Dyskretne piękno skandynawskich wnętrz

Dobrze wiemy, że wnętrza rodem z północy Europy są widne oraz charakteryzują się przestronnością. Mieszkańcy rodem z tej części naszego kontynentu nie mogą liczyć na dużo słońca w czasie roku, tak więc rekompensują to sobie jasnymi kolorami w swoich domach. To powoduje, że domy stają się niezwykle przytulne i czyste. Taki styl z łatwością można dopasować do polskich właściwości, do małych mieszkań, czy też domków jednorodzinnych. Wystarczy spojrzeć na ofertę sklepów Jysk na www.goodie.pl. Gazetka przynosi wiele gotowych rozwiązań dotyczących naszych wnętrz. Znajdziesz tam meble i ciekawe dodatki w niezwykle budżetowych cenach.

Mieszkanie po skandynawsku

Jeżeli Twoje mieszkanie to typowa wielka płyta i z tego powodu cierpisz na niewystarczającą ilość światła, to skandynawski styl zdecydowanie będzie dobrym pomysłem na aranżację wnętrza. W Polsce na brak słońca nie możemy narzekać, ale okna w starych budynkach przeważnie są małe i stąd ilość światła wpuszczanego do naszych domów jest bardzo niewielka. Na Północy poradzili sobie z tym problemem za pomocą jasnych kolorów. Rozwiązaniem są białe meble, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że robi się widniej. Poza bielą na pewno pomoże szarość we wszystkich swoich odcieniach. Jeśli chodzi o podłogi, to nierzadko zostawia się ich naturalny kolor.

Pokój w skandynawskim stylu

W tym wypadku ogromną rolę odgrywa oświetlenie i rolety. W gazetce Jysk znajdziesz zasłony i rolety, dzięki którym w Twoim domu znajdzie się więcej światła. Jeśli jednak nie po drodze Ci z roletami, zawsze możesz zdecydować się na przezroczyste firanki zasłaniające okno i jednocześnie przepuszczające odpowiedną ilość światła do wnętrza. Odpowiednie oświetlenie będzie szczególnie ważne popołudniem oraz wieczorem. Zamontuj lampy w domu. Powinny one posiadać nieskomplikowany design.

Funkcjonalność przede wszystkim

Skandynawskie wnętrza muszą być komfortowe i bliskie naszym potrzebom. Szafy powinny być wygodne i powinny też mieć sporo wolnego miejsca na nasze ubrania. Styl rodem z północy Europy wyróżnia również to, że spełnia wiele funkcji, jak przykładowo stolik, który da się rozłożyć, gdy zjawi się większa liczba gości lub łóżka ze sprytnie pochowanymi szufladkami. To wszystko razem powoduje, że takie wnętrza nie są problemem w utrzymaniu, ponieważ wszystko znajduje się na swoim miejscu, a nam pozostaje jedynie cieszyć się codziennym komfortem. Styl skandynawski doskonale pasuje do małych wnętrz, które permanentnie cierpią na niedosyt swobodnej przestrzeni.

materiał partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny