Wanna

Fani relaksu w wannie z pewnością nie wyobrażają sobie bez niej łazienki. Wbrew pozorom ten element wyposażenia nie jest zarezerwowany jedynie dla właścicieli dużych pomieszczeń. W przypadku niezbyt przestronnej łazienki wystarczy po prostu wybrać mniejszy model. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza wanny narożnikowe, które pozwalają na wygodę przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni.

W przestronnych łazienkach można pozwolić sobie na większe wanny. W przypadku naprawdę dużego pomieszczenia można nawet sięgnąć po efektowne wanny wolnostojące ze strony: https://wannaczykabina.pl/. Takie modele świetnie wyglądają zwłaszcza na tle aranżacji w stylu glamour. Z wanien lepiej zrezygnować, gdy ograniczenia ruchowe związane z wiekiem bądź stanem zdrowia utrudniają korzystanie z tego elementu wyposażenia łazienki.

Prysznic

W przypadku małych łazienek kabina prysznicowa może okazać się wygodniejszym rozwiązaniem niż niewielka wanna. Jest to też dobry pomysł w przypadku osób z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi. Jeśli pomieszczenie ma dość niestandardowe kształty, to warto pomyśleć o prysznicu na wymiar. Należy też zastanowić się, czy kabina ma mieć brodzik, czy też ma być zamontowana bezpośrednio na podłodze.

Właściciele większych pomieszczeń, którzy wolą prysznice, mogą śmiało sięgnąć po przestronniejsze konstrukcje z oferty sklepu online wannaczykabina.pl. Taka kabina może też sprawdzić się u osób z ograniczeniami ruchowymi, ponieważ często można do niej wstawić krzesełko czy też zamontować barierki. Ponadto podczas projektowania łazienki należy zastanowić się nad drzwiami kabiny. Najbezpieczniejszą opcją są drzwi przesuwne, które w przeciwieństwie do modeli otwieranych na zewnątrz nie wymagają dodatkowej przestrzeni.

Wanna i prysznic

W przestronnych łazienkach można pozwolić sobie na obecność zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień wolą szybki prysznic, ale jednocześnie od czasu do czasu lubią brać długie kąpiele. Rozmiar wanny i kabiny oczywiście zależy od wielkości pomieszczenia. Podczas zakupów warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wygodę.

Łazienki z wanną i prysznicem to także świetna opcja dla zabieganych domowników z napiętymi grafikami. W ten prosty sposób partnerzy mogą umyć się w tym samym czasie, co z pewnością skróci czas przygotowań do pracy czy też ważnego wyjścia. Podczas projektowania łazienki warto ponadto upewnić się, że wanna i kabina prysznicowa będą pasować pod względem designu do siebie i do pozostałych elementów aranżacji.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej