Wc

WC to inaczej muszla klozetowa, będąca podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. WC składa się z instalacji odpływowej, muszli, klapy, deski oraz instalacji doprowadzającej bieżącą wodę do spłukiwania. W ofertach producentów znajdują się muszle klozetowe stojące i wiszące. Zbiornik może zostać wbudowany w ścianę bądź wystawać poza nią (tzw. zbiornik zewnętrzny).

Jak wybrać WC? Przeczytaj nasze porady!

Zapoznaj się z informacjami na temat wc. Nasze sprawdzone porady związane z wc pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

Jak najtaniej zrobić remont łazienki?

Wiele osób uważa, że remont łazienki wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Jednak nie zawsze musi tak być. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na samodzielne wykonanie remontu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Część usług remontowych możesz zlecić, ale zdecydowaną większość wykonasz samodzielnie. Najprostsze pomysły na poczynienie oszczędności opiszemy poniżej. Zobacz, jaki jest koszt remontu niedużej łazienki.
, 22 czerwca 2016

Pomysły i koszty - aranżacja małej łazienki?

Pomysły i koszty - aranżacja małej łazienki?

Wbrew obiegowej opinii wykończenie i aranżacja małej łazienki wcale nie musi być bardzo dużym wydatkiem. W ofertach handlowych znajduje się cała gama tanich produktów wykończeniowych, które mogą przynieść inwestorowi odczuwalne oszczędności. Jeśli połączymy je z niedrogim kosztem robocizny, wówczas cena końcowa będzie dla nas miłym zaskoczeniem. Przyjrzyjmy się zatem jaki byłby koszt aranżacji łazienki w bloku w stanie deweloperskim o powierzchni 6m2 przy użyciu materiałów ze średniej i niskiej półki cenowej.
, 28 kwietnia 2016

Pisuar w domu - ekstrawagancja czy wygoda?

Pisuar w domu - ekstrawagancja czy wygoda?

Dawniej pisuar kojarzył się wyłącznie z wyposażeniem publicznych łazienek, dzisiaj takie rozwiązanie można spotkać również w naszych domach. Czy pisuar sprawdza się jako element wyposażenia domowej łazienki? Czy samo wc już nie wystarczy? Sprawdź plusy i minusy tego rozwiązania.
, 28 kwietnia 2016

Koszt remontu łazienki

Koszt remontu łazienki

Remont łazienki jest jednym z najbardziej kosztownych przedsięwzięć podczas remontu mieszkania. Koszt remontu łazienki uzależniony jest od wielu czynników i odpowiednio żonglując zakresem prac możemy wprowadzić naprawdę spore oszczędności. Warto przed rozpoczęciem prac policzyć, jaki będzie całkowity koszt remontu łazienki. W trakcie remontu wymienimy instalacje wewnętrzne, glazurę, wc, kabinę prysznicową oraz umywalkę. 
, 17 maja 2017

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Nasza łazienka nie była remontowana od lat i wreszcie, kilka miesięcy temu przyszedł na nią czas… W swoim mieszkaniu wymieniłam już kuchnię, meble w pokoju, odnowiłam i odmalowałam przedpokój, jednak z remontami nigdy nie ma spokoju… Stwierdziłam, że muszę zabrać się tym razem za łazienkę i WC. Nie chciałam jednak wynajmować ekipy remontowej, ale tym razem zleciłam prace… swojemu mężowi. Chciałam, żeby wziął się wreszcie za coś więcej niż oglądanie telewizji! W pracach pomagał mu nasz syn.
, 28 kwietnia 2016

Nasz remont łazienki i związane z tym koszty

Nasz remont łazienki i związane z tym koszty

Niedawno zakończyłem remont mojej małej łazienki - wymiana płytek łazienkowych, umywalki, nowy WC, zamiana wanny na kabinę prysznicową i kilka przeróbek aranżacyjnych. Wyszło grubo ponad 10 000, czyli standardowe przekroczenie zakładanego budżetu prawie o połowę :). Mam w związku z tym kilka pomysłów, żalów i przemyśleń, którymi postanowiłem się podzielić.
, 28 kwietnia 2016

Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet jest dodatkowym elementem wyposażenia, który podnosi walory użytkowe nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu możemy się szybko odświeżyć i zadbać o higienę intymną. Dla niektórych osób jest to urządzenie zbędne, z kolei inni uważają go za podstawowy element wyposażenia łazienka, tak samo jak wc, umywalka czy wanna.
, 28 kwietnia 2016

WC - w łazience czy osobno?

WC - w łazience czy osobno?

W większości polskich domów WC znajduje się w tym samym pomieszczeniu, co łazienka. Jest to głównie spowodowane ograniczeniem w zakresie posiadanej przestrzeni. W domach wolnostojących istnieje raczej dylemat dotyczący dodatkowej łazienki dla gości. Często wybieramy takie rozwiązanie, aniżeli poszukiwanie dodatkowych metrów, kosztem salonu czy innej powierzchni. Dodatkowy prysznic może się okazać niezwykle cenny, gdy posiadamy liczną rodzinę. Projektanci są zgodni, że odizolowanie od siebie obu pomieszczeń jest zarówno komfortowe, jak i higieniczne.
, 16 kwietnia 2016

Co warto wiedzieć przed zakupem toalety?

Jednym z podstawowych etapów remontu bądź wykończenia łazienki jest wymiana WC. Wybór muszli klozetowej z pozoru wydaje się banalny. Jednak po obejrzeniu przynajmniej kilku modeli zaczynamy się zastanawiać, który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem.

Podstawowym kryterium podziału jest sposób montażu. W ofertach handlowych pojawia się WC kompakt z odpływem dolnym (tzw. odpływ pionowy) oraz WC kompakt z odpływem bocznym (odpływ poziomy). Wybór zależy od sposobu montażu instalacji kanalizacyjnej. We współczesnych domach i mieszkaniach przeważnie znajduje się odpływ poziomy, który umożliwia montaż sedesu podwieszanego. Warto także dodać, że odpływ poziomy odznacza się taką samą skutecznością co odpływy pionowe.

Wybierając WC kompakt lub miski WC (np. firmy Cersanit) warto też zwrócić uwagę na sposób wykończenia. W ofertach sprzedaży znajdziemy miski WC z deską oraz bez niej. Deska sedesowa stanowi ważny element wyposażenia. Jej dodatkowym zadaniem może być dekoracja pomieszczenia. Lepszej jakości miski WC z deską posiadają system cichego zamykania. Tak zwaną deskę wolnoopadającą charakteryzuje wysoki komfort użytkowy.

Podczas wyboru elementów białego montażu warto zadbać o wszystkie szczegóły. Zarówno tradycyjne WC z deską i jak i nowoczesne miski WC powinny pasować do stylistyki pomieszczenia. Nawet niewielka, ozdobna deska sedesowa może zmienić walory dekoracyjne łazienki. Bardzo ważne będzie także oświetlenie, które umożliwi bezpieczne korzystanie z toalety.

Przed zakupem WC z deską zwróćmy także uwagę na producenta. Do znanych marek, dostępnych na polskim rynku należy Cersanit oraz Koło.

Jeśli interesuje Cię wyposażenie łazienki, zapraszamy do tego działu. Podpowiemy Ci jak wybrać WC kompakt, jak dobrać deskę wolnoopadającą oraz podwieszane miski WC. Na dole strony odnajdziesz listę powiązanych tematycznie artykułów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij