Wymienić tutaj możemy 4 aspekty:

  • ściany garażu,
  • wymiary garażu,
  • nadproże,
  • węgarki.

Ściany garażu – tutaj, zanim wybierzemy interesujące nas rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na elementy, które mogą okazać się problematyczne w trakcie montażu. Są to rury, belki konstrukcyjne oraz okna, które umieszcza się na wysokości prowadnic.

Wymiary garażu – najważniejsza jest głębokość wbudowana, inaczej długość garażu. Nie zamontujemy automatycznej bramy, jeśli długość będzie mniejsza niż 3,3 m. W tym wypadku należy także pamiętać, że wartość minimalną wyznacza wysokość bramy, wybrany napęd i typ prowadzenia.

Nadproże – optymalnym rozwiązaniem w przypadku standardowych prowadnic jest nadproże o wysokość minimum 210 mm.

Węgarki – w taki sposób określamy wewnętrzne przestrzenie boczne, które mierzoną są od krańca otworu wjazdowego do ścian pomieszczenia. Zdaniem ekspertów powinny one mieć minimum 100 mm szerokość.

Wymiary bramy garażowej

Jedną z ważniejszych kwestii jest wymiar bramy. To właśnie ten parametr odpowiada za to, czy użytkowanie z bramy będzie komfortowe, czy też nie. Wybór rozmiaru uzależniony jest od poniższych czynników:

  • usytuowania bramy i garażu,
  • wymiarów garażu,
  • samochodu.

Usytuowanie bramy i garażu – w sytuacji, w której wjazd do garażu wymaga od nas sporych manewrów samochodem, lepiej wybrać większą bramę.

Wymiary garażu – już na etapie projektowania warto zastanowić się, jak będziemy wykorzystywać garaż. Czy to miejsce, w którym będziemy parkować auto? A może chcemy przemienić część przestrzeni na schowek na przedmioty? To istotna informacja, która pozwoli lepiej nam wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Samochód – istotne są tu wymiary naszego samochodu. Pamiętajmy, że im większa brama, tym mniejsze problemy będziemy mieli ze zmianą auta w przyszłości.

Krajewski – sprawdzona firma ze Śląska

Profesjonalną firmą z wieloletnim doświadczeniem, która ma w swojej ofercie najpopularniejsze bramy garażowe (zobacz na krajewski.pl) – czyli segmentowe – jest firma Krajewski. Marka ma swoją siedzibę na Śląsku, a konkretniej w Gliwicach. Dlaczego warto skorzystać akurat z ich oferty? Zapewniają swoim klientom wysokie standardy obsługi oraz produkcji, dzięki czemu mają oni pewność, że zamawiają rozwiązania, które będą im służyć przez długi czas. Ponadto bramy segmentowe Krajewski są funkcjonalne i niezwykle estetyczne – dzięki temu spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej