Zalety posiadania dwóch, osobnych pomieszczeń

Niewątpliwie odizolowanie WC jest dobrym rozwiązaniem i posiada wiele zalet głównie ze względów higienicznych. Daje to także maksimum komfortu domownikom. Podczas korzystania z prysznica, bądź wanny nie zajmuje się łazienki tym, którzy chcieliby skorzystać z niej dla innych potrzeb. Wiele mówiono także o szkodliwości oparów, jakie unoszą się podczas korzystania z WC. Zagęszczają się w powietrzu, by następnie swobodnie osiąść na kosmetykach, ręcznikach, szczoteczkach do zębów. Te szkodliwe dla naszego zdrowia zarazki możemy wyeliminować wyłącznie poprzez odizolowanie obu przestrzeni. Jeśli jednak zdecydujemy się na osobne WC, należy pamiętać o wygospodarowaniu miejsca na umywalkę. Często się to pomija, a konieczny spacer do łazienki w celu skorzystania z wody, nie będzie żadnym komfortem, do którego przecież dążyliśmy. Nie wspominając, jak bardzo jest to niehigieniczne.

Wady izolowania łazienki i WC

Wady wiążą się głównie z kwestią ekonomiczną. Wyposażanie dwóch osobnych pomieszczeń: łazienki oraz WC, to dużo większy koszt, aniżeli remont tylko jednego z nich. Redukcja kosztów jest wówczas naprawdę duża. Jak zostało ponadto wspomniane, ciężko jest wygospodarować dodatkową przestrzeń, nawet jeśli posiadamy duży dom. W przypadku mieszkania w bloku, jest to niemal niemożliwe.Trudny wybór

Najczęściej nie mamy żadnego wyboru. Nie dysponujemy tak wielką przestrzenią, by móc wygospodarować dwa osobne pomieszczenia, w jedynym umieszczając łazienkę, w drugim zaś WC. Istnieje jednak rozwiązanie, które mogłoby pogodzić sporną kwestię i przyniosłoby pewien konsensus. Jeśli pomieszczenie przeznaczone na łazienkę jest dość dużych rozmiarów, to możemy pokusić się o odizolowanie WC od prysznica, czy wanny za pomocą ścianki działowej. Naturalnie, istotne jest, by była ona jak najbardziej estetyczna. Najlepiej gdy wykorzystamy do tego modne materiały, a projekt będzie miał charakter bardzo nowatorski. Nasza łazienka będzie się wówczas odpowiednio prezentować. Ścianka z luksferów, dodatkowo podświetlana daje niezwykły efekt. Rozwiązań do zastosowania w praktyce jest tu naprawdę sporo. Należy tylko dobrze przemyśleć nasze oczekiwania, aby uniknąć porannych kolejek do toalety czy zagwarantować sobie oczekiwany relaks w wannie bez konieczności ustępowania miejsca innym domownikom, którzy akurat alarmują nas o swoich niecierpiących zwłoki potrzebach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny