Piękne włosy

Zabójcy pięknej fryzury

Jednym z karygodnych grzechów, których wiele Polek standardowo dopuszcza się na swoich włosach, jest przesuszanie. Większość kobiet farbuje włosy: czy to ze względu na potrzebę zmiany lub odświeżenia koloru, czy to z powodu pierwszych siwych kosmyków. Profesjonalna koloryzacja wykonywana w salonie fryzjerskim nie jest aż tak zabójcza dla naszych pasm: specjalista przeważnie używa dobrej jakości farby lub pamięta o termoochronie, stosując maski i przeznaczone do tego celu spraye. Jednak część z nas sama farbuje sobie włosy: w zaciszu domowej łazienki, specyfikiem z drogerii. W przypadku przyciemniania fryzury, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, nie jest to niebezpieczne; gorzej z rozjaśnianiem. Tego typu zabiegi zdecydowanie powinniśmy zostawić fryzjerowi. Ogromna temperatura, jakiej włosy zostają poddane podczas odbarwiania, po prostu je pali. Jeśli nie zastosujemy wówczas specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, może skończyć się to bardzo źle: zamiast bujnych i gęstych splotów, będziemy mieć smutne, zwisające i puszące się pasma, a całość z pewnością nie będzie wyglądała efektownie.

Kosmetyki – dobre czy nie?

Niestety wiele z nas ogranicza swoją pielęgnację włosów do mycia i stosowania szamponu. To kardynalny błąd: już mając kilkanaście lat, potrzebujemy dodatkowo je nawilżać. Pomocne w tym celu będą wszelkie odżywki stosowane po myciu (spłukiwane lub nie) oraz maski. Ostatnio prawdziwym hitem wśród włosomaniaczek cieszy się olejowanie włosów. Gotowe, naturalne oleje można kupić w drogerii lub eko-sklepie. Olejowanie z reguły wykonuje się po myciu i przed nałożeniem maski: pozwala ono obciążyć włosy i sprawić, by zbytnio się nie puszyły. Popularny olej kokosowy przeznaczony jest raczej dla posiadaczek grubych i zdrowych pasm; właścicielki zniszczonych kosmyków powinny sięgnąć po olej arganowy lub z pestek śliwek. Oczywiście, nie wszystkich kosmetyków powinniśmy używać tak samo skwapliwie: lakiery do włosów trzeba raczej zostawić na wielkie wyjście, gdyż sklejają fryzurę i mocno ją przesuszają.

Suszarka suszarce nierówna

Kolejnym wrogiem nawilżenia włosów i krokiem ku ich przesuszeniu, jest używanie kiepskiego sprzętu do pielęgnacji. Mowa tu o suszarce, prostownicy i lokówce. Wszystkie trzy przesuszają włosy: jeżeli nie są wyposażone w stosowną termoregulację i system ochronny, mogą zniszczyć fryzurę do tego stopnia, że dookoła głowy będziemy mieć napuszoną i elektryzującą się aureolę. To z pewnością nie doda uroku żadnej kobiecie! Co gorsza, przesuszone i unoszące się włosy dodatkowo są niezwykle splątane: żaden grzebień nie jest w stanie ich rozczesać. Próby uporządkowania bałaganu na głowie kończą się przeważnie połamaniem i wypadaniem włosów. Szczególnie groźna jest kiepska prostownica. Aby wygładzić wszystkie kosmyki, trzeba zastosować naprawdę dużą temperaturę. Bez odpowiedniej ochrony termicznej, włosy mogą nie tylko bardzo się zniszczyć ale wręcz wypadać całymi garściami! Dlatego stosując tego typu urządzenia, zawsze pamiętaj o popryskaniu włosów lakierem bądź sprayem termoochronnym.

Dwa w jednym – Brush Activ Rowenta

Dobrym pomysłem jest z pewnością sięgnięcie po urządzenia typu dwa w jednym. Ciekawa jest z pewnością propozycja suszarko-lokówki Brush Activ Rowenta. Model typu Volume & Shine nie tylko zadba o bardzo wydajne suszenie i kręcenie, ale również zapewni ochronę termiczną dzięki specjalnej ceramicznej powłoce. Brush Activ Rowenta z powodzeniem stylizuje włosy o różnej długości, dzięki szczotkom w dwóch rozmiarach, dopasowanych do rodzaju fryzury. Innym plusem Brush Activ Rowenta jest także fakt, że szczotki urządzenia wykonane zostały z naturalnego włosia. Dzięki temu, mamy zagwarantowane idealne rozczesanie splątanych kosmyków, bez połamania i wypadania włosów. Wspomniana ceramiczna powłoka zapewnia ochronę dzięki zawartości kaszmiru, keratyny i oleju arganowego, znakomicie działającego na przesuszone włosy. Brush Activ Rowenta wyposażona jest także w podwójną jonizację, dodatkowo chroniącą fryzurę przed zniszczeniem. Ogromną zaletą suszarko-lokówki jest też prędkość i moc – 1000 woltów spokojnie wystarcza, by z Brush Activ Rowenty były zadowolone nawet najbardziej niecierpliwe i nieznoszące długiego suszenia użytkowniczki. Więcej o suszarko-lokówce Brush Activ Rowenta i jej możliwych wykorzystaniach dowiesz się na stronie http://www.rowenta.pl/STYLIZACJA-W%C5%81OS%C3%93W/Lok%C3%B3wki/BRUSH-ACTIV-VOLUME%26SHINE-CF9530/p/1830006275 .

artykuł zewnętrzny

Cenniki usług powiązane z tym artykułem

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny