Wanna w sypialni w centrum… Uwagi!

Dzięki tej wannie prezentowana sypialnia to pomieszczenie, o którym śmiało można napisać „nowoczesne”. Obła wanna stojąca niemal na środku pokoju wyposażona jest w praktyczny statyw prysznicowy, co ostatecznie pozbawia złudzeń tych, którzy myślą, że to jedynie element dekoracyjny…

Biała wanna wspaniale kontrastuje z przygaszonym różem ścian stanowiącym tło dla kąpielowej balii. Kolor ten wprost idealnie pasuje do sypialni, tworząc intymną atmosferę w pomieszczeniu. Ciepły, zgaszony róż kontrastuje z białym kolorem sufitu oraz ciemną podłogą. Biel sklepienia optycznie powiększa przestrzeń, a całość kolorystyczna przypomina tradycyjną śmietankowo-czekoladowo-truskawkową roladę lodową, co daje wspaniały efekt.

Obła balia kąpielowa to jednak nie jedyny ciekawy akcent aranżacyjny tego wnętrza. Bardzo charakterystycznym elementem jest przedłużone zagłowie łoża, które niczym obraz zdobi intensywnie różową ścianę za nim. Jego ciemnobrązowa rama stanowi kontrast dla jasnej „zawartości” – motywu przypominającego podłogę z ułożonych w regularne kwadraty klepek parkietowych. To bardzo nowoczesny, odważny, a jednocześnie stonowany design, który wpasowuje się doskonale w pozostałe elementy wystroju, o których za chwilę.W kolorach różu

Zacznijmy jednak od tego, że wnętrze to jest przykładem nowoczesnej architektury wnętrz polegającej na odważnym łączeniu kolorów, form oraz kształtów. Czego my tutaj nie mamy? Jest ekstrawagancka wanna, która stanowi nieodzowny element całego wystroju. Jest też wspaniałe zagłowie z pięknym motywem przypominającym makatę albo obraz. Są też ciekawe i oryginalne lampy posiadające charakterystyczne pierścienie okalające szklane, pękate klosze. No i wreszcie – jest wspaniałe, odważne połączenie kolorów – truskawko-czekolado-śmietanka na ścianach, suficie i podłodze. Mocną stroną tej aranżacji jest tonalne przejście kolorystyczne od barwy najjaśniejszej na suficie do najciemniejszej podłogi.

A żeby rzecz z kolorami uściślić, odcienie różu są dwa – jeden to przydymiony róż stanowiący tło dla balii kąpielowej oraz kącika nad toaletką i z lustrem przy oknie. Drugi róż to intensywny, energetyzujący odcień rzucony na centralną ścianę sypialni za łóżkiem. Atutem i ważnym atrybutem pomieszczenia są niejednorodne płaszczyzny ścian i sufitu. Sufit ma różną wysokość, a ściany są gdzieniegdzie bardziej, a gdzieniegdzie mniej wystające. W ten sposób tworzy się ciekawa, nieregularna bryła całego pomieszczenia, która daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Dekoracje i dodatki

Inspirujący akcent kolorystyczny stanowią także zasłony okienne. Ich pasiasty błękitno-zielono-biały wzór skupia na sobie uwagę po wejściu do sypialni i przełamuje różową dominację farb naściennych. Warto zwrócić uwagę na korespondencję tego kolorowego elementu ze ścianą naprzeciw łoża, a właściwie przeszkleniem, które dzieli sypialnię od innego pomieszczenia. Posiada ono podobny motyw regularnych pasów co zasłony.

Cóż można na koniec napisać… Aranżacja to bardzo wysmakowane, wysublimowane, odważne i ze stylem urządzone wnętrze. Wspaniała inspiracja, która zachęca do zabawy wzorami, kolorami i oryginalności w podejściu do designu. Takich sypialni chciałoby się oglądać tysiące!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 52,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny