Wybór i zakup okien

Szereg problemów związanych z kupnem okna wiąże się ze sposobem ich wyboru i kupna. Dla zainteresowanych to źródło długotrwałego stresu. Wielu z nich zadaje sobie pytania: “Czy nie można zrobić tego w łatwiejszy sposób?”, “Dlaczego tyle to trwa?”, “Dlaczego nie mogę wejść do pierwszego punktu sprzedaży, by po chwili wyjść z odpowiednimi oknami?” 

W odpowiedzi na te pytania powstał nowy serwis —  https://www.porownajokna.pl.  Dzięki niemu można:

 • porównać ceny okien
 • porównać sprzedawców
 • znaleźć okna najlepiej pasujące do budynku
 • podzielić się opinią
 • odszukać najważniejsze informacje dotyczące okna

Platforma ma zatem za zadanie uprościć proces, który z natury rzeczy jest skomplikowany. Tutaj nie trzeba samodzielnie szukać ofert. Bezpośrednio dostarczają je sami producenci i sprzedawcy.

Dlaczego kupno okien jest tak skomplikowane?

Niemal każde okno wykonywane jest na zamówienie. Wynika to ze specyfiki tego produktu oraz jego produkcji. Obecnie w Polsce, zwłaszcza w przypadku rodzinnych domów, nie istnieje coś takiego jak okna standardowe.

Normami są określone jedynie limity wielkości. Powierzchnia samych szyb we wszystkich oknach powinna być nie mniejsza niż 10% powierzchni podłogi. Dlatego wielkość okien zawsze jest ściśle dopasowana do wielkości pomieszczenia i jego funkcji.

Kolejnym problemem jest wybór okna dostosowanego do Twoich potrzeb. To trudniejsze, niż może się początkowo wydawać. Okna produkowane są z różnych materiałów. Obecnie najpopularniejsze są okna PCV. Popularność zyskuje także tradycyjna stylistyka, zatem powracają okna drewniane. 

Okna mogą też posiadać różnorodne funkcje. Poszczególne modele różnią się także wyglądem i dodatkami. Wszystkie te parametry wpływają na cenę okna, co uwzględnia kalkulator dostępny na stronie https://www.porownajokna.pl/kalkulator-okna.

Zaraz pojawiają się kolejne pytania. Którego sprzedawcę wybrać? Zazwyczaj klienci, zanim kupią okna, odwiedzają kilka punktów sprzedaży. Otrzymują dzięki temu wiele ofert.

Niestety, nie można ich otrzymać na miejscu - do sporządzenia oferty konieczny jest czas. Na pierwszej wizycie klienci mogą jedynie obejrzeć katalogi reklamowe i ulotki, a także wysłuchać o zaletach niektórych produktów. Aby otrzymać szczegółową ofertę, nierzadko konieczna jest kolejna wizyta.

Dalsze etapy wiążą się z czekaniem. Należy wpłacić zaliczkę, poczekać na realizację zamówienia i termin montażu. Na końcu możesz podpisać protokół zdawczo-odbiorczy, jeżeli wszystko się zgadza.

Nie zawsze jest to regułą. Niekiedy ekipy montażystów przesuwają ustalone terminy, a po instalacji muszą jeszcze dokonać poprawek. Wszystko trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie, a jeżeli pojawią się problemy — nawet kilka miesięcy.  Okazuje się więc, że zakup okien to kolejny skomplikowany proces pojawiający się przy budowie czy remoncie.

Porownajokna.pl— uproszczenie zakupu okien

Zakup okien przez internet jest znacznie prostszy i szybszy niż przy standardowych metodach. Za pomocą porównywarki odbywa się to w kilku krokach. Co ważne, nie wymaga to od klienta wyjścia z domu, umówienia się czy specjalnych przygotowań. To znacząco odróżnia tę metodę od tradycyjnej wizyty w punkcie sprzedaży.

 • Formularz - Na stronie dostępny jest formularz, który pomaga sprecyzować wymagania klienta. Najważniejszymi rzeczami, które należy znać przed jego wypełnieniem, to wymiary okna. Można również dołączyć projekt budynku, w którym podane są wymiary i liczba okien. Przedstawiciel wybranej firmy może też dokonać pomiaru otworów okiennych bądź wstawionych już okien.
 • Telefon konsultanta - W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą konsultant. Potwierdzi on wszystkie informacje zawarte w formularzu oraz potwierdzi Twoje dane. To jest także moment, w którym możesz zadać pytania dotyczące zakupu okien.
 • Przekazanie informacji do producentów - Wszystkie dane są szczegółowo analizowane, tak, aby trafiły do właściwych producentów i punktów sprzedaży. Dzięki temu oferta zostaje sporządzona dokładnie pod Twoje wymagania. Otrzymasz również ofertę od sprzedawcy działającego w Twojej okolicy.
 • Przedstawienie ofert - W ciągu kilku dni skontaktują się z Tobą sprzedawcy w celu przedstawienia oferty. Przedstawiciela również możesz zapytać o szczegóły dotyczące oferty, określone rozwiązania bądź konkretne produkty. Wszelkie sugestie są uwzględniane w ostatecznej ofercie wysyłanej na adres e-mail.
 • Weryfikacja - Konsultanci kontaktują się z Tobą ponownie. Sprawdzają, czy sprzedawcy się z Tobą skontaktowali i czy otrzymałeś dopasowane oferty. Jeżeli klient nie jesteś zadowolony z otrzymywanych ofert, kontakt do Ciebie przekazywany jest kolejnym producentom.

Proces zakupu okien

Prostsze zamawianie, więcej korzyści

Dlaczego warto zamienić tradycyjny sposób zamawiania okien bezpośrednio u sprzedawcy na zamówienie internetowe? Ta bardzo skrócona procedura znacznie ułatwia podejmowanie decyzji o zakupie i pozwala zaoszczędzić czas. Nie wpływa to jednak na jakość obsługi, czy samego produktu. 

 • Jeden formularz — kilka ofert - Klient nie musi sam wyszukiwać ofert. Na podstawie informacji z formularza znajdujemy sprzedawców, których oferta odpowiada wymaganiom. Przesyłamy nawet 5 najlepszych ofert.
 • Tylko sprawdzeni sprzedawcy - Dzięki bieżącej weryfikacji sprzedawców nasi klienci otrzymują tylko najlepsze oferty. Nie muszą się oni obawiać zawyżania cen, produktów słabej jakości, czy nieterminowej realizacji zamówienia.
 • Proste porównanie - Oferty, bazują dokładnie na tych samych danych. Wszystkie oferty są także na piśmie, z dokładnym wyszczególnieniem opcji, które obejmują. To sprawia, że porównanie ofert jest łatwe i szybkie.
 • Oferta ściśle dopasowana do Twoich wymagań - Formularz składa się z kilku precyzyjnych pytań, dzięki którym możesz określić swoje wymagania. Są to wszystkie dane, które są konieczne do wyceny. Sprzedawca otrzyma je i będzie mógł przedstawić najbardziej dopasowaną ofertę.
 • Skrócenie czasu potrzebnego do otrzymania oferty - Nie musisz tracić czasu na dojazd do kolejnych punktów sprzedaży, aby poprosić o wycenę. Sprzedawcy w salonie mogą jedynie podać przybliżoną wartość zamówienia. Na sporządzenie szczegółowej oferty potrzebują oni nawet kilku dni.
 • Bez dodatkowych kosztów - Po wypełnieniu formularza nie trzeba uiszczać żadnych opłat, takich jak zaliczki, prowizje, czy płatności za usługę. Klient w każdej chwili może zrezygnować i nie jest także zobowiązany do skorzystania z którejkolwiek z przedstawionych ofert.

Klientom łatwiej jest także kupić okna, jeżeli posiadają oni dostateczną wiedzę i potrafią zdefiniować swoje potrzeby. Dlatego pod adresem: https://www.porownajokna.pl/blog dostępny jest blog, na którym można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące zakupu okien.

Dzięki porównywarce kupno okien staje się znacznie łatwiejszy. Poprzez stronę internetową można łatwo zweryfikować swoje potrzeby, a także poznać wiele różnych ofert. Wysiłek z tym związany jest ograniczony do minimum. Wystarczy jedynie wysłać swoje zapytanie. W ten sposób oszczędza się czas, który można przeznaczyć na inne aspekty związane z budową i remontem. Dzięki porównaniu łatwiej także dokonać wyboru najlepszego produktu w najkorzystniejszej cenie.

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny