Co decyduje o tym jaki materac wybrać

Masa ciała czy długość kończyn ma wpływ na to, w jaki sposób odpoczywamy w ciągu nocy, natomiast na przestrzeni lat dodatkowo człowiek wyrabia sobie konkretne nawyki, jak chociażby przyzwyczajenie do bardzo miękkiego lub bardzo twardego materaca. Pamiętać trzeba również o osobach, które mają specjalne zalecenia lekarskie co do rehabilitacji lub spoczynku kręgosłupa w określony sposób – dla nich również konieczne jest indywidualne dopasowanie modelu materaca do tych szczególnych potrzeb.

Renomowani producenci jak podpowiadają swoim klientom nie tylko jaki materac wybrać (zobacz na godre.pl) spośród już przygotowanych modeli seryjnie produkowanych, ale także wnikliwie analizują informacje od nich i pomagają im w samodzielnym projektowaniu materaców, które daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale gwarantuje ostatecznie także najdłuższą przydatność dla danego klienta.

Z konsultantami sklepów online poznasz jaki materac wybrać

Indywidualizowanie zamówienia na materac sypialniany o dowolnych rozmiarach jest w sklepach online wyjątkowo proste, ponieważ przygotowują one dla swoich klientów specjalne narzędzie w postaci kreatora materaców sypialnianych. Aplikacja ta krok po kroku, w czytelny i często bardzo intuicyjny sposób prowadzi klienta przez kolejne etapy projektowania, niejednokrotnie sugerując mu jaki materac wybrać w oparciu o dostarczone przez niego dane lub wnioskując kolejne rozwiązania z poprzednich, już wybranych opcji.

Wszystko to sprawia, że nawet osoba nie mająca wielkiego pojęcia o zasadach ergonomii determinujących konkretne wybory i rozwiązania, porusza się w tej sferze z każdą minutą coraz swobodniej. Zrozumienie, jak poszczególne materiały sztuczne i naturalne przekładają się na wentylację, amortyzację czy plamoodporność danego materaca, pozwala szybko znaleźć ten idealny, świetnie skrojony na własne potrzeby i możliwości materac. Przy zachowaniu wszystkich wskazówek użytkowania i konserwacji – takimi materacami cieszyć można się dłużej niż dekadę.

Twardość materaca

Kupując nowoczesny materac można samodzielnie wybrać jego poszczególne parametry. W sklepach internetowych takich jak godre.pl producenci umożliwiają zaprojektowanie idealnego modelu, który jest dopasowany do potrzeb danej osoby.

Wyróżniamy cztery stopnie twardości materacy:

  • H1 – materace miękkie (dla osób ważących do 60 kg),
  • H2 – materace średnio twarde (dla osób ważących od 60 kg do 100 kg),
  • H3 – materace twarde (dla osób ważących od 100 kg do 120 kg),
  • H4 - materace bardzo twarde (dla osób ważących powyżej 120 kg).

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej