Wiertarko-frezarka – zastosowanie

Gwinciarki znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w ślusarstwie. Dzięki tym narzędziom możliwe jest wiercenie otworów w metalu, jak i również wykonywanie różnych żłobień. Oprócz tego frezarka do metalu cieszy się popularnością na różnego rodzaju liniach produkcyjnych, w warsztatach, czy też w serwisach motoryzacyjnych. Najogólniej można powiedzieć, iż wiertarko frezarka pozwala na wiercenie oraz frezowanie.

Przeglądając poszczególne modele, zauważymy, że większość z nich wyróżnia się uniwersalnym zastosowaniem. Jednak w sprzedaży znajdziemy również urządzenia o bardziej wyspecjalizowanym przeznaczeniu. W dużej mierze zależy również od tego, czy jest to wiertarko frezarka stołowa, która poradzi sobie z większymi elementami, czy ręczne narzędzie przeznaczone do amatorskiego użytkowania. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o elektronarzędziach.

Maszyny do obróbki metalu – przegląd oferty

Obecnie w sprzedaży znajduje się naprawdę szeroki wybór wiertarko frezarek. Do popularnych modeli zalicza się, m.in.:

  • Wiertarko frezarka Hafen KF 10 Bernardo – umożliwia ona wiercenie o głębokości 10 mm oraz frezowanie na głębokości 20 mm. Dlatego jest ona dedykowana raczej do amatorskiego użytku. Frezarko-wiertarka posiada 2 biegi regulujące prędkość obrotów od 100 do 2000 obrotów na minutę. Model ten wyróżnia się prowadnicami w kształcie jaskółczego ogona, a także regulowanym elektronicznie napędem.
  • Frezarko-wiertarka Hafen KF 25 PRO Bernardo – jest to wiertarko frezarka stołowa dedykowana do profesjonalnego zastosowania. Zarówno wiercenie, jak i frezowanie możliwe jest na głębokości do 20 mm. Maszyny do obróbki metalu tego typu cechują się drogą przesuwu osi x na poziomie aż 490 mm. Urządzenie jest wyposażone w 2-stopniowy silnik, którego maksymalna prędkość obrotowa wynosi 3000 obrotów na minutę. W tym modelu na pewno na uwagę zasługuje stół krzyżowy, który posiada skalę mierniczą, dzięki czemu planowanie i wykonywanie obróbki w metalu jest jeszcze wygodniejsze. A może zainteresuje cię także ten artykuł o frezarce do metalu?
  • Wiertarko frezarka TS 7016 Technologiss – jest to wiertarko frezarka stołowa wyposażona we wrzeciono o maksymalnym skoku wynoszącym 80 mm. Silnik posiada aż 12 biegów umożliwiających ustawienie prędkości obrotowej już od 320 do 3300 obrotów na minutę. Oprócz podstawowego wyposażenia, maszyny do obróbki metalu można wzbogacić m.in. o imadło maszynowe obrotowe, czy też układ chłodzenia.
  • Wiertarko frezarka stołowa TS 7025 Technologiss – maszyny do obróbki metalu tego modelu pozwalają na maksymalną średnicę wiercenia o wartości 25 mm. Prędkość obrotowa waha się od 50 do 2250 obrotów na minutę. Dodatkowym udogodnieniem jest płynna regulacja obrotów, dzięki czemu można pozwolić sobie na wyjątkowo precyzyjną obróbkę metalu. Urządzenie posiada także cyfrowe odczyty wysuwu wrzeciona oraz prędkości obrotowej.
Wiertarko frezarka podczas pracy oraz frezarka do metalu i stołowa oraz najlepsi producenci i ich ceny
Wiertarko-frezarki – przegląd modeli w ofertach, opinie, ceny, zastosowanie

Oczywiście nie są to jedyne modele wiertarko frezarek dostępnych w sprzedaży. Jednak to właśnie urządzenia marki Technologiss oraz Bernardo cieszą się największą popularnością ze względu na swoją wysoką jakość. Obie firmy nastawione są raczej na profesjonalnych użytkowników, stąd też tak rozbudowane parametry i opcje dodatkowe w proponowanych maszynach. W sprzedaży znajdziemy nie tylko nowe wiertarko frezarki, ale także używane urządzenia. Decydując się na tańsze rozwiązanie, należy mieć na uwadze stan maszyny, który czasami jest daleki od nowego modelu. Sprawdź także ten artykuł o frezarce do betonu.

Frezarka do metalu – przykładowe ceny i opinie

Jeżeli interesuje nas zakup frezarki do obróbki metalu, warto dowiedzieć się, jaki jest koszt zarówno nowych, jak i używanych maszyn. Dodatkowo sprzęt profesjonalny ze względu na swoje możliwości, będzie wart nawet kilkakrotnie więcej od wiertarko frezarek przeznaczonych do amatorskiego użytku. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się nie tylko z przykładowym cennikiem, ale także odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego wiertarko frezarka będzie nam służyła. A może zainteresuje cię także ten artykuł o frezarkach marki Makita?

Przykładowe ceny popularnych wiertarko frezarek do metalu

Nazwa produktu

Cena

Frezarka do metalu KF 20 Super Bernardo

Cena od 3349,00 zł – bardzo dobre opinie

Frezarka do metalu KF 25 D Vario Bernardo

Cena od 4999,00 zł – bardzo dobre opinie

Frezarko-wiertarka Technologiss

12999,00 zł

Frezarko-wiertarka Proxxon Pf 230 Pm24104

Cena od 3187,81 zł – bardzo dobre opinie

Gwinciarka stołowa GWD 6/8 używana

2500,00 zł

Gwinciarka stołowa pantograficzna Volumec Joytap JT3500 używana

14000,00 zł

Gwinciarka stołowa GWD 6/8 do metalu M6 M8

1680,00 zł

Gwinciarka stołowa ZGW-8/10

3598,00 zł

Walcarki blachy 310x1 mm

659,00 zł

Walcarki blachy 1300x4,5

19800,00 zł

Walcarki blachy zwijarki, do blach RM2050/140

38700,00 zł

Walcarki blachy 610x0,8 mm

1130,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny