Wszystko co musisz wiedzieć o biokominkach!
Biokominki to coraz bardziej popularny element aranżacji wnętrz. Występują w różnych rozmiarach i kształtach. Największe wiesza się na ścianie lub zabudowuje. Mniejsze ustawia na półce albo komodzie, a te najmniejsze modele stanowią ciekawą dekorację wszelkiego rodzaju półek, stolików czy biurek. Wszystkie rodzaje biokominków łączy to, że dają nastrojowy, miły dla oka, a jednocześnie bezpieczny płomień. Dodatkowym atutem jest fakt, że w procesie spalania niebezpieczny dla zdrowia dwutlenek węgla wydziela się w ilości niewpływającej negatywnie na człowieka.
Biokominek - jak działa?
Przed rozpaleniem biokominka należy dokładnie zapoznać się z jego opisem i instrukcją użytkowania. T urządzenie, którego podstawę wykonuje się z niepalnego tworzywa, przeważnie metalu. Wewnątrz niej znajduje się zbiornik na paliwo. Pojemnik zalewa się łatwopalnym płynem lub żelem do określonego poziomu. Dopuszczalny materiał opałowy stanowi alkohol etylowy o stężeniu 96%. Jest dostępny w sklepach sprzedających biokominki. Występuje w opakowaniach o różnych pojemnościach, zazwyczaj od 1 do 5 litrów.
Paliwo do biokominków posiada swoje zalety. Przede wszystkim ulega całkowitemu spaleniu i nie wydziela sadzy czy dymu. Nie ma więc konieczności podłączenie urządzenia do przewodu kominowego, co jest kłopotliwym zadaniem. Aby biokominek zadziałał, wystarczy uzupełnić pojemnik odpowiednim paliwem, ustawić go w bezpiecznym miejscu, założyć szyby ochronne i rozpalić ogień. W ten sposób można cieszyć się blaskiem płomienia. Dodatkowym autem tego typu urządzeń jest możliwość zastosowania paliwa zapachowego. W ten sposób można wybrać, jak pachnieć będzie pomieszczenie. Woń wydzielana w procesie spalania materiału opałowego sprzyja aromaterapii.
Biokominek - jak zamontować?
Przeglądając bogatą ofertę biokominków przychodzi czas na pytania, jakie urządzenie wybrać i jak je zamontować. Decydując się na zakup, należy wziąć pod uwagę wygląd, kształt, wielkość oraz sposób montażu. Popularnym rodzajem są biokominki wiszące. Jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je na ścianie pomieszczenia. Najczęściej jest to salon, ale może być także sypialnia, kuchnia bądź jadalnia. Inną ciekawą propozycją są biokominki do zabudowy. Znajdą swoje miejsce tam, gdzie mają imitować autentyczny kominek. Zdarza się, że montuje się je w miejscu usuniętych palenisk. Popularne są również większe lub mniejsze konstrukcje wolnostojące. Ich zaletą z kolei jest łatwość przestawienia w dowolnie wybrane miejsce.
Biokominek - jaki wybrać?
Biokominek jest ciekawym, nowoczesnym elementem aranżacji wnętrza, nadającym mu ciepły klimat. Z tego względu warto dobrać taki, by jak najlepiej spełniał swoje zadanie. Nie tylko wymiary powinny być brane pod uwagę, również to, czy do zestawu dołączono szyby ochronne oraz czy istnieje możliwość udekorowania go dodatkowymi elementami. Jakie akcesoria są dostępne w sklepach?
Ciekawym efektem, który można wywołać, jest żarzenie. Uzyskuje się go, używając specjalnie opracowanego, metalicznego włosia umieszczanego w specjalnie przystosowanym palenisku. Wygląd biokominka można uatrakcyjnić, stosując również polana i kamienie. Drugie elementy wyglądają zupełnie jak prawdziwe, choć zostały wykonane z zupełnie innego materiału. Są nieskazitelnie białe oraz odporne na wysoką temperaturę. Właściwości te nadaje im specjalnie dobrana ceramika. Do paleniska można dodać jeszcze polana. Podobnie jak kamienie, także te elementy są wykonane z mieszanki ceramicznej, co zapewnia im wytrzymałość i niezmienny kształt przez cały proces użytkowania. Takie elementy wspaniale imitują drewno.
Ile kosztuje biokominek?
Wiedząc, czym jest biokominek i jakie posiada zalety, rodzi się pytanie, ile kosztuje tego typu urządzenie. Nie można podać konkretnej ceny, ponieważ zależy ona między innymi od jego wielkości, sposobu montażu czy dodatków. W zależności od modelu urządzenie może kosztować od 200 do około kilku tysięcy złotych. Najwyższy koszt mają projekty tworzone na zamówienie. Biokominki dostępne są na każdą kieszeń, dlatego nie trzeba rezygnować z chęci posiadania go w swoim mieszkaniu. Zapoznaj się z ofertą biokominków na infire.pl
artykuł sponsorowany