Brama wjazdowa powinna przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo, ale również powinna wyglądać estetycznie. Bardzo ważna jest też jej łatwa obsługa, aby codzienne otwieranie i zamykanie nie sprawiało problemu. Firmy, takie jak FORESTA oferujące bramy wjazdowe mają odpowiedzi na wszystkie te potrzeby. Od klienta zależy tylko, jakie rozwiązania odpowiadające jego oczekiwaniom zostaną zastosowane.

Konstrukcja bramy wjazdowej – przesuwna czy skrzydłowa?

To jedna z głównych decyzji dotyczącej bramy. Modele przesuwne wyposażone są najczęściej w jedno skrzydło, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. To rozwiązanie, które można zrealizować tylko wtedy, gdy po jednej stronie bramy będzie znajdowała się odpowiednia przestrzeń do przesunięcia skrzydła. Zasadniczo bramy wjazdowe przesuwne można podzielić na dwa rodzaje – bramy szynowe i samonośne. Bramy szynowe wyposażone są w szynę zamocowaną wzdłuż bramy, po której porusza się skrzydło. Z kolei bramy samonośne nie dotykają gruntu.

Bramy skrzydłowe wyposażone są najczęściej w dwa skrzydła lub jedno skrzydło przymocowane z użyciem zawiasów do słupków. Bramy te również wyposażane są w rygiel blokujący. Mają wszechstronne zastosowanie – mogą być użyte również tam, gdzie nie ma miejsca na zamontowanie bramy przesuwnej.

Estetyka bramy wjazdowej – klasyka czy nowoczesność?

Gdy wybierze się już konstrukcję, jaką ma mieć brama wjazdowa, należy również zwrócić uwagę na jej wygląd. Zasadniczo powinno się dobrać ją do aranżacji domu oraz estetyki ogrodzenia posesji. Dostępne wzory można podzielić na klasyczne oraz nowoczesne. Te pierwsze to często bramy kute, nieraz z dekoracyjnymi ornamentami, drugie z kolei mają zwykle bardziej minimalistyczny wygląd, zbudowane są z prętów układanych pionowo lub poziomo, jak w przypadku popularnych obecnie ogrodzeń palisadowych. Oprócz bram metalowych niektóre firmy oferują również modele wykończone drewnem. Oczywiście, do dyspozycji jest również szeroka gama kolorów.

Brama wjazdowa z automatyką

Coraz więcej klientów decyduje się również na zamontowanie do swojej bramy automatyki – może ona współpracować zarówno z bramami skrzydłowymi, jak i przesuwnymi. Dzięki systemowi automatyki brama jest bardzo łatwa w obsłudze – wystarczy tylko nacisnąć przycisk na pilocie, aby brama otworzyła się lub zamknęła automatycznie. W ten sposób można zaoszczędzić swój czas i nie trzeba również wysiadać z samochodu, co nie jest zbyt wygodne zimą, bo w końcu lepiej otworzyć bramę z ciepłego wnętrza pojazdu.

Jeżeli chcesz zamówić bramę wjazdową, pamiętaj o tym, aby wybrać dobrą firmę, która zajmuje się realizacją tego rodzaju rozwiązań. Najlepiej, aby mogła ona zaoferować kompleksową obsługę włącznie z zaprojektowaniem, wykonaniem i montażem bramy, także z systemem automatyki, gdy chcesz go zamówić.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny