Komu można polecić połączenie wanny z prysznicem?

Wykres zużycia wody w łazience

Połączenie wanny z prysznicem jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich łazienek. Dobrze wykonana ścianka prysznicowa bądź zasłona nie ograniczy wolnej powierzchni użytkowej, nie utrudni możliwości swobodnego poruszania się po łazience ani nie wprowadzi wrażenia przytłoczenia. Takie połączenie jest czasem jedynym sposobem na to, by móc korzystać zarówno z szybkich kąpieli prysznicowych jak i relaksujących kąpieli w wannie. Ścianka prysznicowa może być efektownym elementem wyposażenia, który sprawdzi się dobrze zarówno w łazienkach zainspirowanych stylem nowoczesnym jak i we wnętrzach klasycznych. W ofertach handlowych znajduje się tak wiele różnorodnych ścianek, że każdy znajdzie coś, co będzie idealnie dopasowane do jego potrzeb.

Najpraktyczniejsze rodzaje ścianek prysznicowych

Ścianki prysznicowe montowane na wannach są często określane mianem parawanów nawannowych. Można je z powodzeniem stosować na wszystkich typach wanien, bez względu na ich rozmiary i kształt. W ofertach handlowych znajdziemy trzy główne rodzaje tych konstrukcji: wahadłowe, przesuwne oraz harmonijkowe. ścianki wahadłowe obracają się wokół własnej osi, można je stosować wyłącznie w wannach prostokątnych. Znacznie popularniejsze i praktyczniejsze są ścianki przesuwne które można dopasować do wanny o każdym kształcie i rozmiarze. Trzeci typ ścianek – harmonijkowy –jest najprostszy w montażu, nie wymaga żadnych prowadnic i można go bez problemów montować samodzielnie. Parawany harmonijkowe pasują do wanien o dowolnych rozmiarach i kształtach.Ścianka prysznicowa kontra zasłona prysznicowa

Ścianka prysznicowa może stanowić elegancka ozdobę całej łazienki, jej ogromną zaletą jest funkcjonalność połączona z łatwością utrzymania w czystości. Montaż ścianki będzie dobrym rozwiązaniem dla osób szukających eleganckich, nowoczesnych i trwałych rozwiązań.

Z kolei zasłona prysznicowa odznacza się dużą uniwersalnością, można ją z łatwością zamontować nad niemal każdą wanną. Proces montażu jest dość prosty i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jeśli użyjemy drążka rozporowego, wówczas będziemy mieli możliwość szybkiego demontażu całej konstrukcji. Zasłona prysznicowa jest nieco tańsza od ścianki prysznicowej dlatego lepiej sprawdza się w przypadku osób, poszukujących ekonomicznego i funkcjonalnego rozwiązania. Podczas wyboru zasłony warto sugerować się jakością jej wykonania. Najtańsze rozwiązanie przeważnie są niepraktyczne i trudne do utrzymania w czystości. Tym czasem nowoczesne i dobre jakościowo zasłony prysznicowe są odporne na zabrudzenia i nadają się do prania w pralce automatycznej, co znacznie podnosi ich komfort użytkowy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny