Krzesła kuchenne

Uroda i wygoda

Eko skóra, chrom, tworzywa sztuczne (polipropylen, poliwęglan), drewno – wybór krzesła do kuchni nie jest prosty, bo nie determinuje go już przypisane mu przeznaczenie. Krzesła do kuchni czy jadalni są tak samo wyszukane, wyrafinowane i wygodne. Dopasowujemy je oczywiście do całej aranżacji pomieszczenia, ale właściwie osobna kategoria krzeseł kuchennych nie istnieje. Jeśli zamiast klasycznych szafek i stołu mamy w kuchni wyspę, często najlepszym rozwiązaniem są hokery – wysokie barowe stołki.

krzesło Hooker

Hooker - krzesło barowe

Jeśli preferujemy posiadówki przy stole, doskonale sprawdzają się krzesła tapicerowane. Ich miękkie siedziska zachęcają do leniuchowania i celebrowania posiłków. W designerskich kuchniach dobrze wyglądają meble łączące wysokość krzesła i wielkość siedziska fotela. Wykonane z kolorowych tworzyw sztucznych oraz metalu stanowią prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej. Można zaryzykować stwierdzenie, że uroda i wygoda są jedynymi wyznacznikami, kiedy stajemy przed koniecznością (przyjemnością?) wyboru krzeseł do kuchni.

Stabilność a druga młodość taboretu

Kiedy w domu są małe dzieci nie bez znaczenia pozostaje kwestia bezpieczeństwa i utrzymania czystości. Dobrze, by kuchnia i jadalnia nie stanowiły dla najmłodszych zagrożenia. Lekkie i stabilne krzesła z tworzyw sztucznych nie zrobią maluchowi krzywdy nawet wtedy, kiedy przewrócą się nań w ferworze zabawy. Z kolei mycie siedzisk z plastiku czy eko skóry jest o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze, niż czyszczenie siedzisk tapicerowanych, które przy okazji wchłaniają nieprzyjemne zapachy.

A co stało się z taboretami? Nie, nie zniknęły na dobre. Przeszły gruntowny tuning i wciąż można je kupić. Stal i tworzywa sztuczne tchnęły w nie drugie życie. Nowoczesne taborety są lekkie, fantazyjne, kolorowe. Nie mają już w sobie nic z paskudnych paździerzowych stołków. Na równi z krzesłami stanowią ozdobę kuchni oraz inspiracje dla osób dążących do stworzenia aranżacji zarówno w stylu rustykalnym, skandynawskim jak i awangardowym. W przypadku krzeseł nowoczesnych polecamy sklep exitodesign.plhttps://www.exitodesign.pl/category/jadalnia-krzesla

Najważniejsze jest jednak to, że bezpowrotnie minęły czasy, kiedy wybór krzeseł do kuchni był ograniczony. Dziś mamy klęskę urodzaju, co oznacza, że możemy stworzyć bez kłopotu zarówno replikę kuchni naszych rodziców i nadać jej oldskulowy sznyt, jak i designerskie wnętrze pełne fantazyjnych form i bajecznych kolorów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzę, by od czasu do czasu zmienić aranżację – dostępność i niewygórowane ceny krzeseł zachęcają do zmian.artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny