Piaskownica dla dzieci - rodzaje

Jak już wcześniej wspomniano, wybór piaskownic dla dzieci jest naprawdę imponujący. Każda z nich wyróżnia się zupełnie innym rodzajem materiału, jak i również sposobem użytkowania. To jednak powoduje, że każdy może wybrać dla swoich dzieci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo piaskownica dla dzieci z powodzeniem może okazać się świetnym uzupełnieniem ogrodowej architektury. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy wyborze piaskownicy zwracać uwagę również na walory estetyczne.

Piaskownice możemy podzielić przede wszystkim na:

  • Piaskownice otwarte - zaliczają się do jednych z najpopularniejszych. Są to tanie piaskownice, które jednak nie mają żadnej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, jak i również zwierzętami. Sprawdzą się zatem w miejscach, w których nie ma kotów lub psów.
  • Piaskownice zamykane - doskonałe rozwiązanie, chroniące piasek przed różnymi zabrudzeniami oraz opadami atmosferycznymi.
  • Piaskownice z daszkiem - jest to pośrednie rozwiązanie, które jednocześnie chroni bawiące się dzieci w piaskownicy przed promieniami słonecznymi. Ważne jest, aby daszek był solidnie zamontowany, aby nie groziły mu mocniejsze podmuchy wiatru.

Kolejny podział dotyczy materiału, z jakiego została wykonana piaskownica dla dzieci. Wśród nich wymienimy przede wszystkim:

  • Piaskownice drewniane - najczęściej wykonane są one z drewna sosnowego. Koniecznie powinno być ono zaimpregnowane, tak aby czynniki atmosferyczne nie powodowały żadnych uszkodzeń. Drewniane piaskownice są wyjątkowo trwałe i bezpieczne/
  • Piaskownice plastikowe - tanie zamienniki piaskownic drewnianych. Są dużo lżejsze i również wyróżniają się dość dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Warto jednak zainwestować w piaskownice lepszej jakości, ponieważ nie będą one tak szybko ulegać pęknięciom i zarysowaniom.

Jak wybrać piaskownicę dla dziecka?

Już wiemy, że do wyboru mamy cały szereg piaskownic dla dzieci. Wśród nich wymienia się zarówno piaskownice kryte, z daszkiem, jak i również otwarte. Wiemy także, że wybór dotyczy materiału, z jakiego zostały one wykonane. Zatem możemy zdecydować się zarówno na piaskownice drewniane, jak i również plastikowe.

Jednak przed ostatecznym zakupem warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka dodatkowych szczegółów. Wśród nich wymienia się między innymi możliwość zakupienia piaskownicy z przykryciem, jeżeli zdecydujemy się na otwartą piaskownicę. Taka plandeka nie będzie dla nas zbyt wielkim kosztem, ale jest ona wystarczającym zabezpieczeniem przed zwierzętami, jak i również opadami atmosferycznymi. Kolejną ciekawą propozycją są piaskownice z ławeczkami do siedzenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie patrząc na to, że dzieci nie muszą siedzieć bezpośrednio na piasku, aby się bawić w piaskownicy. Bardzo często w tego typu ławeczkach znajdują się również schowki na zabawki. W ten sposób dzieci będą mogły utrzymać porządek, nie gubiąc nieustannie wiaderek i łopatek do zabawy. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zrobić piaskownicę dla dziecka.

Piaskownice - polecane modele

Wellton jest polskim producentem piaskownic, który zajmuje się przede wszystkim wyrobem architektury drewnianej do ogrodu. Firma w swojej ofercie posiada przede wszystkim drewniane piaskownice, wśród których dominują przede wszystkim piaskownice zamykane oraz piaskownice z ławeczkami do siedzenia. Proponowane produkty wyróżniają się przede wszystkim prostotą wykonania, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości.

Drewniana piaskownica w ogródku, a także piaskownica dla dzieci, piaskownice zamykane, plastikowe
Piaskownica dla dzieci krok po kroku, czyli piaskownice zamykane, plastikowe i porady zakupowe

Super zabawki dla dzieci - sprawdź ceny!

Kolejną propozycją piaskownic są piaskownice marki BellaLuni. Firma jest producentem piaskownic wyróżniających się przede wszystkim niezwykłą formą. W ofercie znajdują się głównie piaskownice z daszkiem, jak i również piaskownice w kształcie okrętów pirackich lub żaglówek. Wszystkie piaskownice są wykonane z drewna. Wśród nich znajdują się nie tylko kolorowe i fantazyjne piaskownice, ale również klasyczne, które są wykonane w kształcie sześciokąta.

Bardzo ciekawą ofertę przedstawia również firma Muller. Jest ona nie tylko producentem piaskownic, ale również innych elementów przeznaczonych na wyposażenie placów zabaw. Wśród produktów dominują przede wszystkim kolorowe piaskownice w formie zamków bądź łodzi pirackich. Ciekawą propozycją są także piaskownice modułowe, które wyróżniają się bardzo łatwym montażem. Jeżeli interesująca nas firma jest producentem piaskownic, to przed złożeniem zamówienia, powinniśmy się upewnić co do jakości oferowanych produktów.

Piaskownica dla dzieci - ceny

Zakup piaskownicy to ogromna frajda dla naszych dzieci. Jednak warto wcześniej zrobić rozeznanie cenowe, aby rzeczywiście podjąć słuszną decyzję o złożonym zamówieniu. Dlatego właśnie w poniższym zestawieniu proponujemy najpopularniejsze typy piaskownic wraz z ich cenami.

Przykładowe ceny za plastikowe i drewniane piaskownice dla dzieci

Nazwa produktu

Cena

Piaskownice zamykane z siedziskami, tanie

180,00 zł

Kolorowe piaskownice z daszkiem - statek króla dżungli

1079,00 zł

Kolorowe piaskownice drewniane z daszkiem, tanie - łódka z żaglem

459,00 zł

Duża piaskownica drewniana z ławeczkami

219,00 zł

Piaskownice zamykane z kolorowym nadrukiem

299,00 zł

Piaskownice z przykryciem Little Tikes żółw z pokrywą

139,99 zł

Duża piaskownica z przykryciem Sandpit z pokrowcem

446,15 zł

Little Tikes duża piaskownica z przykryciem pień drzewa

232,00 zł

Duża piaskownica Exit Aksent sześciokątna 200x170 cm

539,00 zł

Małe kryte piaskownice Injusa lub basen, 2w1 Myszka

120,00 zł

Małe kryte piaskownice Injusa lub basen 2w1 Kraina Lodu

130,00 zł

Małe kryte piaskownice Mochtoys słonik, kolor niebieski

119,00 zł

Step2 Piaskownica Krab

582,00 zł

Step2 Piaskownica wodna

859,00 zł

Wader mini piaskownica z akcesoriami

36,90 zł

Wader stolik z zabawkami do piasku i wody

86,90 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny