Wc

WC to inaczej muszla klozetowa, będąca podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. WC składa się z instalacji odpływowej, muszli, klapy, deski oraz instalacji doprowadzającej bieżącą wodę do spłukiwania. W ofertach producentów znajdują się muszle klozetowe stojące i wiszące. Zbiornik może zostać wbudowany w ścianę bądź wystawać poza nią (tzw. zbiornik zewnętrzny).
3 rzeczy na które należy zwrócić uwagę planując podwieszaną toaletę
3 rzeczy na które należy zwrócić uwagę planując podwieszaną toaletę
Jak najtaniej zrobić remont łazienki? Jakie są minimalne ceny remontu?
Jak najtaniej zrobić remont łazienki? Jakie są minimalne ceny remontu?
Pomysły i koszty - aranżacja małej łazienki?
Pomysły i koszty - aranżacja małej łazienki?
Pisuar w domu - ekstrawagancja czy wygoda?
Pisuar w domu - ekstrawagancja czy wygoda?

Jak wybrać WC? Przeczytaj nasze porady!

Zapoznaj się z informacjami na temat wc. Nasze sprawdzone porady związane z wc pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Co warto wiedzieć przed zakupem toalety?

Jednym z podstawowych etapów remontu bądź wykończenia łazienki jest wymiana WC. Wybór muszli klozetowej z pozoru wydaje się banalny. Jednak po obejrzeniu przynajmniej kilku modeli zaczynamy się zastanawiać, który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem.

Podstawowym kryterium podziału jest sposób montażu. W ofertach handlowych pojawia się WC kompakt z odpływem dolnym (tzw. odpływ pionowy) oraz WC kompakt z odpływem bocznym (odpływ poziomy). Wybór zależy od sposobu montażu instalacji kanalizacyjnej. We współczesnych domach i mieszkaniach przeważnie znajduje się odpływ poziomy, który umożliwia montaż sedesu podwieszanego. Warto także dodać, że odpływ poziomy odznacza się taką samą skutecznością co odpływy pionowe.

Wybierając WC kompakt lub miski WC (np. firmy Cersanit) warto też zwrócić uwagę na sposób wykończenia. W ofertach sprzedaży znajdziemy miski WC z deską oraz bez niej. Deska sedesowa stanowi ważny element wyposażenia. Jej dodatkowym zadaniem może być dekoracja pomieszczenia. Lepszej jakości miski WC z deską posiadają system cichego zamykania. Tak zwaną deskę wolnoopadającą charakteryzuje wysoki komfort użytkowy.

Podczas wyboru elementów białego montażu warto zadbać o wszystkie szczegóły. Zarówno tradycyjne WC z deską i jak i nowoczesne miski WC powinny pasować do stylistyki pomieszczenia. Nawet niewielka, ozdobna deska sedesowa może zmienić walory dekoracyjne łazienki. Bardzo ważne będzie także oświetlenie, które umożliwi bezpieczne korzystanie z toalety.

Przed zakupem WC z deską zwróćmy także uwagę na producenta. Do znanych marek, dostępnych na polskim rynku należy Cersanit oraz Koło.

Jeśli interesuje Cię wyposażenie łazienki, zapraszamy do tego działu. Podpowiemy Ci jak wybrać WC kompakt, jak dobrać deskę wolnoopadającą oraz podwieszane miski WC. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematycznie artykułów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij