Wałkowanie ciasta

Bosch MUM

Modele Boscha to już klasyka wśród robotów kuchennych. Za sprzęty nowej generacji trzeba zapłacić około tysiąca złotych, jednak te z podstawowym wyposażeniem można znaleźć już za niewiele ponad 300zł. Każdy zestaw od Boscha, niezależnie od ceny, został bogato wyposażony w dodatkowe elementy.

Na uwagę zasługuje już jeden z tańszych modeli – Bosch MUM 4426 o mocy 500W. Ma pojemną 3,9l misę z pokrywą chroniącą przed rozpryskiwaniem, rozdrabniacz z 3 tarczami, a także hak do sprawnego wyrabiania gęstego ciasta.

Zobacz pozostałe modele Bosch na Neo24.

Philips HR 7762/00

Propozycja od Philipsa to stosunkowo niedrogi robot kuchenny o sporej mocy – 750W. Wyposażono go w niezbyt dużą, bo 2-litrową misę, ale taka pojemność wystarczy do zagniecenia ciasta na pizzę czy wymieszania składników na biszkopt. Urządzenie o takiej mocy zdecydowanie poradzi sobie też z gęstym ciastem, np. na domowy chleb.

Przydatną funkcją, którą znajdziemy w tym modelu, jest tryb pulsacyjny. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy delikatnie wymieszać masę lub coś rozdrobnić i kontrolować pracę robota. Standardowo, w zestawie znajdziemy przydatne wyposażenie. Skorzystamy m.in. z dzbanka do blendera, pozwalającego przygotować gęste smoothie lub większą porcję sosu czy np. pesto, narzędzie do wyrabiania ciasta, tarczę emulgacyjną i odwracane tarcze: do siekania lub szatkowania i rozdrabniającą. Ciekawym dodatkiem jest tarcza do frytek, która pozwala szybko pokroić na frytki warzywa, nie tylko ziemniaki.

Kenwood KM287

Marka Kenwood to jakość sama w sobie. Nie inaczej jest z jej robotem kuchennym, który jest samowystarczalnym urządzeniem w kuchni. Nawet zapalony kucharz-amator nie potrzebuje niczego więcej, by przygotować zarówno codzienne dania, ciasta, jak i pyszne propozycje na przyjście gości czy świąteczną kolację. Robot ma aż 900W mocy, tak więc radzi sobie z każdym rodzajem masy lub ciasta. Bez żadnego wysiłku zagniata gęste ciasta na pizzę i chleb, ale potrafi też ubić puszystą pianę z białek.

Na uwagę zasługuje też dołączona do zestawu misa o pojemności aż 4,3l. Dzięki temu w Kenwoodzie przygotujesz danie dla całej, dużej rodziny za jednym razem. Pracę w kuchni ułatwiają też przemyślane akcesoria. Robot w słupki pokroi warzywa, które będziesz mógł podać z dipem lub wrzucić do piekarnika i przygotować z nich frytki. Pokroi też słupki julienne, niezbędne chociażby do sajgonek i innych dań kuchni azjatyckiej. Oprócz tego w zestawie znajdziesz dodatkowe przystawki i tarcze do krojenia i siekania, a także trzy mieszadła, dzięki którym wyrobisz każdy rodzaj masy i ciasta. Z kolei ciasto na makaron lub pizzę wyrobi solidny hak.

Nie możesz się zdecydować? Zobacz listę robotów kuchennych na Neo24.pl

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny