Inwestycje deweloperskie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych dużych miastach

Inwestycje deweloperskie w Warszawie

Rynek pierwotny w Warszawie rozwija się w dość szybkim tempie. Świadczą o tym największe inwestycje realizowane w 2015 roku. Do najciekawszych z nich należą:

Studio Mokotów –to dość interesujące przedsięwzięcie, którego realizatorem jest Dom Development. Będzie to nowoczesne osiedle, obejmujące 319 lokali mieszkalnych oraz 10 lokali handlowo usługowych. Inwestycja rozpoczęła się już w maju 2015 roku. Planowany termin jej zakończenia to listopad 2016 rok.

Osiedle zielony Marysin - nowa inwestycja realizowana przez Budimex. Osiedle znajduje się obok zielonych terenów Wawra. Od centrum miasta dzieli je zaledwie 14 km. W kompleksie znajdą się 3 budynki ze 138 mieszkaniami. Dodatkowym atutem tej inwestycji deweloperskiej jest atrakcyjna cena mieszkań, oraz duża różnorodność rozmiarów lokali.

Osiedle Królewski Park – Osiedle Królewski Park znajduje się w prestiżowej dzielnicy, na Wilanowie. Inwestycja obejmuje 549 mieszkań o zróżnicowanej wielkości. Inwestor podkreśla, że podczas budowy wykorzystywane są jedynie najlepsze materiały budowlane. Tym samym, osiedle staje się jedną z najbardziej prestiżowych inwestycji w stolicy.

Najciekawsze inwestycje deweloperskie we Wrocławiu

Lofty/Bulwar Staromiejski –to jedna z najbardziej interesujących inwestycji deweloperskich w tym mieście. Inwestycja polega na zmodernizowaniu zniszczałego, opustoszałego szpitala im Jana Pawła II. Obiekt zostanie przekształcony na ponad 500 niewielkich mieszkań, 100 stylizowanych apartamentów i ponad 100 lokali usługowych. Planowane zakończenie prac przypada na rok 2018.

Starter IIrynek pierwotny we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem. Dobrym przykładem jest inwestycja Starter (czyli mieszkania na start). Przedsięwzięcie spotkało się z tak dużą popularnością, że szybko doczekaliśmy się kontynuacji. Inwestycja Starter II to 168 nowych mieszkań o metrażu od 13 do 31 m2. Ciekawostką jest nietypowa, niesymetryczna kubatura budynku, oraz ogromny, wspólny taras dla wszystkich mieszkańców. Atrakcyjna lokalizacja i konkurencyjna cena nieruchomości spotkały się z dużym zainteresowaniem osób młodych. Planowany termin zakończenia budowy to czwarty kwartał 2016 roku.

Osiedle pod Platanami – aktualnie realizowany jest trzeci etap tej inwestycji. Firma Triada Dom zdecydowała o budowie trzech kolejnych budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi i komórkami lokatorskimi. Inwestycja obejmie 387 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Ciekawostką jest tu w pełni zaaranżowany, prywatny park dostępny wyłącznie dla mieszkańców osiedla.

Inwestycje deweloperskie w Krakowie

Rynek pierwotny w Krakowie wciąż rozwija się intensywnie. Do najciekawszych, aktualnie realizowanych inwestycji należą:

Murapol Garbarnia – to nowe osiedle mieszkalne po prawobrzeżnej części Krakowa. Wyróżnia się atrakcyjną lokalizacją. Cztery nowe budynki znajdą się nieopodal Wawelu, a według dewelopera, dojazd do centrum zajmie ok. 8 minut. W budynkach znajdzie się 196 mieszkań o różnych powierzchniach. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwszy i drugi kwartał 2016 roku.

5 Dzielnica – to inwestycja zlokalizowana 2 km od centrum Krakowa, przy ulicy Wrocławskiej. W pierwszym etapie powstanie 299 nowych mieszkań w standardzie deweloperskim. Deweloper podkreśla, że podczas prac budowlanych wykorzystane są jedynie najlepszej jakości materiały. Ciekawostką są bardzo dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta oraz niewielka odległość od Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Murapol Poznańska II – to drugi etap inwestycji deweloperskiej, obejmujący 2 budynki wielorodzinne, z 359 mieszkaniami. Metraże kształtują się w przedziale od 21 do 67 m2. Ciekawostką tej inwestycji jest możliwość łączenia mieszkań i swobodnej aranżacji wnętrz. W sercu osiedla powstanie zielony dziedziniec z miejscem zabaw dla dzieci.

Najciekawsze inwestycje deweloperskie w Gdańsku

Cztery oceany – to dość ciekawy projekt, który powstaje w dzielnicy Pomorze. Docelowo będzie to osiedle czterech budynków wielorodzinnych. Każdy z nich to inny ocean: Atlantycki, Południowy, Spokojny i Indyjski. Obecnie realizowany jest trzeci etap tej inwestycji. Każdy z budynków wyróżnia się nieco odmienną kolorystyką, nawiązującą do danego oceanu. W trzecim etapie powstaną 193 mieszkania o metrażu od 29 do 67 m2.  Planowany termin zakończenia prac to pierwszy kwartał 2017 roku.

Nowa Motława – to doskonały przykład na to, że rynek pierwotny w Gdańsku to coraz ciekawsze i atrakcyjniejsze inwestycje. Nowa Motława to osiedle na wyspie spichlerzów. Wyjątkowa lokalizacja, a także ciekawy design budynków (stylizowanych na spichlerze) przyciąga mieszkańców o grubszych portfelach. Wysokie, spadziste budynki będą zorientowane wprost na nabrzeże. W ramach inwestycji powstanie niespelna 300 lokali. Powierzchnia największych, ekskluzywnych mieszkań przekroczy 70 m2. W budynkach nie zabraknie też apartamentów hotelowych, dostępnych w systemie zakupu cando.

Stacja Nowy Gdańsk – Inwestycja realizowana przez firmę ROBYG. Stacja Nowy Gdańsk to osiedle mieszkalne o nowoczesnej, kaskadowej kubaturze. Obecnie rozpoczyna się budowa pierwszego budynku z 84 mieszkaniami. Inwestycja została skierowana do młodych ludzi. Najmniejsze mieszkania będą posiadały powierzchnię 26 m2. W standardzie niektórych mieszkań znajdą się także dodatkowe udogodnienia ROBYG smart (obejmujące zdalne sterowanie czujnikami bezpieczeństwa, oświetleniem i multimediami).

Ciekawe inwestycje deweloperskie w Poznaniu

Do najciekawszych inwestycji deweloperskich realizowanych w 2015 i 2016 roku w Poznaniu zaliczamy między innymi:

Nowa Malta – Inwestycja realizowana przez SGI. Nowe osiedle mieszkalne przybiera nowoczesną, kaskadową formę.  Na osiedlu znajdą się 254 mieszkania w różnych segmentach cenowych. Niektóre lokale zostaną objęte programem MDM. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców pozostanie podziemny garaż, wewnętrzny dziedziniec oraz windy obsługujące wszystkie kondygnacje.

Nowe Winogrady – to kolejna propozycja dla osób, które chcą skorzystać z programu MDM. Osiedle będzie składało się z czterech budynków wielorodzinnych. Mieszkania o powierzchni 25 do 101 m2 mają posiadać możliwość połączeń lokali. Ciekawostką są bardzo atrakcyjne ceny nieruchomości. Obecnie trwa realizacja II etapu, która powiększy rynek pierwotny w Poznaniu o kolejne 243 lokale mieszkalne. 

Zajezdnia Poznań – inwestycja realizowana w dzielnicy Jeżyce, ok. 1,5 km od centrum miasta. Zajezdnia składa się z czterech budynków wielorodzinnych, mieszczących 359 lokali mieszkalnych w standardzie deweloperskim. Na uwagę zasługuje duża różnorodność ofertowa. W budynkach znajdą się mieszkania o powierzchni od 29 do 130 m2. Zielony Poznań znajduje się blisko zielonych terenów rekreacyjnych, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zabudowy. Do dyspozycji mieszkańców znajdzie się 430 podziemnych miejsc parkingowych.

Jak widać, rynek pierwotny w największych miastach polski rozwija się w dość zadowalającym tempie. Deweloperzy chętnie inwestują w grunty, zlokalizowane blisko centrum miast. W ich ofercie znajdują się lokale mieszkalne z rożnych segmentów cenowych. Jednak dominują mieszkania o mniejszym metrażu, dedykowane dla młodych ludzi.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 63,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny