę czasu i wybrać dobry produkt. Prezentujemy przegląd baterii do łazienki różnego typu i wskazujemy którzy producenci armatury łazienkowej są godni uwagi.
, 6 września 2016

Do jakiej łazienki pasuje wanna wolnostojąca? Aranżacje i koszty!

Do jakiej łazienki pasuje wanna wolnostojąca? Aranżacje i koszty!

Po okresie mody na rozmaite kabiny prysznicowe coraz więcej osób wraca do tradycji i decyduje się na zakup wanny wolnostojącej. Wanny wolnostojące posiadają wiele zalet i pasują do większości łazienek. Z powodzeniem można je wkomponować w dowolną estetykę wnętrza. Na rynku dostępne są różne modele, w rozmaitych przedziałach cenowych, wśród których każdy miłośnik kąpieli z bąbelkami znajdzie coś dla siebie.
, 16 sierpnia 2016

Zabudowa wanny prostokątnej lub narożnej - cena, porady

Zabudowa wanny prostokątnej lub narożnej - cena, porady

Wykonanie obudowy wanny to doskonały sposób na ukrycie instalacji wodno - kanalizacyjnej i podniesienie jej walorów wizualnych. Obudowa wanny pozwoli nam wykończyć ją w późniejszym czasie na wiele sposobów. Zabudowana wanna będzie ozdobą każdej łazienki i może powstać w zgodzie z dowolnym stylem. Jaka jest cena wykonania obudowy wannowej? Które rozwiązanie będzie najlepsze do naszej łazienki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej. Przedstawiamy krok po kroku metody i materiały na wykonanie obudowy wanny.
, 4 września 2016

Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

Wiele osób uważa, że remont łazienki wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Jednak nie zawsze musi tak być. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na samodzielne wykonanie remontu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Część usług remontowych możesz zlecić, ale zdecydowaną większość wykonasz samodzielnie. Najprostsze pomysły na poczynienie oszczędności opiszemy poniżej. Zobacz, jaki jest koszt remontu niedużej łazienki.
, 22 czerwca 2016

Wanna z prysznicem - aranżacje łazienek, ceny, montaż kabin na wannie

Wanna z prysznicem - aranżacje łazienek, ceny, montaż kabin na wannie

Wanna z prysznicem łączy w sobie zalety obu łazienkowych sprzętów. Z jednej strony pozwala cieszyć się kąpielą, a z drugiej zapewnia możliwość szybkiego orzeźwienia kiedy brakuje czasu. Jednak czy wanna z prysznicem to praktyczne rozwiązanie w łazience? Ile kosztuje sama wanna i baterie łazienkowe do niej? Czy łazienki posiadające 2w1 - wannę z natryskiem i kabiną - są praktyczne? Na rynku mamy szeroki wybór wanien z prysznicem. Sprawdźmy która z nich sprawdzi się najlepiej i ile będzie nas to kosztować.
, 6 maja 2017

Pomysły i koszty - aranżacja małej łazienki?

Pomysły i koszty - aranżacja małej łazienki?

Wbrew obiegowej opinii wykończenie i aranżacja małej łazienki wcale nie musi być bardzo dużym wydatkiem. W ofertach handlowych znajduje się cała gama tanich produktów wykończeniowych, które mogą przynieść inwestorowi odczuwalne oszczędności. Jeśli połączymy je z niedrogim kosztem robocizny, wówczas cena końcowa będzie dla nas miłym zaskoczeniem. Przyjrzyjmy się zatem jaki byłby koszt aranżacji łazienki w bloku w stanie deweloperskim o powierzchni 6m2 przy użyciu materiałów ze średniej i niskiej półki cenowej.
, 28 kwietnia 2016

Łazienka o powierzchni 14 m2 – remont za 15 500 zł

Łazienka o powierzchni 14 m2 – remont za 15 500 zł

Dobrze wykończona łazienka może stać się przytulną przestrzenią, która skłania do relaksu i ułatwia odpoczynek. Jej przestrzeń powinna być przytulna, a zarazem funkcjonalna. Okazuje się, że wykonanie takiej aranżacji wcale nie musi być kolosalnym wydatkiem. Sprawdźmy zatem, jak wygląda kosztorys wykończenia łazienki o powierzchni 14 m2 za rozsądną kwotę 15 400 zł. Uwzględnimy w nim wymianę płytek łazienkowych, malowanie ścian i sufitu, wymianę instalacji wodociągowych, jak również elementów sanitariatu - umywalki, toalety, kabiny prysznicowej.
, 28 kwietnia 2016

Mała łazienka – wielki problem

Mała łazienka – wielki problem

Jak urządzić małą łazienkę tak, aby jednocześnie była funkcjonalna i estetyczna? Istnieje kilka podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać na wszystkich etapach aranżacji łazienki. Kabiny prysznicowe, umywalki, toalety, czy wanna - ich wybór jest bardzo szeroki, ale nie wszystko zgra się funkcjonalnie. Zobacz nasze porady dla małej łazienki!
, 28 kwietnia 2016

Nasz remont łazienki i związane z tym koszty

Nasz remont łazienki i związane z tym koszty

Niedawno zakończyłem remont mojej małej łazienki - wymiana płytek łazienkowych, umywalki, nowy WC, zamiana wanny na kabinę prysznicową i kilka przeróbek aranżacyjnych. Wyszło grubo ponad 10 000, czyli standardowe przekroczenie zakładanego budżetu prawie o połowę :). Mam w związku z tym kilka pomysłów, żalów i przemyśleń, którymi postanowiłem się podzielić.
, 28 kwietnia 2016

Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet jest dodatkowym elementem wyposażenia, który podnosi walory użytkowe nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu możemy się szybko odświeżyć i zadbać o higienę intymną. Dla niektórych osób jest to urządzenie zbędne, z kolei inni uważają go za podstawowy element wyposażenia łazienka, tak samo jak wc, umywalka czy wanna.
, 28 kwietnia 2016

Czy tania wanna to rzeczywiście oszczędność?

Czy tania wanna to rzeczywiście oszczędność?

Wanna jest jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki. To w niej możemy zażywać relaksujących kąpieli i odprężyć się po trudach całego dnia. Wybierając odpowiednią wannę, powinniśmy sugerować się kilkoma podstawowymi kryteriami: wielkością, rodzajem zastosowanego tworzywa oraz ceną. Z całą pewnością nie warto sugerować się wyłącznie ostatnim kryterium, bowiem najtańsze wanny często są niepraktyczne, a w dłuższej perspektywie czasu także mało oszczędne. Umiejętne dobranie wanny pod względem wielkości, rodzaju i ceny jest jedynym sposobem na poczynienie realnych oszczędności.
, 24 kwietnia 2016

Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Pytanie, ile kosztuje remont łazienki zadaje sobie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu całego mieszkania lub tylko tego pomieszczenia. Koszt remontu małej łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Czy na przykład musimy zmieniać płytki łazienkowe? Co z sanitariatem - kabiny prysznicowe, toalety, umywalka czy wanna? Rezygnując z wymiany niektórych elementów możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.  Zobaczymy więc, jaki będzie ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 7 m2 ze ścianami o łącznej powierzchni 23 m2. Ceny w artykule zostały zaktualizowane na II kwartał 2014.
, 9 maja 2017

Wanna czy kabina prysznicowa? Trudny wybór w małej łazience

Wanna czy kabina prysznicowa? Trudny wybór w małej łazience

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy wybrać elegancką kabinę prysznicową, czy może zwykłą wannę? Kabina prysznicowa pozwala na skrócenie czasu kąpieli, z drugiej strony - długa kąpiel w wannie jest bardzo przyjemna i umożliwia komfortowy relaks po trudach dnia. Zatem idealnym rozwiązaniem byłby montaż obydwu elementów wyposażenia. Czasem wystarczy kilka sprytnych rozwiązań a kabina prysznicowa wraz z wanną zmieści się w każdej, nawet dość małej łazience.  Ciekawym i coraz popularniejszym sposobem staje się połączenie wanny z kabiną, które wykonuje się za pomocą montażu ścianki prysznicowej bądź zwykłej zasłony.
, 27 kwietnia 2016

Wanna z hydromasażem a problemy z czyszczeniem

Wanna z hydromasażem a problemy z czyszczeniem

Wanny z hydromasażem zyskują w Polsce coraz większą popularność. Możemy je spotkać w salonach kąpielowych lub zamontować we własnej łazience. Kąpiel w takiej wannie łagodzi stres, uwalnia od napięć mięśniowych i pozwala na bardzo komfortowy wypoczynek. Jeśli chcemy się cieszyć taką wanną przez długie lata, musimy pamiętać o regularnej dezynfekcji i czyszczeniu orurowania. Osoby, które zaniedbają tą kwestię, muszą się liczyć z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami.
, 28 kwietnia 2016

Wanna w sypialni

Wanna w sypialni

Kto z nas ma w sobie tyle odwagi, żeby w sypialni umieścić wannę i to wolnostojącą?! Zaskakująca aranżacja sypialni poraża swoją oryginalnością, a pomysł, aby w jednym pomieszczeniu połączyć sypialnię i łazienkę jest wprost fenomenalny! Taki wystrój wnętrza niesie ze sobą przy tym wiele aspektów praktycznych – z wygodnego kącika kąpielowego możemy bez krępacji korzystać, nie przekraczając progu naszego pokoju nocnego i nie otwierając żadnych dodatkowych drzwi. Czy taka wanna rzeczywiście może się sprawdzić?
, 28 kwietnia 2016

Wanna - ceny, porady, testy - co warto wiedzieć przed zakupem

Wanna stała się nieodłącznym elementem wyposażenia łazienek. To właśnie w niej relaksujemy się po ciężkim dniu i zażywamy przyjemnych kąpieli. Przed zakupem wygodnej wanny warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Są nimi rozmiary, kierunek (wanna prawa, lewa), cena, a także materiał wykonania.

Najtańsze wanny to produkty z cienkiego akrylu bądź metalu. Niestety tania wanna akrylowa bądź metalowa to często produkt pochodzący z Chin. Podejrzanie niska cena łączy się tutaj z ryzykiem szybkiego uszkodzenia. Cienka wanna akrylowa nie będzie zbyt odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei tanie, metalowe wanny prostokątne i kwadratowe mogą szybko korodować. Dlatego przed zakupem upewnijmy się, czy wanna i dołączone do niej akcesoria są warte naszej uwagi. Lepszej jakości wanny są nieco droższe, jednak ich żywotność może być nawet kilkukrotnie wyższa. Jest to wydatek, który ponosimy raz na wiele lat, dlatego warto zainwestować w produkt, który zaspokoi nasze oczekiwania.

Kolejna istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przed wyborem wanny jest jej kształt. W ofertach handlowych znajdziemy zarówno modele wolnostojące, jak i wanny przeznaczone do montażu przy ścianie. W tym drugim wypadku zwróćmy uwagę na wyprofilowanie. Do wyboru będzie wanna prawa bądź lewa. Wybierzmy model w taki sposób, by pasował do układu naszej łazienki. Zarówno wanna prawa jak i lewa mogą być efektownym elementem wyposażenia łazienki.

W ofertach producentów znajdują się wanny o różnej pojemności, rozmiarach i kształtach. Dużą popularnością cieszy się wanna prostokątna. Najczęściej służy do montażu przy ścianie. Wanny prostokątne wyróżniają się możliwością optymalnego zagospodarowania przestrzeni łazienkowej. Odpowiednio dopasowana wanna prostokątna nie zajmie zbyt dużo miejsca, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w niewielkich łazienkach. Alternatywą są wanny owalne, które montuje się na środku pomieszczenia. Tego rodzaju wanna akrylowa bądź metalowa może wyglądać bardzo efektownie, jednak jest rozwiązaniem dedykowanym wyłącznie do większych pomieszczeń.

Istnieje wiele firm produkujących wanny i kabiny prysznicowe. Do bardziej znanych należą firmy Marmite, Cersanit, Piramida, Koło, Ravak, Besco, Sanplast oraz Roha.

Jeśli interesują Cię wanny i akcesoria łazienkowe, zajrzyj do działu poniżej. Znajdziesz w nim porady dotyczące wyboru armatury sanitarnej, podpowiemy Ci jak wykonać remont, a także jak wyposażyć niewielką łazienkę. Na dole strony znajdziesz też powiązaną listę tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij