Czy na rozbiórkę potrzebne jest pozwolenie? 

Prawo budowlane obowiązujące na terenie Polski wyraźnie określa kiedy należy uzyskać pozwolenie na rozbiórkę budynku. Ważne, by stosowne dokumenty umożliwiające wyburzenie uzyskać jeszcze przed rozpoczęciem prac. Zgłoszenie rozbiórki powinno zostać wykonane dla każdego obiektu, jednakże z pewnymi wyjątkami.

Pozwoleń oraz zgłoszeń nie wymagają obiekty niepodlegające opiece konserwatorskiej oraz niefigurujące w rejestrze zabytków. Także w przypadku budynków, które nie wymagały pozwoleń na budowę, analogicznie nie ma konieczności uzyskania pozwolenia na rozbiórkę. Żadnych z formalności określanych przez prawo budowlane nie muszą spełniać obiekty o niewielkich gabarytach - wiaty, altany, oranżerie przydomowe - tego typu budowle nie wymagają pozwoleń oraz zgłoszeń o ich rozbiórce.

Wyburzanie

Pozwolenie na rozbiórkę budynku - wymagania prawne 

Jeżeli budynek wymaga wydania stosownego pozwolenia na wykonanie prac wyburzeniowych należy w stosownym starostwie powiatowym przedłożyć szereg ważnych dokumentów. Podstawą jest wniosek o wydanie pozwolenia zawierający dane inwestora oraz informacje na temat budynku do rozbiórki (adres z numerem działki, rodzaj budynku itp.).

Do wniosku dołączyć należy szereg dokumentów, takich jak: zgoda właściciela budynku na rozbiórkę, projekt procesu rozbiórki wraz z opisem robót i określeniem środków bezpieczeństwa. Organy administracji publicznej na wydanie stosownej decyzji mają 65 dni roboczych.  

Ile kosztuje wyburzenie domu? 

Koszty wyburzenia budynku uzależnione są od wielu czynników. Przede wszystkim dla ostatecznego rozrachunku ważna jest wielkość obiektu. W celu oszacowania tych wartości firmy rozbiórkowe stosują specjalną miarę, jaką jest metr sześcienny kubatury budynku (m3k). Kolejnym istotnym czynnikiem jest materiał, z jakiego zbudowany jest dom. Obiekty z drewna, kamienia lub cegły będą generowały najniższe koszty demontażu.

Bardziej skomplikowana rozbiórka dotyczy budynków z betonu. Najtrudniejszy w rozbiórce jest żelbeton, który wymaga użycia bardzo zaawansowanych maszyn oraz sporych nakładów pracy. Rozbiórce poddaje się także budynki wykonane z metalu. Koszty nie są zbyt wysokie, a nawet można je skutecznie obniżyć poprzez sprzedaż materiałów porozbiórkowych.  

Rozbiórka domów

Wyburzenie budynku gospodarczego 

Bardzo często rozbiórce czy wyburzeniu poddaje się budynki gospodarcze. Jeżeli na budowę obiektu nie wymagane było żadne pozwolenie, budynek nie jest zabytkiem i nie podlega opiece konserwatorskiej można natychmiast przystępować do prowadzenia prac. Ważne jest także, by obiekt spełniał następujące parametry: powierzchnia budnku nie może przekraczać 25 metrów kwadratowych, a jego wysokość 8 metrów. Odległość od granicy działki nie może być też mniejsza nić połowa wysokości budynku.

Zobacz ofertę profesjonalnego wyburzania budynków w Warszawie: https://www.totalbud-inwestycje.pl/rozbiorki.html

Profesjonalna ekipa i nowoczesny sprzęt - bezpieczeństwo i skuteczne prowadzenie prac 

Niezależnie od faktu, czy wymagane jest zgłoszenie i pozwolenie na rozbiórkę, czy też nie, należy zapewnić najwyższe środki bezpieczeństwa podczas prowadzonych prac. W tym celu konieczne jest wynajęcie doświadczonej i fachowej ekipy. Profesjonalni robotnicy przeprowadzą każdy z etapów rozbiórki budynku w sposób bezpieczny oraz skuteczny.

Wyburzenie czy rozbiórka nie jest wyłącznie demontażem obiektu. Do tego działania trzeba budynek przygotować poprzez odłączenie go od wszystkich instalacji (gazowe, wodne, elektryczne, kanalizacyjne itp.). Prace te muszą być wykonane wyłącznie przez specjalistów. Zatrudniając ekipę, której specjalnością są wyburzenia budynków można być pewnym skuteczności działań, bezpieczeństwa oraz krótkiego terminu realizacji prac.  

Rozbiórki budynków Warszawa

Skorzystaj z oferty Totalbud Inwestycje 

Wysoce wykwalifikowany zespół budowniczych przeprowadzających efektywne wyburzenie lub rozbiórkę każdego obiektu zapewniany jest przez Totalbud Inwestycje. Firma posiada bardzo bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu prac. Demontaż budynków realizowany jest z wykorzystaniem sprawdzonych technik oraz najlepszego na rynku sprzętu budowlanego.

Ekipy Totalbud Inwestyce mają na koncie setki wyburzeń różnego rodzaju obiektów przeprowadzonych z powodzeniem, bezpiecznie i bez żadnych komplikacji. Kompleksowe wyburzenia i rozbiórka budynków realizowane są przez Totalbud Inwestycje sprawnie i skutecznie. Totalbud Inwestycje świadczy swój serwis na terenie miasta Warszawa oraz w okolicy stolicy. Wybierając usługi firmy można być pewnym profesjonalnej i szybkiej realizacji zlecenia przez najlepszych w branży fachowców, a także atrakcyjnej ceny. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny