Rosa canina - charakterystyka i odmiany

Dzika róża (rosa canina) jest krzewem zaliczającym się do rodziny różowatych. Możemy ją spotkać na półkuli północnej, raczej w cieplejszych regionach. Jak już wspomniano, spotykana jest również na terenie Polski. Oprócz tego, że ceniona jest przez swoje owoce, to jeszcze dodatkowo kwiaty, które pojawiają się na wiosnę, wyróżniają się niesamowitym aromatem. Sadzonki róż możemy sadzić w pobliżu rabat kwiatowych, jak i również innych krzewów owocowych. Ponadto sadzonki dzikiej róży doskonale nadają się na żywopłot.

Jeśli chodzi o popularne odmiany dzikiej róży, to wśród nich wymienimy m.in:

  • Sadzonki dzikiej róży Snow Pavement - są to odmiany, które wyróżniają się białymi kwiatami pojawiającymi się w czerwcu. Oczywiście po przekwitnięciu możemy doczekać się dość pokaźnych owoców. Rosa canina tej odmiany doskonale poradzi sobie nawet na mniej urodzajnym podłożu.
  • Sadzonki róż Rosa Rugosa  - określana jest jako róża pomarszczona fałdzistolistna. Krzew tej odmiany świetnie nadaje się na żywopłot ochronny, którego wysokość raczej nie przekroczy 1,5 metra. Kwitnienie przypada na przełom maja i czerwca. Owoce dzikiej róży, które się pojawiają po kwiatach, są bardzo duże i czerwone. Tak jak poprzednia odmiana, sadzonki róż Rosa Rugosa, świetnie sprawdzi się również w miejskich ogrodach, ponieważ są one odporne na zanieczyszczenia.
  • Sadzonki róż Rosa Rugosa Alba - jest to bardzo ciekawa odmiana, która również osiąga maksymalnie do 1,5 m wysokości. Kwitnienie przypada na okres późnowiosenny. W tym czasie pojawiają się piękne, białe kwiaty. Jest to odmiana, która świetnie nadaje się na żywopłot.
  • Róża sina (Rosa dumalis) - jest jedną z najpopularniejszych odmian dzikiej róży, którą możemy spotkać na terenie Polski. Krzew w naturalnych warunkach może dorastać nawet do 2 metrów wysokości. Kwitnienie przypada na okres wiosenno-letni. W tym czasie pojawiają się delikatne różowe kwiaty o dość mocnym zapachu. Owoce dzikiej róży są dość sporych rozmiarów o intensywnie czerwonym zabarwieniu.

Sprzedaż sadzonek - na co warto zwrócić uwagę?

Owoce dzikiej róży są jednym z największych źródeł witaminy C wraz z bioflawonoidami, czyli związkami odpowiedzialnymi za przyswajanie tej cennej witaminy. Dlatego właśnie sprzedaż sadzonek dzikiej róży staje się coraz popularniejsza. Warto zatem dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę kupując krzew rosa canina. Dobrze jest w pierwszej kolejności zastanowić się, w jakim celu jest nam potrzebna dzika róża. Sprzedaż sadzonek zazwyczaj dotyczy krrzewów dedykowanych na żywopłot. Wtedy sprzedaż obejmuje raczej duże ilości niedużych sadzonek, które powinniśmy zasadzić dość gęsto w jednym lub dwóch rzędach. Jeżeli jednak interesuje nas sprzedaż krzewu, ponieważ interesują nas owoce dzikiej róży, to warto wybrać już dość dojrzałą sadzonkę, aby móc się szybko doczekać pierwszych zbiorów.

Polecane sekatory w super cenach - sprawdź je!

Czerwone owoce dzikiej róży, a także sadzonki dzikiej róży na owoce, cena, sadzenie, zastosowanie
Sadzonki dzikiej róży na owoce, jakie wybrać, ceny, rodzaje, odmiany oraz porady

Coraz częściej sprzedaż sadzonek prowadzona jest również przez Internet. Z jednej strony mamy do czynienia z bardzo dużym udogodnieniem. Natomiast z drugiej, nie widzimy, jakie sadzonki kwiatów zamawiamy. Dlatego tak ważna jest opinia na temat sklepu, w którym chcemy dokonać zamówienia. Sprzedaż sadzonek najczęściej odbywa się wiosną lub jesienią. Kwitnienie róż nie jest dobrą porą na wsadzanie ich do gruntu. Niezwykle istotne jest to, aby sprzedaż sadzonek pozwoliła na ich prawidłowy rozwój. Dlatego należy koniecznie wybierać sadzonki, które są wolne od chorób i szkodników, a także nie przeschły. Jeżeli zauważymy, że sadzonka ma zwinięte liście, to niestety prawdopodobnie nie utrzyma się po posadzeniu do gruntu. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o krzewach ozdobnych.

Sadzonki dzikiej róży - cena

Jeżeli interesuje nas sprzedaż dzikiej róży w sklepach internetowych, to na pewno chcemy się dowiedzieć również, ile kosztują konkretne odmiany. Dzięki temu będzie nam łatwiej oszacować, jakie koszty poniesiemy przy zakupie określonej liczby sadzonek.

Przykładowe ceny sadzonek róż

Nazwa produktu

Cena

Róża dzika Rosa Rugosa Alba biała

Cena od 2,00 zł

Róża dzika biała extra duże sadzonki na żywopłot

Cena od 1,30 zł

Róża dzika Canina na żywopłot obronny 50 sadzonek

Cena od 40,00 zł

Dzika róża Rosa Rugos różaa pomarszczona

3,00 zł

Róża dzika canina, sadzonki C2

16,00 zł

Róża dzika na żywopłot, mikoryzowane

1,53 zł

Róża jabłkowata Rosa Villosa, krzewy liściaste na pniu

32,00 zł

Róża pnąca różowa, 1 sadzonka

13,99 zł

Rosa Rugosa Hammarberg, goły korzeń

15,99 zł

Sadzonki piwonii chińskiej Karl Rozenfield

10,01 zł

Peonia chińska Sarah Bernhardt

7,56 zł

Piwonia Prima Vera

15,85 zł

Niecierpek waleriana sadzonka 10 cm

2,90 zł

Koleus Blumego (Coleus) sadzonka 10 cm

3,80 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny